• POMAGAMY  POWODZIANOM

• Razem Możemy Więcej !

W obliczu tragedii, jaka dotknęła południową część naszego kraju Szkolne Koło Caritas prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla powodzian. Zbieramy żywność i środki czystości, przede wszystkim ściereczki i ręczniki.

Zachęcamy Rodziców, uczniów i nauczycieli do wsparcia naszej akcji. Nasza pomoc jest teraz na wagę złota. Każda nawet najmniejsza forma wsparcia może przynieść nadzieję tym, którzy stracili wszystko. Nasza pomoc to wyraz solidarności i troski o drugiego człowieka.

Zbiórkę prowadzimy do piątku. Miejscem zbiórki jest szkoła.

s. Bożena – opiekun SKC

• 15 września – Dzień Kropki

• W świetlicy szkolnej dzieci świętowały Dzień Kropki, który ma na celu odkrywanie talentów, kreatywności, odwagi oraz jest doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji. Uczniowie wysłuchali wiersza Hanny Niewiadomskiej pt. „Kropka”, wykonali w grupach „kropkowe ”prace plastyczne  oraz wzięli udział w konkursie liczenia kropek. Zwycięzcami  były dwie dziewczynki, które podały prawidłową ilość kropek, a tym samym otrzymały drobne upominki . Ten dzień przyniósł dzieciom wiele radości i satysfakcji z własnych pomysłów twórczych.

Magdalena Jurczak

Agnieszka Garbacz

• Nasi uczniowie na Pikniku Rodzinnym

• Dnia 14 września podczas „Pikniku Rodzinnego”, dzieci z naszej szkoły wzięły udział w występach artystycznych. Wystąpiły dziewczynki ze szkolnej grupy „Wesołe Nutki” Łucja Janowska, Weronika Ślusarczyk oraz Hania Szewczyk, które wykonały dwa utwory Sanach pt. „ Marcepan” oraz Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci. Ponadto chłopcy z klas 2, wykonali układ taneczny do piosenki Shakiry „Waka, Waka” a dziewczynki z klas 2, zatańczyły do piosenki „Seniorita”.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do fotorelacji.

Nauczyciele, odpowiedzialni za przygotowanie dzieci do wystepu:

Małgorzata Lao

Elżbieta Malarczyk

Magdalena Michowska

• Narodowe Czytanie - „Kordiana” Juliusza Słowackiego w naszej szkole.

• Biblioteka szkolna po raz kolejny zgłosiła szkołę do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie 2024” pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przedsięwzięcie to jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.

W tym roku odbyła się 13 edycja ogólnopolskiej akcji, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i na świecie czytali „Kordiana” Juliusza Słowackiego. Uczniowie klasy 8a przygotowani przez panią Joannę Marszałek wzięli aktywny udział w tym przedsięwzięciu. Czytanie utworu „Kordian” odbyło się w bibliotece szkolnej, w obecności nauczycieli i uczniów. Całe wydarzenie zostało poprzedzone prezentacją multimedialną przybliżającą życie i twórczość Juliusza Słowackiego.

Narodowe czytanie to wspaniała okazja, by popularyzować literackie dzieła w polskiej kulturze, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także zjednoczyć Polaków wokół klasyki polskiej literatury.

Joanna Marszałek

Agnieszka Kucharska

• Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas powrotu do szkoły.

• Dnia 2 września społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni-Letnisku, podobnie jak tysiące rówieśników w całym kraju, rozpoczęła rok szkolny 2024/2025. Dla nas był to jednak czas wyjątkowy, ponieważ związany z nowym etapem w historii naszej placówki.

Uroczystą inaugurację nowego roku szkolnego swoja obecnością zaszczycił Burmistrz Gminy
            i Miasta Jedlnia – Letnisko pan Rafał Kornat, który przedstawił zgromadzonym nowego Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni-Letnisku - panią Beatę Pałczyńską, tym samym powołując ją na to stanowisko. W swoim przemówieniu pan Burmistrz wyraził pewność, że powierza Szkołę w ręce osoby kompetentnej, o wysokich kwalifikacjach i bogatym, bo dziesięcioletnim, doświadczeniu na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej. Uczniom życzył wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, a ich Rodzicom zadowolenia z osiągnięć dzieci oraz owocnej współpracy ze Szkołą.

Po wystąpieniu pana Burmistrza głos zabrała pani Dyrektor Beata Pałczyńska, która zwracając się do Uczniów, Nauczycieli i Rodziców w szczerych słowach przedstawiła, co jest według niej nadrzędnym celem i misją Dyrektora Szkoły. „Wierzę, że razem stworzymy miejsce, gdzie każdy z Was będzie miał okazję rozwijać swoje pasje, zainteresowania oraz tworzyć przyjaźnie. Otwieram przed Wami drzwi mojego gabinetu i serca, obiecując, że zawsze będę gotowa do rozmów i działania.” – zadeklarowała pani Dyrektor.

Pani Dyrektor Beata Pałczyńska życzyła również wszystkim zgromadzonym owocnego
            i radosnego roku szkolnego. Tym samym rok szkolny 2024/2025 został w naszej Szkole oficjalnie rozpoczęty!

Publiczna Szkoła Podstawowaim. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni-Letnisku liczy 562 uczniów, w tym nowo przyjętych: 51 uczniów w oddziałach „0”, 19 uczniów w nowo utworzonym oddziale „1d” oraz 13 uczniów przyjętych z innych szkół.

Opracowała: Ewa Pietralska