KONKURS ,,POLSKA NIEPODLEGŁA - 1918’’
Konkurs plastyczny
Forma plakatu:
ZASADY:
- Konkurs przeznaczony jest dla chętnych uczniów .
- Uczestnik konkursu zobowiązany jest do wykonania pracy w formie plakatu dowolną techniką plastyczną w wymiarach 50 cm x 70cm lub format A3. Praca musi być podpisana.
- Tematyka pracy musi być związana z sytuacją Polski w czasie zaborów i odzyskania przez Polskę niepodległości.
- Gotowe prace należy złożyć do 7.11.2022 roku do Anny Wróbel lub Marii Woźniak- Mąkosy.
- Prace zostaną ocenione 8.11.2022 r., przez jury w składzie nauczycieli: plastyki i historii.
- Prace zostaną wyeksponowane na korytarzu szkolnym, natomiast najlepsze zostaną nagrodzone.
Organizator: Maria Woźniak- Mąkosa, Anna Wróbel
.
.
- 13
Jak co roku, przed Świętem Zmarłych, uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przystąpili do porządkowania grobów na cmentarzu parafialnym oraz zbiorowych mogił ludności cywilnej, zamordowanej przez nazistów w czasie II wojny światowej, znajdujących się w pobliskim w lesie.
XXIII edycja akcji “Góra Grosza”
DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE I PRACOWNICY SZKOŁY!
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do włączenia się w ogólnopolską akcję “Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie groszowych monet, które zostaną przekazane na programy stypendialne, wsparcie psychologiczne, warsztaty i terapie dla najuboższych dzieci.Liczymy na Wasze zaangażowanie. 🙂
Zbiórka trwać będzie do 28.02.2023 r.
Opiekun SK Wolontariatu: Aneta Alberska
Konkurs fotograficzny „Jesień w mojej miejscowości”
- 63
W październiku uczniowie naszej szkoły rozwijali swoje pasje fotograficzne podczas udziału w konkursie ”Jesień w mojej miejscowości”. Celem konkursu było rozwijanie u uczniów umiejętności obserwacji otoczenia i jej dokumentowania, a także dostrzegania piękna przyrody i zmian zachodzących podczas jesieni. Na konkurs wpłynęły poniższe zdjęcia, za które serdecznie dziękuję.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Kamil Kowalski kl.7c
8II miejsce: Hania Jakubiak kl.4b
III miejsce Marysia Łukaszewicz kl.5b
Gratuluję!
Magdalena Jurczak – wychowawca świetlicy
Pasowanie na czytelnika klas 1
- 3
W bibliotece szkolnej odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA uczniów klas I. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Podczas wizyty w bibliotece uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki oraz mieli okazję wykazać się swoją wiedzą odgadując zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Zapoznali się także z regulaminem obowiązującym w bibliotece. Wysłuchali wiersza Jana Huszczy pt.: „Książka” w wykonaniu Claudii Jończyk z kl. 5c. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać, aby służyły kolejnym pokoleniom.
Po takim wprowadzeniu, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki. Na zakończenie uroczystości mali czytelnicy samodzielnie wybierali interesujące ich lektury, a następnie zostały one im wypożyczone.
Z okazji pierwszej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały w prezencie Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.
Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę szkolną zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać.
Mamy nadzieję, że słowa dotrzymają.
24 października - Światowy Dzień Origami
- 12
Dnia 24 października uczniowie klasy II c, zorganizowali w naszej szkole Święto Origami, zaprosili swoich kolegów i koleżanki z klas I- III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych do zabawy: „Poznaj z nami sztukę origami”. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem włączyli się do wspólnej zabawy i zmierzyli się z tą japońską sztuką składania papieru wykonując swoje składanki – czapki i łódki. Uczniowie klasy II c stanęli na wysokości zadania i chętnie pomagali swoim kolegom oraz zaprezentowali ciekawostki dotyczące sztuki składania papieru.
