Strona główna
Aktualności
OGROMNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY
Miło nam poinformować, że do II etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego dla uczniów klas ósmych zakwalifikowała się MAJA KUCHARSKA, uczennica klasy 8b, uzyskując wysoki wynik - 39 pkt. na 40 pkt. możliwych do zdobycia. W etapie szkolnym w województwie mazowieckim wzięło udział 1142 uczniów z Mazowsza. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 615 uczniów.
Prelekcja dla rodziców
W dniu 13 listopada odbyło się spotkanie psychoterapeuty Pana Adama Mościckiego z rodzicami uczniów klas 4-8. Zostały też poprowadzone warsztaty dla uczniówi naszej szkoły na temat uzależnień i hejtu w internecie.
Terapeuta przedstawił przyczyny i skutki podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych. Zwrócił uwagę na bardzo niepokojące i destrukcyjne treści w internecie, do których młodzi ludzie mają szeroki dostęp. Zaapelował do rodziców, aby kontrolowali działania swoich dzieci w internecie a przede wszystkim budowali z nimi więź i spędzali wspólniei wolny czas.
KONCERT SZKOŁY MUZYCZNEJ
W dniu 13 listopada 2019r. w szkole odbył się koncert uczniów Szkoły Muzycznej z Pionek.
13
"Szkolne przygody Słodziaków"
Biblioteka szkolna we współpracy z wychowawcami klas 3a pani Bernardy Kowalskiej i 3b pani Lidii Majewskiej, podjęła się II edycji konkursu dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania i obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne. Naszym zadaniem w tym roku było stworzenie wraz z uczniami dekoracji sali/klasy zawierającą Magiczne Drzewo Słodziaków, prezentującą siłę dziecięcej wyobraźni, a także przeprowadzenie Dnia Głośnego Czytania. Podczas obchodów tego dnia, uczniowie czytali opowiadania z książki pt. "Gang Słodziaków" autorstwa Renaty Piątkowskiej. Wymogiem w pracach konkursowych było przygotowanie drzewa z materiałów wtórnych. Dzieci z klas 3a i 3b systematycznie zbierały surowce nadające sie do recyklingu (m.in.: płyty cd, rolki papieru, kapsle, nakrętki, worki foliowe, butelki plastikowe, makulaturę,
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
W miesiącu październiku 2019r. biblioteka szkolna obchodziła „Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych”. W tym roku wydarzenie to obchodzone było pod hasłem „Wyobraź sobie”. W związku z tym świętem biblioteka zorganizowała konkursy plastyczne dla uczniów klas IV-VI. Dla klas VI – na wykonanie pracy plastycznej pt.: „Sowa w bibliotece”, a dla klasy V-VI – wykonanie pracy plastycznej pt.: „Mol książkowy”. Wśród licznych pracy i długich dyskusjach wyłoniliśmy prace konkursowe. Zwycięzcami zostały następujące osoby:
WIEM CO JEM
W miesiącu listopadzie przypada Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wychowankowie świetlicy szkolnej - oddziały 0 oraz klasy I i III wzięły udział w zajęciach poświęconych tematyce zdrowotnej zatytułowanej ,,Wiem co jem''. Dzieci w grupach wykonały plakaty promujące zdrową żywność. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę pt:,, Ekipa Chrumasa- słodkie złego początki''- która była wprowadzeniem do zajęć. Następnie powitaliśmy gościa -pielęgniarkę szkolną Panią Irenę Stompór. Przeprowadziła ona z uczniami pogadankę na temat prawidłowego odżywiania oraz sposobów dbania o własne zdrowie. Dzieci świetnie poradziły sobie z segregowaniem produktów zdrowych oddzielając je od tych, które powinny jak najmniej ,,gościć'' w naszym jadłospisie. Wiedza uczniów o zdrowym odżywianiu i dbaniu o własne zdrowie jest bardzo duża, co potwierdziła ich aktywność podczas zajęć.
Przyśniła się Dzieciom Polska...
W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni - Letnisko wychowanie patriotyczne odgrywa bardzo ważną rolę. Wychowawcy i nauczyciele podejmują szereg działań mających na celu kształcenie miłości i szacunku do ojczyzny.
W tym roku szkolnym również realizowane są zadania ukazujące dzieciom i młodzieży piękno i wyjątkowość naszego kraju. Zostały zorganizowane wystawy tematyczne związane z upamiętnieniem Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas VII i VIII obejrzeli w kinie film ,,Legiony” i wzięli udział w ciekawym spotkaniu z Piłsudczykami, które na zawsze pozostanie w ich pamięci. Uczniowie klas młodszych i starszych odwiedzili miejsca pamięci narodowej na terenie Jedlni- Letnisko. Zapalili znicze na grobach pomordowanych w lesie oraz pamiętali o bohaterach, których mogiły są na cmentarzu .Został również zorganizowany konkurs plastyczny na portret Józe
OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA.PLUS KONKURS MATEMATYCZNY - kategoria klasy trzecie
8 listopada 2019 roku 19 uczniów z klas trzecich przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA. PLUS – 32 Edycja. Konkurs miał charakter jednorazowy, bez eliminacji wstępnych. Jego celem jest popularyzacja matematyki oraz zwiększenie motywacji uczniów w poznaniu tajników wiedzy matematycznej. Młodzi matematycy musieli rozwiązać 25 zadań przez 45 minut o różnym stopniu trudności. Za każde zadanie maksymalnie można było zdobyć 4 punkty, zatem łączna liczba punktów z całego testu wynosi 100. Wyniki zostaną ogłoszone do 10 stycznia 2020 roku. Wśród osób, które zdobędą największą ilość punktów (100), zostaną rozlosowane cenne nagrody. Uczestnikom konkursu życzymy sukcesu.
Konkurs matematyczny
Dnia 8 listopada odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs matematyczny
OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS MATEMATYKA.PLUS,
czyli konkurs znany powszechnie pod nazwą OXFORD. W konkursie wzięło udział40 uczniów z klas od 4 do 8, którzy interesują się matematyką i chcą pogłębiać swoją wiedzę i zainteresowania matematyczne.
PAMIĘTAMY O MOGIŁACH POLEGŁYCH
Nasza młodzież przy każdym świecie patriotycznym zajmuje się porządkowaniem mogił w miejscach pomięci narodowej . Tym razem klasa VC z wychowawca uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Dzięki temu uczniowie ucząc się postaw patriotyzmu, szacunku do miejsc pamięci oraz odpowiedzialności za swoja ojczyznę.
„Starsi uczniowie czytają młodszym”
7W ramach akcji podjętej przez bibliotekę szkolną „Starsi uczniowie czytają młodszym”, uczennice z klasy VI d (Maja Rutka, Maja Kiraga i Alicja Gugała) rozpoczęły czytanie książek młodszym kolegom i koleżankom z klas „0”. Akcja będzie trwała przez cały rok szkolny 2019/2020. Książki zostały odpowiednio dobrane do wieku dzieci, czyli wzbogacone kolorowymi ilustracjami. Młodsi uczniowie, w tym roku szkolnym, zapoznają się podczas akcji z książkami pt. „Przygody Fenka” są to opowiadania z serii bezpieczna książka. Uczniowie chętnie słuchali starszych koleżanek oraz odpowiadali na pytania dotyczące treści utworów. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, wyrobienie nawyku czytania, umiejętności wykorzystania wolnego czasu oraz integrowanie starszych uczniów z młodszymi oraz dawanie im dobrego przykładu.
„Mój pan woła na mnie Pies”
35Biblioteka szkolna zorganizowała w dniach 04 – 07.11.2019r. zajęcia dla klas 1-3 z okazji Dnia Niepodległości. Podczas lekcji uczniowie wysłuchali opowieści Jana Ołdakowskiego pt.: „Mój pan woła na mnie Pies”. Książka ta pochodzi z serii z kotylionem, jest to specjalna, limitowana edycja „Czytam sobie” z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wydana w celu przybliżenia historii osób bardziej i mniej znanych, bez których wspólnej pracy i troski nie udałoby się odzyskać niepodległości. Zajęcia miały na celu zaprezentowanie dzieciom osoby i ciekawostek z życia Józefa Piłsudskiego, wytłumaczenie czym jest niepodległość, dlaczego jest ważna, czym są źródła historyczne, a przede wszystkim miały zachęcić dzieci do samodzielnego czytania książek. W trakcie zajęć nie brakowało też zabaw ruchowych i zgadywanek. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i aktywnie w nich uczestniczył
SPOTKANIE Z PIŁSUDCZYKAMI
W dniu 5 listopada 2019 roku w ramach działań mających na celu wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw patriotycznych uczniowie klas siódmych i ósmych oraz członkowie koła historycznego (VI b i d) pod opieką nauczycieli wzięli udział w żywej lekcji historii połączonej z projekcją filmu „Legiony”.
Dzień Spódnicy i Krawata
W środę, 30 października 2019 roku, dzięki Samorządowi Uczniowskiemu mogliśmy włączyć się w obchody ŚWIATOWEGODNIA SPÓDNICY i KRAWATA. Tego dnia w szkole zapanował szyk i elegancja. Inwencja twórcza młodzieży nie miała granic. Przeróżne krawaty i fasony spódnic królowały tego dnia w szkole. Na korytarzach można było podziwiać urocze kreacje dziewcząt i eleganckie wizerunki chłopców. Królowały stylowe spódnice oraz najmodniejsze w tym sezonie krawaty. Wszyscy uczniowie, którzy pojawili się na lekcjach w szykownych strojach, zostali zwolnieni z odpowiedzi ustnych oraz niezapowiedzianych kartkówek. Było nam niezmiernie miło widząc również nauczycieli, którzy chętnie włączyli się w naszą akcję i również założyli spódnice oraz krawaty. BRAWO!
ŚWIETLICOWE WARSZTATY PLASTYCZNE
W czwartek 31 października w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne ,,Jesienne zauroczenie'', które przygotowały i przeprowadziły pani Magdalena Jurczak oraz Anna Wróbel. Dzieci wspólnie z rodzicami ozdabiały szablony drzew oraz postaci Pani Jesieni za pomocą jesiennych liści oraz farb plakatowych. Zajęcia owocowały w wiele pięknych prac. Uczniowie dzięki podjętym działaniom utrwalali również informacje dotyczące cykliczności pór roku, wymieniali charakterystyczne cechy jesienne. Dzieci wraz z rodzicami chętnie angażowały się do pracy, co sprawiało im ogromną przyjemność. Dzięki takiej formie zajęć uczniowie mogą się integrować nie tylko z rówieśnikami ale również z rodzicami.
Szkoła pamięta
Jak co roku uczniowie naszej szkoły pamiętali o grobach ofiar II wojny światowej w pobliskim lesie. Minutą ciszy oddali hołd zmarłym Rodakom.
Uczniowie klas 1-3 wspólnie z wychowawcami udali się na cmentarz parafialny w Jedlni-Letnisku, aby tuż przed świętem Wszystkich Świętych zrobić porządek na grobach poległych żołnierzy. Wyjście poprzedziła pogadanka dotycząca odpowiedniego zachowania się na cmentarzu. Był to także odpowiedni moment na rozmowę z najmłodszymi o bohaterach, którzy walczyli o wolność naszego kraju.
Uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy uczcili odwagę i męstwo żołnierzy. Przeszli też na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, by zapalić znicz pod pomnikiem Ofiar Hitlerowskiej Okupacji.
Niecodzienna lekcja języka polskiego
23 października w klasie 7 b odbyła się niecodzienna lekcja języka polskiego. Uczniowie wcielili się w postaci dramatu pt. „Zemsta”. Do występu przygotowywali się dwa tygodnie. Odgrywali wybrane przez siebie sceny. Sami zadbali o kostiumy, rekwizyty oraz scenografię. Dla niektórych uczniów rola była szczególnie dużym wyzwaniem, ponieważ wcielili się w postaci przeciwnej płci niż ich. Wszystkim młodym aktorom gratuluję!
Szkoła Demokracji
Nasza szkoła realizuje projekt unijny „SZKOŁA DEMOKRACJI”
W dniach 25 – 26 października 2019 roku trzy uczennice z klas ósmych, Barbara Danasiewicz, Julia Kiraga i Klara Rydz, uczestniczyły z panią Katarzyną Tysiak w Inauguracji Projektu Unijnego „ Szkoła Demokracji” w Warszawie.
Organizatorami projektu są: Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Warszawie oraz Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej również w Warszawie.
Wolontariusze na XIV Maratonie Trzeźwości
W dniu 20.10.19 r nasi wolontariusze pomagali w organizacji "Maratonu Trzeźwości", który odbył się w Kozłowie. Organizatorem biegu było Stowarzyszenie Biegiem Radom, z którym to od wielu lat współpracujemy przy organizacji biegowych imprez sportowych. Piękna pogoda, miła atmosfera oraz satysfakcja z możliwości pomocy innym przynoisła naszym wolontariuszom wiele radości i motywację do podejmowania kolejnych zadań.
Godziny dzwonków
Niedziela 27.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych