• „NIEZWYKŁA PODRÓŻ PO POLSCE”

            W ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” klasa 2b i 3a, 3b, 3c pojechały na wycieczkę do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” w Otrębusach. Celem wycieczki było wprowadzenie dzieci w świat wiedzy o polskiej tradycji, folklorze muzycznym, instrumentach ludowych, tańcach regionalnych i narodowych. Uczniowie klas 2b i 3b wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych – wycinanka „Lalka Kołbielska”, a następnie obejrzeli znakomity koncert pt. „ Magiczna Podróż” – Piękna Nasza Polska Cała w wykonaniu zespołu Mazowsze.

          • Osiagnięcia naszych drużyn piłkarskich

            W ostatnim czasie chłopcy młodsi (klasy VIi młodsi) brali udział w rozgrywkach piłki nożnej w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".

            W finale powiatu w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasza drużyna grająca w składzie:Jan Derlatka, Adam Wójcicki, Aleks Duk, Oskar Płatos, Aleksander Maciejewski, Aleksander Wożeński, Filip Wargacki, Filip Kwiatkowski, Antoni Michałowski, Adrian Klocek, Franciszek Pelc, Miłosz Seweryn zajęła III miejsce. We wcześniejszych eliminacjach na szczeblu gminy i rejonu zdobywaliśmy pierwsze miejsca.

          • 22 kwietnia – Święto Ziemi

            Dzień Ziemi to niezwykle ważne święto obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej oraz inspirowania do życia w zgodzie z naturą. W świetlicy szkolnej uczniowie obejrzeli film edukacyjny, z którego dowiedzieli się jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Zrozumieli pojęcie „recykling” oraz dlaczego tak ważne jest segregowane odpadów. W grupach wykonali plakaty promujące to ważne święto. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia zaowocują wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

          • Z WIZYTĄ W MCSW „Elektrownia” w Radomiu

            17 kwietnia uczniowie klasy 2a i 2c wybrali się do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu aby podziwiać wystawę BIO-CHEM. Wystawa składa się z trzech prezentacji indywidualnych artystów: Diany Lelolek, Izabeli Chamczyk i Pawła Matyszewskiego. Tym, co je łączy, są odniesienia do procesów biochemicznych i funkcjonowania ekosystemów. Uczniowie po obejrzeniu wystawy wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których stworzyli swoje własne obrazy, rozwijając kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne. Po artystycznych doznaniach uczniowie obejrzeli film pt. „Szkoła magicznych zwierząt”.

          • 22 kwietnia – Dzień Ziemi

            W tym dniu nauczyciele matematyki poprowadzili zajęcia, podczas których rozwiązywali wraz z uczniami klas 4-6 ciekawe zadania matematyczne, łącząc wiedzę związaną z matematyką i z fascynującymi aspektami przyrody. Rozwiązywaliśmy ciekawe zadania dotyczące przyrody oraz rozmawialiśmy jak przyroda jest fascynująca, piękna i ciekawa.

          • Warsztaty profilaktyczne DROGOWSKAZ

            18 kwietnia 2024 roku uczniowie klas ósmych, uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez pracowników i wychowanki MOW Wierzbica. Dziewczyny w oparciu o własne doświadczenia uświadamiały naszą młodzież o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających między innymi z używania substancji psychoaktywnych, uzależnień m.in. od telefonu komórkowego, gier komputerowych czy też ucieczek z domów rodzinnych, prób samobójczych, samookaleczania.

          • Łączy nas pamięć

            81 rocznica powstania w getcie warszawskim.

            Klasy 1 włączyły się do akcji społeczno - edukacyjnej Żonkile upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim w 1943 r. Ambasadorem tej akcji jest znana aktorka Agnieszka Grochowska. Akcja Żonkile organizowana jest przez POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

          • Święto Chrztu Polski 

            15 kwietna 2024r odbył się uroczysty apel z okazji Święta Chrztu Polski, który uczcił to ważne wydarzenie w historii naszego kraju. Podczas apelu uczniowie mieli możliwość posłuchania inspirujących przemówień na temat Chrztu Polski. Był to również mement na podsumowanie projektu działań prowadzonych w naszej szkole o tej tematyce.

          • ciąg dalszy… zmian w Naszej szkole 😊

            Drodzy Uczniowie i Rodzice,

            W ostatnim czasie dużo zmienia się w naszej placówce. Uczniowie część tych zmian już zauważyli, rodzice może mniej ... Dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami nowościami w naszej placówce.

            W bieżącym roku szkolnym dzięki środkom pozyskanym przez Dyrekcję szkoły Elżbietę Sobieraj udało się wyposażyć, prawie od podstaw, pracownię biologiczno-chemiczną.

          • Światowy Dzień Autyzmu

            2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego dnia jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej.

            Podczas zajęć świetlicowych uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich włączyli się w tę akcję. Obejrzeliśmy krótkie filmy pt.” Amazing things happen”, oraz „Jaś i niebieskie motyle”, które przybliżyły nam zachowanie i sposób patrzenia na świat przez te osoby. Odrysowywaliśmy też nasze rączki i wykonaliśmy z nich niebieskie motyle, bo kolor niebieski to symbol autyzmu.

          • "POMÓŻMY ZWIERZĘTOM"

            W ostatnim czasie Szkolne Koło Wolontariatu organizowało akcję pt. "Pomóżmy zwierzętom". Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję wesprzeć potrzebujące zwierzęta, które nie mają swoich domów. Wszystkie zebrane dary w postaci: karmy, koców i zabawek przekazaliśmy na rzecz czworonogów przebywających w Straży Ochrony Zwierząt na Wrzosowie. Dziękujemy naszym najmłodszym wolontariuszom z kl. 4b: Marysi Farynie, Nel Zawadzkiej, Magdzie Urbaniak i Jadwidze Lutce za zaangażowanie w przeprowadzeniu akcji oraz odwiedzenie schroniska, przekazanie darów i spędzenie czasu z psiakami:)

          • Niezwykła lekcja patriotyzmu 🇵🇱

            W dzisiejszych czasach, kiedy na świecie toczą się wojny tak blisko naszego kraju, idea patriotyzmu nabiera nowego znaczenia. Patriota to ten, który pamięta o przeszłości swojego państwa i rodaków. 🇵🇱

            W 84.rocznicę pierwszych egzekucji Zbrodni Katyńskiej, w Ogrodzie z historią - Nadrzeczna 64 w Jedlni-Letnisku została uroczyście otwarta wystawa "Gdziekolwiek cię poślą, pójdziesz…” poświęcona Kapelanom Katyńskim zamordowanym przez sowietów w 1940 roku. Byli to ludzie różnych wyznań, ale w decydującym momencie nie zostawili swoich żołnierzy, zginęli razem z nimi.

          • Wielkanocne Pisanki 🐣

            Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Okres przedświąteczny to doskonały moment na samodzielne przygotowanie ozdób świątecznych. Właśnie z tej okazji 26 marca odbyły się Wielkanocne warsztaty plastyczne. Zaproszeni zostali chętni uczniowie klasy 3. Uczestnicy warsztatów wykonali piękne Wielkanocne pisanki z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    •  

       

    • Herb Polski
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 29.04.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • liczba odwiedzin: 749396