Od 09.12.2020r.
Kursy autobusów w roku szkolnym 2020/2021
BARBÓRKA
- 6
Barbórka, Dzień Górnika to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii, która jest patronką dobrej śmierci i trudnej pracy. W tym dniu zwyczajowo odbywa się wprowadzenie młodych górników do zawodu. Uczniowie klas zerowych zostali zapoznani z tradycją tego święta, poznali "Legendę o skarbniku", wykonali pracę plastyczna pt: ’’W kopalni’’. Dowiedzieli się jak wygląda praca górnika, poznali nazwy narzędzi niezbędnych w codziennej pracy górnika oraz obejrzeli w Internecie wiele filmików ukazujących tajemnicę pracę górników.
Pan Piotr Szpek mieszkający w Bieruniu, wieloletni górnik kopalni węgla kamiennego Piast - Ziemowit w Lędzinach zaprezentował dzieciom jak wygląda galowy strój górniczy i przekazał pozdrowienia z okazji Święta Górnika. Jak przyznaje pan Piotr
to bardzo ciężka i niebezpieczna praca. Przez 25 lat zjeżdżał 500 i 650 metrów pod ziemię, gdzie w hałasie, wysokich temperaturach i pyle pracował na oddziale wydobywczym przy bezpośrednim wydobyciu węgla.Życzymy wszystkim górnikom spokojnej i bezpiecznej pracy, a panu Piotrowi zdrowia i odpoczynku na zasłużonej emeryturze.
Magdalena Jurczak – wychowawca świetlicy
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - „Święty Mikołaj w oczach dzieci”
- 6
UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WZIĘLI UDZIAŁ
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM 2020
„Święty Mikołaj w oczach dzieci”
dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych
Konkurs miał na celu :
- pogłębianie wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności św. Mikołaja – biskupa Myry;
- budowanie w umysłach dzieci pojęcia świętości, jako synonimu pełnego prawdziwego człowieczeństwa;
- popularyzacje oryginalnej twórczości plastycznej dzieci, prezentującej ogólnoludzkie wartości moralne.
Wszystkim Uczniom serdecznie dziękujemy i Gratulujemy przepięknie wykonanych prac.
Wielki Konkurs Mikołajkowy!
Celem konkursu jest nagradzanie wszystkich, którzy chcą pokazać innym, że czas pandemii nie jest przeszkodą do wspólnej zabawy i radosnego spędzania przedświątecznego czasu.
Konkurs wiedzy na temat Świętego Mikołaja – o godz. 9.05 na pocztę w Librusie ( konto ucznia) zostaną wysłane pytania dotyczące Św. Mikołaja. Osoby zainteresowane konkursem proszone są o przysłanie TYLKO odpowiedzi do godz. 11.05 na konto p. Katarzyny Tysiak z dopiskiem ŚW. MIKOŁAJ. W konkursie liczą się poprawne odpowiedzi i czas ich dostarczenia.
Konkurs na najlepsze przebranie św. Mikołaja, Śnieżynki lub Elfa– w dniach 3 – 4 grudnia prześlij swoje zdjęcie w przebraniu św. Mikołaja, Śnieżynki lub Elfa na adres k.tysiak@wp.pl. Jury bierze pod uwagę: kreatywność, zgodność z tematem, sposób przedstawienia GŁÓWNYCH BOHATERÓW.
WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE I DOŁĄCZ DO NAS!
Tego dnia – 4 grudnia – dominuje kolor CZERWONY!!! Osoby ubrane w tym kolorze lub mające WIDOCZNY element czerwony na sobie, zwolnione są z pytania i niezapowiedzianych kartkówek - uczeń powinien włączyć kamerkę, by nauczyciel mógł zweryfikować, czy spełniony jest warunek.
Klasa, która w CAŁOŚCI zaprezentuje kolor czerwony czeka NIESPODZIANKA!
Samorząd Uczniowski
wraz z Opiekunami
MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZAK i JESTEM AKTYWNY
- 19
Kochani!
Akcje MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZAK i JESTEM AKTYWNY zakończone.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkich kolegom i koleżankom, którzy tak chętnie włączyli się w nasze działania i zechcieli pokazać nam swoich czworonożnych pupili. Oglądając Wasze zdjęcia nie da się zaprzeczyć, że zwierzęta uaktywniają ukrytą w nas wrażliwość, dobroć, pozwalają się otworzyć i poczuć bezpiecznie.
