• Szkolny konkurs plastyczny – „Ozdoba Choinkowa”

W naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny na wykonanie ozdoby choinkowej. Głównym celem było przypomnienie dawnych zwyczajów samodzielnego tworzenia ozdób choinkowych i zachęcenie uczniów naszej szkoły do wykonania niepowtarzalnej ozdoby choinkowej. Mamy nadzieję, że projektowanie i wykonywanie prac sprawiło uczestnikom wiele radości, pobudziło ich wyobraźnię, oraz przyczyniło się do rozwoju artystycznych uzdolnień. Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy. Jury wyłoniło zwycięzców:

• SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

11.12. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Tym niezwykle emocjonującym wydarzeniem rozpoczęliśmy odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Występujący uczniowie, prezentując najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki, śpiewająco wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Nie zabrakło chwil radości, ale i wzruszeń, czy zadumy. Dziękujemy uczestnikom za ten wspaniały koncert oraz zapraszamy wszystkich występujących do czynnego udziału w Koncercie Noworocznym, który odbędzie się 12.01.

• DZIELIMY SIĘ SERCEM ..❤️

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu otwarto Pokój Matki i Dziecka.

Dnia 6 grudnia, odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie pokoju Matki i Dziecka. To jest wielki prezent na Mikołaja od szpitala i darczyńców dla najmłodszych pacjentów. Dyrektor szkoły Elżbieta Sobieraj wraz z nauczycielem Magdaleną Jurczak miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy dołożyć niewielką cegiełkę do tego projektu.

• Mikołajkowe warsztaty LEGO

8 grudnia 2023 roku dzieci z klasy 3a uczestniczyły w warsztatach LEGO. Ten kreatywny prezent od św. Mikołaja dostarczył uczniom wiele radości i był znakomitym połączeniem nauki i zabawy. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do pracy z instrukcją. Mali konstruktorzy wykazali się nie tylko pomysłowością, cierpliwością, ale również umiejętnością współpracy. W efekcie powstało wiele mikołajkowych, świątecznych i zimowych budowli, które wywołały radość i uśmiech na twarzach dzieci. Każdy uczestnik warsztatów wykonał kolorowe, pachnące i brokatowe mydełko w kształcie ludzika LEGO. Mydełko to będzie miłym wspomnieniem mikołajkowych warsztatów.

• TAK POMAGAM - ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W sobotę 9 grudnia od godz. 9.00 do 16.00 wolontariusze i wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w 23. edycji przedświątecznej zbiórki żywności pod hasłem "Tak. Pomagam!".

Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych. Zebrane artykuły zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

• Apetyt rośnie..., czyli Gang Mocniaków w szkole

Zasada żywieniowa panująca w naszej klasie to: „Cały tydzień zdrowo jemy tylko w piątek małe, co nieco kosztujemy”.

Klasa 1c bierze udział w programie edukacyjnym „Gang Mocniaków”. Jego celem jest wsparcie dzieci w wypracowaniu dobrych nawyków żywieniowych. Aby dzieciom było łatwiej przyswoić wiedzę na temat zbilansowanych posiłków, została stworzona możliwość do smakowania, wąchania, dotykania i kulinarnego eksperymentowania. Dziś uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania się tworząc samodzielnie potrzebne pomoce dydaktyczne w postaci owoców, warzyw, produktów zbożowych, białkowych i tłuszczy. Ogromny talerz wypełnił się tym, co jest dla nas najcenniejsze byśmy zdrowo się odżywiali. Na koniec zajęć uczniowie przygotowali kanapki i na najbliższej przerwie poczęstowali wszystkich napotkanych kolegów i koleżanki.

• Dogoterapia w klasie 2a i 2b

7 grudnia do naszych klas przyszedł niezwykły gość. To Beza – piesek, który od razu skradł nasze serca. Jest mądra, no i jak przystało na dziewczynkę – urocza. To gwiazda telewizyjna. Wystąpiła w programie „Dzień dobry TVN”. Jej właścicielka, pani Kasia najpierw przypomniała nam zasady współpracy z psem, a potem porozmawialiśmy o opiece nad swoimi zwierzątkami. Najciekawsze okazały się zajęcia z dogoterapii, które służą:

• Ptaki w naszej okolicy

Kiedy śniegowa pierzynka otula ziemię najmniejsi przyjaciele poszukują pożywienia i coraz częściej pojawiają się wokół naszych posesji. Dzieci ze świetlicy uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały wiele gatunków ptaków, które mogą spotkać w najbliższej okolicy. Podczas prezentacji miały okazje podziwiać wiele gatunków ptaków, dowiedziały się, ze ich ciało jest pokryte piórami , czym się żywią i w jakich miejscach budują swoje gniazda. Dzieci wiedzą, że rozpoczynając karmienie ptaków, należy je kontynuować całą zimę, ponieważ w okresie mrozów i opadów śniegu dostęp do pokarmu jest utrudniony. Lekcja z ornitologii była ciekawym doświadczeniem i nauką o ptaszkach.

• Paczuszka dla Maluszka

W poniedziałek 4 grudnia rozpoczęliśmy w naszej szkole akcję charytatywną Paczuszka dla Maluszka.

To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013r. zawsze w świątecznej atmosferze zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki i hospicja. W tym roku nasza szkolna zbiórka skierowana jest na potrzeby Domu dla Dzieci nr 1 w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym. W placówce przebywają podopieczni od 5 do 18 roku życia. Dla nich potrzebne są:

• Święta tuż, tuż... 🌲🌲🌲

Spotkanie w Urzędzie Miejskim w Jedlni - Letnisku.

Dziś 4 grudnia 2023r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili pracowników Urzędu Miejskiego w Jedlni – Letnisku w ramach akcji charytatywnej „Ile waży św. Mikołaj”, której celem jest zebranie funduszy na stypendia dla dzieci i młodzieży z ośrodków opiekuńczych. W tym miejscu dziękujemy Panu Burmistrzowi Piotrowi Leśnowolskiemu oraz wszystkim pracownikom urzędu za hojność i ciepłe przyjęcie najmłodszych.

Poniedziałek 29.04.2024