R. Cieplak
Z Wizytą Origami w Zerówkach
W Światowym Dniu Origami, tj. 24.10.2022 r. do oddziałów zerowych przybyli uczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią Panią Renatą C. Starsi koledzy i koleżanki pokazali najmłodszym dzieciom, jak można z kartki papieru i swoich sprytnych rąk wykonać ciekawe rzeczy. Maluchy „ pod okiem” starszych uczniów zrobiły trójkątne czapki, które pięknie ozdobiły. Dziękujemy Pani Renacie i jej wychowankom za pożyteczne umilenie naszych zajęć.
Podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu
Jesienne wycieczki klas II
- 16
Uczniowie z klas 2 we wrześniu i w październiku uczestniczyli w jesiennych wycieczkach do Muzeum Wsi Radomskiej. Wycieczki te zorganizowano w ramach finansowego wsparcia z projektu ,,Kulturalna Szkoła na Mazowszu”. Ich głównym celem był udział w zajęciach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka” oraz poznanie dziedzictwa polskiej wsi. W muzealnej szkole dzieci poznały gatunki zbóż uprawianych na Mazowszu, sposób pozyskiwania mąki, narzędzia i naczynia używane w wiejskich chałupach, proces domowego wypieku chleba oraz towarzyszące mu przesądy i zwyczaje. Dzieci upiekły bułki z ciasta drożdżowego, które były pyszne, pachnące i chrupiące. Dopełnieniem poznania kultury dawnego życia było zwiedzanie skansenu: zabudowy dworskiej, zagród chłopskich, wiatraka, kościoła. Wyjazd do Muzeum Wsi Radomskiej był dla drugoklasistów atrakcyjną formą poznania kultury regionu radomskiego.
R. Cieplak, B. Gocel, L. Majewska
„Spotkania ze sztuką”
Uczennice z naszej szkoły wzięły udział w konkursie „Spotkania ze sztuką”. Zadaniem konkursowym było przedstawienie przez Uczestnika własnej interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza, którego dzieło można obejrzeć w jednym z następujących muzeów: Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Lublinie lub Muzeum Narodowym w Krakowie. Nasze uczennice wybrały obrazy : Hania Zawadzka "Stańczyk" Jan Matejko. Barbara Zawadzka "Babie lato" Józef Chełmoński. Oba obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Spotkanie edukacyjne z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego
- 16
Uczniowie klasy 3A uczestniczyli 20 października 2022r w spotkaniu edukacyjnym z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego z Radomia; panią Agatą Dębską - Zastępcą Kierownika Centrum Powiadamiania Ratunkowego, panią Magdaleną Wójtowicz, panią Aliną Potocką. Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia związane z funkcjonowaniem numeru alarmowego 112, prawidłowym przekazywaniem informacjio zdarzeniach alarmowych oraz o specyfice pracy operatora numerów alarmowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, oglądali prezentację rozwiązywali quizy. Niespodzianką dla dzieci były gadżety z logiem numeru 112. Uczniowie podziękowali operatorom 112, za ich ciężką pracę, zapewniając - MY UCZNIOWIE KLASY TRZECIEJ WIEMY I PAMIĘTAMY – numer alarmowy znamy i nigdy nie użyjemy dla zabawy.
Złota polska jesień zatrzymana w kadrze klasa 3A
- 8
Warsztaty plastyczne w świetlicy
”Stylista- fryzjer” Jesienne prace z liści, to jedne z piękniejszych prac plastycznych, jakie można wykonać z dziećmi. Jesień przynosi nam na szczęście, nie tylko chłód i słotę, ale również bogactwo faktur i kolorów. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, a przecież tej dzieciom nie brakuje. Warto, aby pozwolić im realizować nie tylko gotowe pomysły, ale rozwijać też własną kreatywność. Warsztaty dla uczniów uczęszczających do świetlicy prowadzi p. Anna Wróbel, a odbywać się będą w każdą środę o godz.13.30.
18
Dlaczego warto segregować odpady?