Oto niektóre wypowiedzi uczniów:
„Prawdziwy przyjaciel pozostawi ślady na Twoim sercu. KARMEL lubi grać w piłkę a jeszcze bardziej długie spacery po łące.” – Wiktor, kl. 8a
„Mój pies wabi się NERO. Razem z tatą w 2017 roku pojechaliśmy do schroniska we Wrzosowie i przygarnęliśmy naszego obecnego psa. Jestem szczęśliwy, że mogłem dać nowy dom pieskowi.” – Szymon, kl.4a
„Mój czworonożny przyjaciel wabi się NELA i jest owczarkiem podhalańskim, ma 8 miesięcy. Ponieważ Nela jest jeszcze bardzo młodym pieskiem, dlatego bardzo lubi aktywne zabawy. Gdy rzucam jej ulubioną zabawkę, gumowego donata, biegnie po niego jak szalona i przynosi mi, żebym znów jej rzucał. Bardzo lubimy te wspólne zabawy.” – Adam, kl.4a
„To moja suczka FAMA, jest z nami od trzech miesięcy. Została adoptowana ze schroniska.” – Antek, kl.4a
„Moja KLUSIA jest wesołym psiakiem. Lubimy chodzić na spacery i bawić w chowanego. Klusia jest mamą dwóch szczeniaczków :Czarnej i Bezy.” – Julia, kl.4a
„Moja ulubienica FURIA. Suczka Siberian husky. Ma 5,5 roku. Jest bardzo przyjazna i wesoła.” – Maksymilian, kl.4c
„To mój piesek LUCA, rasa Beagle. Ma 2,5 miesiąca. Jest z nami jest 2 tygodnie. Bardzo go kochamy.” – Julia, kl.4a
„Zwierzątko jest świnką morską i ma na imię LUNA. Świnka mieszka w klatce ze swoją siostrą BIBI.” – Basia, kl. 2a
„Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu. Ponieważ dzień bez zabawy z psem SARĄ to dzień stracony.
Pokazałem na zdjęciach to co kocham najbardziej, a już niebawem stanę się morsem.” – Filip, kl. 4b
Wśród nadesłanych zdjęć są i takie, które przedstawiają Waszą aktywność. Znajdziemy wśród nich dziewczynę GUMĘ, młodego MORSA oraz znawcę „pojazdów” jednośladowych. Jesteśmy pod OGROMNYM wrażeniem!
WSZYSCY UCZNIOWIE, którzy wzięli udział w akcji, otrzymują pozytywną uwagę, dyplom oraz nagrodę niespodziankę.
Samorząd Uczniowski z Opiekunami
ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Maskotka od ponad 100 lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy najmłodszym pociechom
w chwilach radości i smutku. Miś jest bohaterem literatury dziecięcej, na stałe zagościł równieżw świecie bajek. Z okazji tego święta uczniowie klas O wzięli udział w konkursie plastycznym pt: ’’Mój przyjaciel pluszowy miś’. Celem konkursu było przybliżenie historii powstania pluszowego misia, kształtowanie oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych, wrażliwości estetycznej oraz wyobraźni. Jury w składzie Magdalena Jurczak, Agnieszka Garbacz, Anna Wróbel przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Lena Cibor Oa
II miejsce: Nikola Styczyńska Ob
III miejsce: Kuba Zieliński 0b
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodki poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie i pomysł na wykonanie swojego przyjaciela misia. Ten dzień był dla najmłodszych uczniów naszej szkoły radosny, pełen atrakcji i zadań do wykonania czego dowodem były uśmiechy na twarzach dzieci.
Magdalena Jurczak- wychowawca świetlicy
6
20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
W listopadzie obchodzimy wiele ważnych świąt, jednym z nich jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzony od roku 1989 r.. W Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 r. ustanowiona urząd Rzecznika Praw Dziecka, który stoi na straży wolności i praw dzieci.
Z tej okazji klasa 1 c przygotowała prace plastyczne, prezentujące prawa wszystkich dzieci na całym świecie.
2
ŚWIĘTO JEŻA
- 9
10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża czyli święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat w bajkach , wierszach, książeczkach, dlatego też postanowiliśmy się włączyć się w obchody tego nietypowego święta.
Dzieci ze świetlicy z oddziałów zerowych miały okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą życia jeży w ich naturalnym środowisku. Wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Była też zabawa pt." Na dywanie siedzi jeż...." Wykazały się również się inwencją twórczą i wykonały wesołe jeżyki z ziemniaków, ozdabiając ich kolce kolorową plasteliną.A oto nasze efekty:
Malwina Wolak
Agnieszka Garbacz
Eksperymenty naukowe
- 7
Podczas zajęć świetlicowych dzieci z oddziałów zerowych postanowiły spędzić czas wolny bawiąc się w małych naukowców. Przeprowadzały eksperymenty naukowe z mieszaniem się kolorów i obserwowały ich przebieg. Wykonały własnoręcznie wulkan, a potem z niecierpliwością czekały na jego wybuch . Erupcja wulkanu była naprawdę imponująca.
A oto efekty naszych doświadczeń:
Malwina Wolak
Agnieszka Garbacz
Wspomnienie jesieni
- 53
Dzieci z oddziałów przedszkolnych wspominają kolorową jesień i tęsknią za ciepłem jesiennego słońca. Były zabawy i spacery, podczas których można było zbierać kolorowe liście i robić z nich piękne bukiety. Jesień zachwycała swoimi barwami i inspirowała do działań artystycznych. Pozostały nam piękne, kolorowe prace plastyczne. Kasztany, jarzębina i żołędzie to jesienne dary, które wykorzystujemy do nauki i zabawy. Można na nich liczyć, układać kompozycje, wyczarować ludki, zwierzaki i inne cudaki.
Dziękujemy JESIENI za dary i cudowne chwile!!!
SPRZĘT KOMPUTEROWY DLA SZKOŁY
W ramach projektu „ Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” nasza szkoła złożyła wniosek, który po spełnieniu wymogów formalnych i merytorycznych został zaakceptowany i przedstawiony do realizacji. W ramach projektu otrzymaliśmy sprzęt o wartości prawie 97 000 zł.
Już dzisiaj do naszej szkoły zostały dostarczone: komputery stacjonarne, laptopy. Za kilka dni dostaniemy: tablety, tablicę interaktywną.
List MON
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
- 12
W miesiącu październiku 2020r. obchodziliśmy „Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych”, które w tym roku obchodzone było pod hasłem „ Z książką Ci do twarzy”. Biblioteka szkolna włączając się w obchody MŚBSz zorganizowała akcje, mające na celu propagowanie czytelnictwa. Uczniowie klas 1-3 mieli zaprojektować okładkę swojej ulubionej książki. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, komisja zwracała szczególnie uwagę na pomysłowość, estetykę i samodzielność wykonania pracy. Po długich dyskusjach wyłoniliśmy zwycięzców:
1 miejsce – Claudia Jończyk kl. 3c
2 miejsce – Maja Mróz kl. 2c, Maja Majewska kl. 1b
3 miejsce – Lena Sikora kl. 3a
Przeprowadzono również akcję „Poranki z książką”, na której starsi uczniowie czytali książki młodszym dzieciom. W konkursie na najbardziej zaczytaną klasę zwyciężyła - 3C. Nagrody zostaną wręczone kiedy wrócimy do szkoły.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursach. Do zobaczenia J
Nauczyciele biblioteki
Podziękowanie
Serdecznie dziękuję rodzicom oraz uczniom naszej szkoły za zbiórkę charytatywną na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu.
Magdalena Jurczak- wychowawca świetlicy
SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZAPRASZA DO AKCJI!
Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,
czas pandemii niestety pokrzyżował nam plany i nasze kontakty interpersonalne zostały ograniczone. Z pewnością wielu z Was towarzystwa dotrzymują czworonożni przyjaciele!
A może są i tacy, którzy w sposób aktywny spędzają czas między zdalnym nauczaniem a obowiązkami domowymi?
Zachęcamy do włączenia się w akcję wszystkich Uczniów i Nauczycieli i dzielenia się z Nami zdjęciami swoich zwierzaków jak i fotkami przedstawiającymi Waszą aktywność.
W wiadomości powinny znajdować się następujące informacje:
- Tytuł: MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZAK lub JESTEM AKTYWNY
- Imię i nazwisko, klasa - uczniowie
- Imię i nazwisko, pełniona funkcja – nauczyciele
- Można dołączyć krótki opis
Zdjęcia proszę przysyłać na adres: k.tysiak@wp.pl
ZACHĘCAMY i POZDRAWIAMY
Samorząd Uczniowski z Opiekunami
Święto Niepodległości
Uczniowie klas IV-VIII włączyli się w obchody Święta Niepodległości. Aktywnie uczestniczyli w lekcjach historii poświęconych wydarzeniom i postaciom związanym z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Podczas realizowanych tematów zdobywali wiedzę, utrwalali oraz pogłębiali treści o Patronie Szkoły – Marszałku Józefie Piłsudskim i walce Polaków o niepodległość. Również na godzinach wychowawczych poruszano zagadnienia o Święcie Niepodległości i Patronie Szkoły. Uczniowie wypowiadali się o współczesnym patriotyzmie młodego pokolenia i w jaki sposób mogą okazać miłość do swojej ojczyzny, szacunek do symboli narodowych.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się zadanie dla chętnych uczniów klas V-VIII, polegające na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na jeden z podanych tematów: „To Im zawdzięczamy niepodległość”, „Święto Niepodległości – historia i współczesność”. Wpłynęło prawie 30 prac. Niektóre z nich autorzy osobiście prezentowali swojej klasie podczas lekcji online. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace uczniów:
Maja Gołąbek – Va, Piotr Lutka – VIa, Patrycja Wożynska - VIIa, Jan Domagalski - VIIb,
Maja Kiraga-VIId, Remigiusz Hernik – VIId, Maja Muszyńska – VIIIb, Zofia Prygiel - VIIIb
Konkurs dla klas 1 "Co to jest niepodległość?"
W naszej szkole dla klas pierwszych został zorganizowany konkurs plastyczny z okazji kolejnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pierwszacy mieli nie lada wyzwanie, różnymi technikami plastycznymi wykonali co oznacza dla nich niepodległość. Pomysłów było wiele. Pierwsze miejsce zajęli: Wojciech Czyżewski kl. 1c, Magdalena Urbaniak kl.1b, Julia Bujała kl. 1a. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Pozostali otrzymają nagrody pocieszenia.
7
Jeszcze Polska nie zginęła…
W naszej szkole wychowanie patriotyczne odgrywa bardzo ważną rolę. Imię Patrona szkoły - Marszałka Józefa Piłsudskiego zobowiązuje. Jak co roku nauczyciele podjęli szereg działań mających na celu kształcenie miłości i szacunku do Ojczyzny. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu, odbyły się lekcje tematyczne, liczne konkursy, wystawy. W dniu dzisiejszym o godzinie 11.11 hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” rozbrzmiewał w szkolnych murach w oddziałach przedszkolnych i w naszych domach podczas zajęć zdalnych.
11
11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości
W związku ze zbliżającym się, przypadającym na 11 listopada Świętem Odzyskania Niepodległości zapraszamy do obejrzenia prezentacji o tym szczególnym, ważnym wydarzeniu.
Prezentacja dostępna jest pod linkiem Swieto_niepodleglosci.pptx
Obchodów Święta Niepodległości ciąg dalszy
6 listopada zakończył się szkolny projekt edukacyjny „Lapbook o patronie mojej szkoły” skierowany do uczniów klas trzecich. Głównym celem projektu było zachęcenie trzecioklasistów do wzbogacenia swojej wiedzy na temat życia Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz rozwijanie dziecięcej kreatywności i zdolności manualnych poprzez metodę tworzenia lapbooków. Tworzenie lapbooków to praca twórcza i dlatego satysfakcjonująca, ale też wymagająca i czasochłonna. Jest alternatywą dla tradycyjnych notatek, jak i prezentacji elektronicznych. By stworzyć lapbooka, należy dobrze zaplanować pracę, przyswoić sobie materiał, uporządkować notatki, wybrać najistotniejsze i najciekawsze informacje, a potem nadać im atrakcyjną formę. Inicjatywa nauczycieli – wychowawców klas trzecich, sprzyjała również rozwijaniu wśród uczniów naszej szkoły wychowania patriotycznego -najmłodszego pokolenia Polaków. W ramach tego projektu edukacyjnego, odbyły się następujące działania:
- Instrukcja oraz ze względu na wiek uczestników projektu - przygotowanie przez nauczycieli informacji o życiu Marszałka J. Piłsudskiego.
- Wyszukiwanie ciekawostek o patronie szkoły w Internecie.
- Przedstawienie zasad tworzenia lapbooka – projekcja filmu: https: //www. youtube. com/watch?
- Tworzenie lapbooków.
- Prezentacja lapbooków.
Praca nad realizacją tego projektu sprawiła uczniom wiele radości i satysfakcji, a szóstki wstawione do dziennika dały im poczucie odniesionego sukcesu.
Pomysły naszych trzecioklasistów naprawdę nie znają granic, co pokazują fotografie.
12
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie