Aktualności
Gość w świetlicy
8We wtorek w świetlicy szkolnej gościliśmy leśniczego Leśnictwa Rajec pana Bartłomieja Szymanka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że głównym zadaniem leśniczego jest dbanie o las oraz zapobieganie żywiołom, które mogą się w nim pojawić. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji na temat pracy leśnika, jakie ma zadania i obowiązki do wykonania w lesie. Aktywnie brali udział w pogadance, podczas której wysłuchali ciekawostek o tym, w jaki sposób powstaje las, jakie w nim można zobaczyć gatunki drzew oraz do czego jest wykorzystywane drewno. Obejrzeli niezbędne przedmioty w pracy leśnika oraz zaczerpnęli wiedzy, do czego one służą. Podczas spotkania pan leśniczy nawiązał świetny kontakt z dziećmi, które serdecznie podziękowały mu za owocną lekcję o miłości do przyrody.
Andrzejkowe wróżby w świetlicy
10W piątek dzieci w świetlicy przeniosły się w zaczarowany świat wróżb i magii. Tradycja andrzejek to wspaniała okazja do wspólnej zabawy, integracji i radosnego spędzania czasu. Dzieci uczestniczyły w wielu wróżbach, w których z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość, zawody czy wymarzoną podróż. Wróżby przeplatane były tańcami, konkursami i słodkim poczęstunkiem. Andrzejki były wspaniałym spotkaniem dostarczającym wielu przeżyć i emocji, jak również okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.
KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
DYREKTOR
PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W JEDLNI-LETNISKU OGŁASZA:
KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
WŁASNORĘCZNIE WYKONANE PRACE NALEŻY PRZYNIEŚĆ DO 10 GRUDNIA 2024 ROKU.
NAJPIEKNIEJSZE SZOPKI BĘDĄ NAGRODZONE.
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ:
Matematyczny Kalendarz Adwentowy
W terminie od 1 do 19 grudnia 2024 roku na drzwiach pracowni matematycznych będą pojawiały się zadania matematyczne przeznaczone dla uczniów z klas 4-8. Chętni uczniowie będą mogli przynosić rozwiązania zadań do dnia 20 grudnia 2024 roku (piątek) do specjalnej skrzynki, która będzie umiejscowiona na łączniku na jednym z parapetów.
Lekcja historii w „Galerii na płocie”
1W dniu 27 listopada 2024 roku uczniowie klas VII: a, b i c na lekcjach historii wraz z nauczycielką p. Barbarą Pskit uczestniczyli w wyjściach grupowych w celu obejrzenia wystawy poświęconej Wincentemu Witosowi, zorganizowanej w obiekcie „Galeria na płocie” – Nadrzeczna 64. Wincenty Witos to jeden z Ojców Niepodległości, trzykrotny premier oraz przywódca polskich chłopów, kluczowa postać naszych dziejów.
W trakcie zwiedzania wyszedł do uczniów pan Jerzy Chrzanowski i przyłączył się do naszej lekcji „pod płotem”. Pan Chrzanowski wzbogacił zajęcia opowiadając o Wincencie Witosie i jego wkładzie w tworzenie Niepodległej Polski. Przekazał też młodzieży najważniejsze informacje o początkach naszej miejscowości, jej twórcach, genezie nazwy oraz opowiedział o najstarszych istniejących budynkach w Jedlni - Letnisku, pochodzących jeszcze z XIX wieku.
Paczka dla Seniora
SK Wolontariatu zaprasza społeczność szkolną do włączenia się w świąteczną akcję charytatywną
"PACZKA DLA SENIORA".Akcja polega na zbiórce produktów spożywczych, z długą datą ważności tj. herbata, cukier, mąka, kasza, ryż, olej, kukurydza, groszek, majonez, dżem, słodycze (biszkopty, wafelki, herbatniki, czekolada...)itp.
Światowy Dzień Życzliwości
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Wyrażamy go poprzez drobne gesty, serdeczne słowo czy uśmiech. Uczymy się okazywania wobec siebie pomocy oraz kulturalnego odnoszenia się do siebie nawzajem.
W świetlicy szkolnej uczniowie brali udział w zajęciach poświęconych promowaniu pozytywnych relacji. Uczniowie wykonali wspólnie drzewo życzliwości, na którym zapisali szereg haseł promujących kluczowe słowa. Prezentowali scenki rodzajowe ukazujące koleżeńskie zachowania. Życzymy naszym wychowankom, aby życzliwość i uśmiech towarzyszyły im przez cały rok.
Zabawa andrzejkowa w klasie 3a, 3b i 2b
44W klasie 3a, 3b i 2b odbyła się zabawa andrzejkowa, która dostarczyła wszystkim mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Zabawę rozpoczęliśmy od tradycyjnych wróżb andrzejkowych, wśród których były losy z zawodami przyszłości, losowanie imion przyszłych wybrańców, czy „buty do drzwi”, które miały wskazać, kto pierwszy zmieni stan cywilny:-)
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Światowy Dzień Pluszowego Misia to wyjątkowe święto, które obchodzone jest 25 listopada. Pluszowy miś to nieodłączny element dzieciństwa, ukochana zabawka, powiernik dziecięcych marzeń i trosk, towarzysz wielu dziecięcych przygód. Z tej okazji nasi wolontariousze wcielili się w misiowe przebrania, by wraz z przedszkolakami uczestniczyć we wspólnych zabawach. Te wyjątkowe chwile sprawiły wszystkim wiele radości i zadowolenia.
BĄDŹMY ŻYCZLIWI NA CO DZIEŃ, NIE OD ŚWIĘTA!
10W dniach 18-22 listopada w naszej szkole odbył się Tydzień Życzliwości w ramach Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.
Święto obchodzone jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
AKCJA NA CZTERY ŁAPY
W ostatnim czasie nasza szkoła uczestniczyła w Akcji na Cztery Łapy. Miała ona wymiar gminny. Akcja polegała na zbiórce karmy, ciepłych pledów dla czworonogów, które przebywają w pobliskiej Straży Ochrony Zwierząt we Wrzosowie.To nie była zwykła zbiórka - to był wyraz wielkiej troski o tych, którzy nie mają głosu i nie potrafią poprosić o pomoc.
„Świąteczny uśmiech seniora”
„Świąteczny uśmiech seniora” – projekt społeczny realizowany w Szkole Podstawowej w Jedlni- Letnisku, skierowany do osób w podeszłym wieku, samotnych i schorowanych, które często spędzają samotnie święty.
Cele projektu:
1.Przygotowanie paczuszek zawierających upominek.
2.Świąteczne warsztaty z udziałem klas:
Warsztaty w Instytucie Technologii Eksploatacji – Sieć Badawcza Łukasiewicz
8Dnia 19 listopada 2024 r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Instytut Technologii Eksploatacji – Sieć Badawcza Łukasiewicz. Opiekę nad grupą sprawowały Panie Marta Deja i Agnieszka Palińska, które czuwały nad organizacją oraz przebiegiem wizyty, wspierając uczniów w trakcie całego wydarzenia.
Konkurs matematyczno-fizyczny Náboj Junior!
7Gratulacje dla uczniów naszej szkoły za wspaniały udział w międzynarodowym konkursie matematyczno-fizycznym Náboj Junior!
Dnia 22 listopada, podczas XII edycji prestiżowego konkursu matematyczno-fizycznego Náboj Junior, nasza drużyna zaprezentowała najwyższy poziom umiejętności i zaangażowania. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Hanna Zawadzka, Jan Gałęzia, Adam Gizan, Adam Zagożdżon pojechali wraz z opiekunką Panią Martą Deję na konkurs do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Przez ponad 100 minut rywalizacji nasi uczniowie utrzymywali się na I miejscu, co jest niezwykłym osiągnięciem, biorąc pod uwagę wysoki poziom trudności zadań oraz ostrą konkurencję. Ostatecznie uplasowali się tuż za liderami zajmując III miejsce, ale ich wynik jest powodem do ogromnej dumy!
Mazowiecki program stypendialny dla uczniów uzdolnionych
Informujemy, że 19 listopada 2024 roku rozpoczął się nabór wniosków do projektu ,,Mazowiecki program stypendialny dla uczniów uzdolnionych" realizowanego na obszarze Regionu Mazowieckiego Regionalnego w roku szkolnym 2024/2025. Rejestracja wniosków na stronie internetowej Mazowieckiego Programu Stypendialnego, która będzie aktywna od 19 do 26 listopada 2024 roku. O stypendium w ramach programu mogą ubiegać się uczniowie, którzy spełniają następujące warunki:
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek 15 listopada w naszej szkole odbył się XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay) to bezpłatna akcja edukacyjna. W tym roku do obchodów przystąpiło 6841 szkół z 29 państw.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Konkurs plastyczny pt. ”Jesień w deszczu”
W świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny pt. ”Jesień w deszczu”, którego celem było rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz doskonalenie warsztatu plastycznego. W konkursie wzięło udział 21 dzieci z klas 0 -3, spośród których jury nagrodziło następujące prace:
I miejsce: Maria Szubska kl.1d
Zebrania z rodzicami, dzień otwarty szkoły
środa – 20.11.2024 r., godzina 16:30
czwartek – 21.11.2024 r., godzina 16:30
Nauczyciele uczący w danych klasach, pełnią dyżur w ramach dni otwartych szkoły w godz. 17.00 – 18.00 w swoich pracowniach.
Nauczyciele wychowania fizycznego – pokój nauczycielski
Katecheci – sala nr 112
Nauczyciele współorganizujący kształcenie – sala nr 103
,,WF z AWF - Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości’’
8Od września do listopada uczniowie klasy 3c brali udział w czwartej już edycji dodatkowych zajęć sportowych objętych patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Program nosi nazwę ,,WF z AWF – Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości”. Jego głównym celem jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej uczniów oraz kształtowanie fundamentalnych umiejętności ruchowych wśród nich.
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Galeria zdjęć
brak danych