- 4
W ramach akcji ekologicznej „Segreguj z PreZero” klasy pierwsze i trzecie uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami tej firmy. Uczniowie dowiedzieli się, że segregacja śmieci oznacza nie tylko czystość i porządek wokół nas. Segregacja to nadanie tym nieużytkom nowego życia. Poprawnie wyrzucony odpad stanowi cenny surowiec i jest wykorzystywany ponownie. Z plastikowych butelek PET powstają nie tylko inne opakowania, ale również bluzy polarowe, poduszki czy torby na zakupy. Po drugie, recykling sprawia, że dbamy o środowisko i naszą planetę. Oszczędzamy energię i zasoby naturalne, które są ograniczone. Od dziś już nasi uczniowie doskonale wiedzą, w jaki sposób segregować śmieci.
XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- 3
Kolejny raz nasza szkoła przyłączyła się do obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Akcja ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.
W pierwszym tygodniu października na zajęciach z matematyki w kl. III-VIII powtarzano tabliczkę, uczniowie grali w karty, układali piramidy oraz rozwiązywali łamigłówki matematyczne.
7 i 10 października 2022 r. w poszczególnych klasach przeprowadziliśmy Egzaminy MT Expert
i wręczyliśmy Mistrzom Certyfikaty MT Expert. Uczniów klas 3 i pracowników szkoły egzaminowali uczniowie z klas 6 i 8.Z tej okazji przeprowadziliśmy szkolny konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia 2022”, który wygrała uczennica klasy 8b – Anita Kiraga. Poprawnie rozwiązała 15 przykładów w najkrótszym czasie tj. 1 min. 2 sekundy.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły wiele pozytywnych emocji oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
Gratulujemy Mistrzom!!!
Szkolny koordynator: Anna Pietrzyk
Nowe niezwykłe...rozporządzenia! - Dzień Edukacji Narodowej
- 37
W naszej szkole, jak co roku, uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Część oficjalną tej uroczystości otworzyła pani Dyrektor Elżbieta Sobieraj, która podziękowała nauczycielom za pracę, nagradzając ich. Wszystkim pracownikom szkoły złożyła również życzenia.
Następnie wychowankowie, pod kierunkiem pani Joanny Marszałek, Marty Jachimkowskiej i Marleny Gumińskiej, zaprezentowali występ artystyczny, którego myślą przewodnią były… niezwykłe rozporządzenia ministra oświaty. Dzieci z klasy 5b wcieliły się w rolę dyrektora, sekretarki oraz rady pedagogicznej. Oczywiście temat został potraktowany z przymrużeniem oka, co spotkało się ze śmiechem publiczności. Dzieci z klas młodszych zaśpiewały piosenki oraz zaprezentowały taniec z parasolkami.
Głos zabrali również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy wcześniej przeprowadzili wśród uczniów plebiscyt na nauczycieli w różnych kategoriach, a w tym dniu wręczyli zwycięskim pedagogom statuetki i dyplomy.
Osobliwy bon wygrała także uczennica Antonina Szczepanowska, która wzięła udział w konkursie interaktywnym i prawidłowo przyporządkowała wszystkie zaprezentowane przedmioty do ich właścicieli, czyli nauczycieli.
Ten dzień był pełen wrażeń, zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów.
Pasowanie na ucznia klas 1
- 66
.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękuję wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi naszej Szkoły za poświęcenie i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, uczenie wrażliwości, kształtowanie uczuć i wyobraźni, a nade wszystko w kształtowanie serc, umysłów i młodego pokolenia.
Dziękuję za twórcze i kreatywne podejście do pracy, za wiele ciekawych pomysłów i inicjatyw.
Życzę Państwu, aby niełatwa misja Nauczyciela, Pedagoga, Wychowawcy przyniosła jeszcze lepsze efekty oraz satysfakcję z pracy i dumę z wykonywania wyjątkowego zawodu.
Dyrektor szkoły
Elżbieta Sobieraj
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie