Aktualności
Dopóki pamiętamy, Oni żyją w Nas…
Jak co roku, przed Świętem Zmarłych, uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przystąpili do porządkowania grobów na cmentarzu parafialnym oraz zbiorowych mogił ludności cywilnej, zamordowanej przez nazistów w czasie II wojny światowej, znajdujących się w pobliskim w lesie.
W dniu dzisiejszym, 29 października, uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą, panią Katarzyną Tysiak, mieli również przyjemność spotkać się z Panem Jerzym Chrzanowskim, Społecznym Opiekunem Miejsc Pamięci Narodowej oraz Radnymi Gminy Mieczysławem Kaimem, Janem Krakowiakiem i Adamem Mąkosą, którzy przyjęli zaproszenie od pani dyrektor Elżbiety Sobieraj.
Pamiętamy...
W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki noszącej hasło „Szkoła pamięta”, uczniowie naszej szkoły, jak co roku, udali się na cmentarz oraz odwiedzili mogiły znajdujące się w lesie.
Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach, których już z nami nie ma.
Patriotycznie, uroczyście i poważnie…
W dniach 28-29 października 2021r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do I GMINNEGO KONKURSU PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ „OJCZYZNO MA…”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W grupie wiekowej klas V-VIII zgłosiło się do recytacji 17 uczestników, natomiast swe talenty wokalne zaprezentowało 14 uczniów, wśród których były także zespoły.
Jury w składzie: Zofia Gos, Joanna Marszałek, Łukasz Zuch wybrało zwycięzców.
Innowacja pedagogiczna „Przeżyj to sam!”
Klasa 5b bierze udział w innowacji pedagogicznej z języka polskiego „Przeżyj to sam!”. W ramach tych zajęć uczniowie pracowali metodą projektu nad plakatami dotyczącymi wędrówki Stasia i Nel na podstawie lektury „W pustyni i w puszczy”.
29 października odbyło się zaprezentowanie prac poszczególnych grup i podsumowanie tego działania. Dzieci wykazały się kreatywnością, a także wiedzą dotyczącą lektury. Wszystkie plakaty były wykonane zgodnie z instrukcją. Uczestnikom zajęć serdecznie gratuluję sukcesu :)
Joanna Marszałek
Eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej
3427.10.2021 odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Pieśni patriotyczne prezentowały dzieci w dwóch kategoriach wiekowych, a usłyszeliśmy aż 14 wykonań.
Oto wyniki przesłuchań:Kategoria zespoły - odziały przedszkolne
1 miejsce klasa 0b – „Piosenka Małego Patrioty”
2 miejsce klasa 0c – „Warszawskie dzieci”
Światowy dzień spódnicy i krawata
3W piątek, 29 października, dzięki Samorządowi Uczniowskiemu mogliśmy włączyć się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA SPÓDNICY i KRAWATA. Tego dnia w szkole zapanował szyk i elegancja. Na korytarzach można było podziwiać przeróżne krawaty i fasony spódnic. Wszyscy uczniowie, którzy pojawili się na lekcjach w szykownych strojach, zostali zwolnieni z odpowiedzi ustnych oraz niezapowiedzianych kartkówek.
Warsztaty plastyczne „Magia jesieni”
15Jesień to niezwykle piękna i barwna pora roku. Wszyscy podziwiamy jej niepowtarzalne uroki i chętnie korzystamy z jesiennych darów. W świetlicy szkolnej zostały zorganizowane warsztaty plastyczne pt.”Magia jesieni”. Uczniowie zamieniając się w kreatorów mody ozdabiali sylwetę Pani Jesieni, używając różnorodnych materiałów min. kory drzew, mchu, kolorowych liści, włóczki. Miłym akcentem było zaangażowanie się rodziców podczas warsztatów. Niezwykle barwne prace zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej.
Mistrz Pięknego Czytania
34Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych który obchodzimy w październiku, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pięknego czytania. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno słowa pisanego oraz stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych umiejętności. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 2 i 3 oraz klasy 4 i 5. Każdy z uczestników miał do przeczytania nieznany tekst przed komisją konkursową. Ocenie podlegała płynność, poprawność językowa, właściwa dykcja i intonacja głosu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Atrakcje z okazji DEN przygotowane przez SU
Samorząd Uczniowski, pod czujnym okiem pani Katarzyny Tysiak, przygotował również dla Nauczycieli naszej szkoły oraz Pracowników, atrakcje z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Nikola Cibor oraz Jakub Kupis, złożyli tego dnia życzenia w imieniu wszystkich Uczniów naszej szkoły.
„Kołysanki dla Zuzanki” Wandy Chotomskiej
427 października 2021r. uczniowie klas drugich odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Jedlni-Letnisko, w której odbył się konkurs recytatorski wierszy Wandy Chotomskiej. Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości i piękna poezji poetki, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz prezentacja umiejętności uczniów. Komisja oceniająca w składzie: Izabela Rusinek, Agnieszka Kucharska, Magdalena Jurczak oceniała interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, jaki zaprezentowali mali recytatorzy. Po podliczeniu wszystkich głosów jury podjęło ostateczną decyzję
i wyłoniło zwycięzców:
Szkolne Koło Caritas
Szkolne Koło Caritas jest organizacją dziecięcą i młodzieżową działającą na terenie naszej Szkoły i Parafii. Celem Koła jest kształtowanie postaw duchowych i społecznych młodego pokolenia oraz podejmowanie przez nie dzieł miłosierdzia.
Warto pomagać.
17 października wolontariusze kwestowali przez całą niedzielę, tym razem zbiórka została przeznaczona dla potrzebujących na Ukrainie.
Pamiętamy!
Zbliżający się czas Wszystkich Świętych to czas zadumy i pamięci o naszych przodkach.
W miniony piątek nasi wolontariusze pamiętając o tych, którzy zginęli z rąk niemieckiego okupanta w czasie II Wojny Światowej zadbali o prządek na leśnych mogiłach w pobliskim lesie.
Zapalając znicze uczcili pamięć pomordowanych żołnierzy.
Spotkanie integracyjne Wolontariatu
Wolontariat, to nie tylko poświęcony czas na bezinteresowną pomoc potrzebującym. Jest to również okazja do nawiązywania głębszych relacji, poznania siebie, zintegrowania jako grupy.
W dniu 22.10.21r. nasi wolontariusze wraz ze swym opiekunem miło spędzili czas na rowerowym rajdzie integracyjnym po okolicy zakończonym wspólnymi zabawami i biwakowanie przy ognisku.
Gość w świetlicy - spotkanie z leśniczym
9W czwartek w świetlicy szkolnej gościliśmy leśniczego pana Bartłomieja Szymanka, który opowiedział dzieciom o swojej pracy. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali ciekawostek na temat pracy leśnika, o tym jakie ma zadania i obowiązki do wykonania w lesie. Aktywnie brali udział w pogadance, zaskakiwali swoją wiedzą na temat zwierząt zamieszkujących pobliskie lasy oraz gatunków drzew. Obejrzeli niezbędne przedmioty w pracy leśnika, oraz dowiedzieli się do czego one służą. Podczas spotkania pan leśniczy nawiązał świetny kontakt z dziećmi, które serdecznie podziękowały mu za owocną lekcję o miłości do przyrody.
Świetlicowy Tydzień Zwierząt
21W dniach od 4-8.10, na świetlicy szkolnej, obchodziliśmy Tydzień Zwierząt. W ramach tego bardzo ważnego wydarzenia zorganizowana została akcja charytatywna – zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Przez cały tydzień rozmawialiśmy o znaczeniu zwierząt, ich prawach, sposobach pomocy, naszych domowych pupilach oraz gatunkach zagrożonych. Zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest konkurs plastyczny „Zwierzęta chronione w Polsce”, którego wyniki już wkrótce!
Akcja „BOOM!” na komiksy i gry planszowe.
Biblioteka szkolna wzięła udział w akcji „BOOM!” na komiksy i gry planszowe w bibliotece.
Akcja została zorganizowana przez Program Rozwoju Bibliotek we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwem Egmont. Głównym celem przedsięwzięcia jest wspieranie dzieci i młodzieży, poprzez wprowadzanie nowoczesnych form pracy z komiksami i grami planszowymi.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Uwzględniając gwałtownie narastającą liczbę zachorowań w kraju wynikających z zakażenia wirusem SARS-CoV-2, przypominamy o przestrzeganiu w szkole procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid-19 obowiązujących w naszej szkole w celu uniknięcia ryzyka zakażenia.
Przypominamy też o możliwości zaszczepienia się, jako obecnie najbardziej skutecznej profilaktyce przeciwko COVID-19.
Lekcja z wychowawcą w klasie 5b – Moje prawa i moje obowiązki
21 października 2021r. odbyła się lekcja z wychowawcą na temat praw i obowiązków ucznia. Dzieci przypomniały sobie, co muszą, a co mogą robić w szkole i jakie ponoszą konsekwencje swojego zachowania – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Nie sprawiło im problemu wypisanie przykładów swoich praw i obowiązków.
Tekst opracowała Joanna Marszałek
Pasowanie na Świetliczaka
8Dnia 7.10, w świetlicy szkolnej, odbyło się pasowanie na Świetliczaka. W tym ważnym wydarzeniu brali uczniowie klas pierwszych. Wszystkie dzieci, aby otrzymać odznakę Super Świetliczaka, musiały przejść szereg bardzo trudnych prób: wiedzy, zabawy, smaku, odwagi. Bardzo ważna była również znajomość świetlicowego regulaminu. Pierwszaki poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami śpiewająco, a uczniowie klas starszych pasowali ich na Świetliczaki. Gratulujemy wszystkim dzieciom i serdecznie witamy w gronie Szkolnych Świetliczaków!
Godziny dzwonków
Środa 23.04.2025Galeria zdjęć
brak danych