• Prace uczniów z koła informatycznego

W ramach koła informatycznego uczniowie naszej szkoły uczyli programować się w wizualnym języku programowania Scratch. Zwieńczeniem pracy w I semestrze było wykonanie gry ŻABKA, polegającej na przeprowadzeniu żabki przez ulicę, na której poruszają sie pojazdy. Uczniowie wykonali plansze, postacie oraz przeszkody samodzielnie na podstawie znanej gry komputerowej Frogger – komputerowa gra zręcznościowa wyprodukowana przez japońskie studio Konami i wydana przez Segę w 1981 roku.

• Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa

8 stycznia mogliśmy uczestniczyć w przedstawieniu pt.: " Alicja w zaczarowanej krainie".

Na pewno wszyscy słyszeliśmy o przygodach dziewczynki o imieniu Alicja, która przez przypadek znalazła się w krainie czarów. Aktorzy przenieśli nas w świat pięknej iluzji i magię. Fascynująca scenografia, gra świateł, barwne kostiumy, wesoła muzyka oraz humorystyczny dialog wszystkich nas zaskoczyły. Dziękujemy, było warto.

• „Poczuj pasję eksperymentu”

W ramach zajęć rozwijających wiedzę i prowadzonej innowacji pedagogicznej w roku szkolnym 2023/2024 w Naszej Szkole realizowany jest cykl zajęć praktycznych z chemii pod okiem Pani Agnieszki Palińskiej.

Moi drodzy zbliża się dużymi krokami koniec I semestru chciałabym Wam przybliżyć jak uczniowie pracowali na zajęciach 😊

• 🎄

By ta maleńka Miłość

Co się w Betlejem zrodziła

pokojem i radością

świat i nasze serca wypełniła

życzy❤️ 🎄

Elżbieta Sobieraj

• „Dziewczynka z zapałkami” – szkolne koło teatralne

W tym roku zostało utworzone kółko teatralne dla klas 1 a w środę 20 grudnia przeżyliśmy niezwykłą przygodę, w której magia Andersena ożyła za sprawą uczniów. W trakcie spektaklu przenieśliśmy się w zimową noc doświadczając jednocześnie emocji i wzruszeń płynących z opowieści o dziewczynce z zapałkami, jednej z najbardziej znanych baśni duńskiego pisarza i poety Hansa Christiana Andersena. Umiejętności aktorskie naszych uczniów sprawiły, że historia dziewczynki z zapałkami stała się nie tylko widowiskiem, lecz również silnym przypomnieniem o wartościach, które powinniśmy pielęgnować w naszym życiu. Spektakl był nawiązanie do akcji charytatywnej „ile wazy św. Mikołaj” a „Pomaganie” stało się motywem naszego spotkania.

• MAMY PUCHAR!

Turniej Partnerstwa Regionalnego Czarni Radom

W dniu 15 grudnia, uczniowie z PSP w Jedlni- Letnisku i PSP Myśliszewic reprezentowali gminę w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni Radom. Zawody odbyły się na hali sportowej przy XIII LO im. Noblistów Polskich. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów z terenu powiatów kozienickiego oraz radomskiego. Regulamin dopuszczał składy mieszane dziewcząt oraz chłopców.

• Szkoła pamięta!

Tradycją naszej szkoły jest dbanie o miejsca pamięci narodowej. W dniu 19 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą udali się na do lasu nad zalewem gdzie uporządkowali mogiły, zapalili znicze oraz odmówili modlitwę za poległych i zmarłych.

Takie wyjścia to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego.

• Wyjazd integracyjny do ,, Santago" Parku Wodnej Rozrywki!!

W dniu 12 grudnia o godzinie 8.00 z ronda przy ,, Orliku" odjechał autobus w kierunku Mszczonowa- celem była integracja oraz dobra zabawa. Uczestnikami szkolnej eskapady była klasa 8a oraz wolontariusze szkolni. Ogółem 37 uczniów klas 5-8 naszej szkoły. Po drodze nie mogło zabraknąć wizyty w McDonalds. Na miejsce dojechaliśmyo godzinie 11.00 po zakupie biletów wspaniałą zabawę zaczeliśmy o 11.15. Do naszej dyspozycji były liczne zjeżdżalnie oraz inne atrakcje. Na terenie obiektu dostępne były punkty gastronomiczne z których chętnie korzystali zgłodniali uczestnicy. Nad całością zabawy czuwali opiekunowie Panie Aneta Alberska, Agnieszka Studzińska oraz Pan Ryszard Majewski. Pobyt zakończył się o godzinie 15.10 i trzeba było wracać do domu. Kierowca firmy przewozowej ,,Ossa" Bus stanął na wysokości zadania i bezpiecznie do Jedlnii Letnisko dotarliśmy zmęczeni ale zadowoleni z pobytu na b

• PODZIĘKOWANIE ❤️🎄

Dyrekcja szkoły

Dziękujemy wszystkim ❤️ którzy przygotowali piękne, artystyczne stroiki i kulinarne przysmaki.

• Mikołajki w naszej szkole

Dzień 6 grudnia jest wyjątkowym dniem dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest to dzień wypełniony uśmiechem, radością i życzliwością, dzień, w którym świętujemy imieniny, ulubionego przez wszystkich, Świętego Mikołaja.

Głównym celem mikołajek była integracja uczniów, dlatego też Samorząd Uczniowski aktywnie włączył się w przygotowanie tego dnia. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych czy też konkursie na najlepsze przebranie Mikołaja, Śnieżynki lub Elfa. Ponadto osoby, które tego dnia założyły widoczny element garderoby w kolorze czerwonym otrzymały pozytywną uwagę, wpisaną przez wychowawcę, w ramach włączenia się w akcję SU oraz integracji zespołu klasowego.

• WYJĄTKOWY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 🎄

DZIĘKUJEMY❤️❤️

W dniu dzisiejszym, 14grudnia, na terenie naszej szkoły odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz Radę Rodziców.

Podczas kiermaszu sprzedawano głównie artykuły wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i bliskich oraz nauczycieli, m.in.: rękodzieło - dekoracje i ozdoby świąteczne, kartki, świece zapachowe, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a także wyroby cukiernicze (ciastka, ciastka, pierniczki, galaretki itp.)

• Podsumowanie akcji "Paczka dla Seniora"

Grudzień jest miesiącem wyjątkowym, czasem przedświątecznym, ale również czasem dla niektórych trudnym - szczególnie dla osób starszych.

SK Wolontariatu po raz kolejny postanowiło wesprzeć tą grupę społeczną. Przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowało akcję, która ma na celu niesienie pomocy osobom starszym i samotnym z terenu naszej gminy.

Niedziela 28.04.2024