Aktualności
SUKCES UCZNIÓW KLASY 3D I 3A
Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych w konkursie pt. „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” organizowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. W konkursie wzięło udział 179 uczniów ze szkół podstawowych w regionie radomskim. Rozdanie nagród odbyło się 2 lutego w Muzeum Wsi Radomskiej.
Kategoria „Tradycyjna ozdoba choinkowa”
"Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"
W miesiącu styczniu SK Wolontariatu zaprosiło uczniów do włączenia się w akcję charytatywną pt. "Pomóżmy zwierzętom Przerwać zimę". Polegała ona na zbiórce karmy i akcesoriów dla zwierząt. Akcja miała na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby bezdomnych zwierząt, poprawę standardu pobytu w schronisku oraz kształtowanie postaw altruistycznych. Koordynatorem akcji były wolontariuszki - uczennice klasy 8b: Nikola Cibor i Maja Kupis.
Nowe pomoce dydaktyczne
Na świetlicę szkolną docierają już nowe pomoce dydaktyczne. Do dyspozycji wychowawców i uczniów są nowe gry, zabawki manualne oraz instumenty muzyczne. Wszystkie zakupione pomoce na pewno urozmaicą nasze zajęcia, niedługo przedstawimy efekty wspólnej pracy.
REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
Rekrutacji poddawani są kandydaci zamieszkujący poza obwodem szkoły.
Uczniowie z obwodu szkoły przyjmowani są na podstawie zgłoszenia złożonego przez opiekunów prawnych dziecka.
Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni – Letnisko obejmuje uczniów zamieszkałych w Jedlni – Letnisko, Aleksandrowie, Antoniówce od nr 1 do nr 51, Kolonce, Piotrowicach, Siczkach.
REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
Rekrutacji poddawani są kandydaci zamieszkujący poza obwodem szkoły.
Uczniowie z obwodu szkoły przyjmowani są na podstawie zgłoszenia złożonego przez opiekunów prawnych dziecka.
Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni – Letnisko obejmuje uczniów zamieszkałych w Jedlni – Letnisko, Aleksandrowie, Antoniówce od nr 1 do nr 51, Kolonce, Piotrowicach, Siczkach.
KOLEJNY MONITOR INTERAKTYWNY
W ostatnim czasie w naszej szkole gruntowny remont przeszła sala fizyczna.
Wyposażenie tej sali jest systematycznie wzbogacane w pomoce dydaktyczne, dostosowane do zmieniających się programów nauczania. Do pracowni została zakupiona nowoczesna tablica interaktywna ułatwiająca prowadzenie lekcji i wspomagająca nauczanie. Tablica współpracuje z komputerem, pełniąc jednocześnie funkcję dużego dotykowego monitora. Dzięki temu osoba korzystająca z tablicy może obsługiwać dowolne programy zainstalowane na komputerze. Tablica podnosi efektywność kształcenia dzięki pracy na elektronicznych dokumentach, obrazach i programach.
Na każdym wyświetlonym na tablicy obrazie/zdjęciu/tekście uczniowie będą mogli pisać, notować, zaznaczać, podkreślać, co znacznie ułatwi pracę uczniów. Wszystkie naniesione na tablicę notatki można zapisać, rozesłać pocztą e-mail lub nawet wydrukować.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LEGO ORAZ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI W KLASACH I-III
34Dzień 28 stycznia – według Kalendarza Świąt Nietypowych - jest Międzynarodowym Dniem Lego, a 29 stycznia – to Międzynarodowy Dzień Puzzli.
Z tej okazji uczniowie klas I-III przynieśli do szkoły swoje zestawy Lego oraz ulubione układanki. Dzieci bardzo pozytywnie odebrały lekcję z klockami Lego i puzzlami. Chętnie budowały ciekawe konstrukcje i układały puzzle.
Konkurs Plastyczny „Kartka urodzinowa dla Kubusia Puchatka”
Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny, na wykonanie kartki urodzinowej dla Kubusia Puchatka. Celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci przesympatycznego Misia oraz kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych.
Dzień Kubusia Puchatka, obchodzony jest 18 stycznia. Nie ma chyba dziecka, które nie darzyłoby sympatią tego łakomczuszka i jego przyjaciół. Powieść A.A. Milne’a powstała na początku minionego stulecia i do tej pory nie straciła na aktualności. Mimo, że świat się nieustannie zmienia, to pewne wartości pozostają nadal aktualne. Nic bowiem nie zastąpi prawdziwej przyjaźni. A słowa wypowiadane przez Kubusia do dziś chętnie sobie przypominamy, przepełnione sympatią, przyjaźnią i wdzięcznością.
Życzenia dla Babci i Dziadka
Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną składają wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia!
Dla Babci i Dziadka z przytupem
Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego "Koraliki" składa wszystkim Babciom i Dziadkom najszczersze życzenia, a żywiołowym krakowiakiem pragnie uświetnić te wspaniałe dni.
Dzień Babci i dziadka w klasach 2a i 2b
,,Dziadek z babcią przyjaciele,
dziadek z babcią tropiciele,
marzeń, przygód i zabawy,
super babcia, super dziadek”.
Uczniowie klasy 2a i 2b zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne i gry na instrumencie w programie artystycznym z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nie mogli wystąpić na scenie szkolnej, jednak przygotowali program dla swoich Dziadków. Wyrazili swoją miłość i podziękowanie, wykonali upominki. Zaprezentowali się też na spotkaniu online na platformie Microsoft Teams, w którym uczestniczyli wraz ze swoimi babciami i dziadkami. Wręczyli upominki i złożyli życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom.
WYNIKI KONKURSU „OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS. - MATEMATYKA PLUS”
W dniu 08.11.2021 r. odbył się w szkole konkurs matematyczny „Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus - Matematyka.Plus”. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z klas IV- VIII.
Nasi uczniowie w tym dniu napisali test według ich kategorii wiekowej, by poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji podnieść swoje matematyczne umiejętności. Zadaniem uczniów było w ciągu 45 minut wypełnić test składający się z 25 pytań. Z podanych pięciu odpowiedzi tylko jedna była prawdziwa. Jeden błąd to strata 4 punktów.
UDZIAŁ UCZNIÓW W KONKURSACH HISTORYCZNYCH
12 stycznia 2022 roku uczeń klasy VIIIb Kacper Kwaśnik wziął udział w etapie rejonowym kuratoryjnego konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia". Tylko 21 uczniów ze szkół podlegających Kuratorium Oświaty w Warszawie - Delegatura Radom zakwalifikowało się do II etapu. Młodzi pasjonaci historii spotkali się w Radomiu w ZSZ im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” i przez 90 minut pod czujnym okiem komisji rozwiązywali test. Musieli oni wykazać się wiedzą, znacznie wykraczającą poza treści podstawy programowej z zakresu szkoły podstawowej, w tym również znajomością dziejów oręża polskiego w XVI i XVII wieku. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki Kacpra. .
Godziny dzwonków
Środa 23.04.2025Galeria zdjęć
brak danych