Życzenia z okazji Dnia Kobiet
"Magia iluzji"- wycieczka do Trickoramy w Radomiu
- 21
Uczniowie klas drugich odwiedzili największe w Polsce centrum iluzji i muzeum trickartu "Trickorama". Dzieci przeniosły się w sam środek niesamowitych obrazów namalowanych przez artystów street- artu. Zobaczyli zadziwiające eksponaty, małe i duże kalejdoskopy, przeszli przez labirynt luster oraz wirujący tunel. Uczniowie przekonali się, jak bardzo potrafią nas oszukać oczy i mózg oraz, że grawitacja nie działa wszędzie.
Dzień Kobiet w oddziałach przedszkolnych
W dniu 8 marca 2022 roku obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy złożyli wszystkim małym i dużym kobietkom najserdeczniejsze życzenia oraz obdarowali je kwiatami i słodkimi upominkami.
Chłopcy z grupy 0a zaprosili swoje koleżanki do kawiarni „Pod Różami”.
Dziewczynki z grupy 0b używając swoich prezentów wykonały wiele kreatywnych prac plastycznych. Dla chłopców przygotowały piękne albumy z dinozaurami.
W grupie 0c były upominki, pyszna pizza i wesołe zabawy.
Na każdej buzi królował uśmiech od ucha do ucha J.
2Klasa 0a
Klasa 0b
101Klasa 0c
Wspieramy Ukrainę
- 6
Rodzice i dzieci z oddziałów przedszkolnych zaangażowali się w pomoc poszkodowanym w konflikcie zbrojnym na Ukrainie. Okazali wielkie serce dając wiele darów. To piękny i szlachetny gest.
PROJEKT EDUKACYJNY ”NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI”
- 73
PROJEKT EDUKACYJNY
”NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI”edycja 2021/2022 - udział klas III
Uczniowie klas III A, B, C, D przystąpiły po feriach zimowych do projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w Świecie Matematyki”
Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych, podniesienie motywacji do nauki matematyki, rozwijanie zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu, rozwijanie zdolności i sukcesu u dzieci w nauce matematyki, kształtowanie pozytywnego nastawienia do wysiłku intelektualnego, aktywizowanie ucznia.
Projekt trwa do końca maja. Realizacja przebiega w IV modułach:
I moduł Matematyka w Kuchni,
II moduł Matematyka w Technice
III moduł Matematyka w Domu
IV moduł Matematyka w Sklepie
We wszystkich modułach pojawiają się postacie Natalki i Antka, którzy pełnią funkcję przewodników po świecie matematyki.Trzecioklasiści na obecną chwilę zrealizowali I moduł „Matematyka od Kuchni” otrzymując KLASOWE CERTYFIKATY. Głównym celem działań uczniów było praktyczne wykorzystanie w życiu codziennym umiejętności liczenia, dzielenia, ważenia, odmierzania składników w przygotowaniu zdrowego posiłku. Efektem finalnym w każdej klasie było wykonanie owocowych sałatek.
Pozostałe moduły będą realizowane zgodnie z terminarzem projektu.
wychowawcy klas trzecich
KARNAWAŁ W ŚWIETLICY
- 41
23.02.2022 na świetlicy szkolnej odbył się świetlicowy bal karnawałowy. Dzieci, przebrane w barwne stroje, bawiły się przy wesołej muzyce, tańczyły oraz próbowały swoich sił odtwarzając liczne choreografie z najbardziej znanych przebojów. Nie zabrakło również czasu na słodki poczęstunek.
Z okazji końca karnawału, zorganizowany został również świetlicowy konkurs plastyczny „Karnawałowa Maska”. Zgłosiło się ponad 20 uczniów, wykonując przepiękne i barwne prace. Spośród wszystkich prac wyróżnione zostały maski wykonane przez:
Basię Zawadzką – I miejsce
Julię Bujałę – II miejsce
Olę Wasiak – III miejsce
Laurę Pawlicką – wyróżnienie
Lenę Cibor – wyróżnienie
Nikolę Jarzyńską – wyróżnienie
Kubę Zielińskiego – wyróżnienie
*
Tłusty czwartek w oddziałach 0
- 36
„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”
– mówi staropolskie przysłowie.Istnieją w naszym kraju różne tradycje i zwyczaje, które są ciągle żywe i stale kultywowane. Jednym z takich zwyczajów jest Tłusty Czwartek, a nieodzownym jego akcentem są pączki i faworki. Taki zwyczaj bardzo się nam podoba i jesteśmy gorącymi zwolennikami takiej tradycji.
A tak właśnie dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych obchodziły TŁUSTY CZWARTEK. Najpierw zerówkowicze poznali historię Tłustego Czwartku, obejrzeli film - jak powstają pączki, a potem sami postanowili je upiec. Praca plastyczna wywołała sporo emocji J. Prawdziwą nagrodą były pączki, faworki i orzeszki przygotowane przez rodziców. Mniam, mniam!!! Same pyszności!!! Dbając o kondycję fizyczną, po sporej dawce kalorii dzieci świetnie bawiły się na świeżym powietrzu.
Dźwiękiem, ruchem i słowem rozpoczęliśmy drugi semestr z Wesołymi Nutkami.
Dzięki nowo zakupionym pomocą dydaktycznym w postaci instrumentów muzycznych, możemy tworzyć, poznawać i odkrywać, bogaty świat dźwięków muzycznych.
W trakcie zajęć, dzieci bardzo chętnie śpiewają, tańczą i grają tworząc własne linie melodyczne.
wych. Marlena Gumińska
SUKCES NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE HISTORYCZNYM
Uczeń klasy VIII b Kacper Kwaśnik zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia". To bardzo prestiżowy konkurs z 27 letnią tradycją. Jest on konkursem tematycznym o zasięgu ogólnopolskim organizowanym przez kuratorów oświaty wszystkich województw. Głównym organizatorem i Ogólnopolskim Koordynatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty. Współorganizatorami konkursu są: Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Wojska Polskiego oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta". Konkurs odbywa się pod patronatem MEiN I MON.
Kacper wykazał się znajomością zagadnień z historii Polski i historii powszechnej oraz wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego w latach 1531–1683, znacznie wykraczającą poza podstawę programową szkoły. Uczeń pracuje pod kierunkiem pani Barbary Pskit. III etap konkursu odbędzie się 17 marca.
Życzymy Kacprowi powodzenia i trzymamy kciuki.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 - pod przewodnim hasłem „Działamy razem” - realizacja edycji w klasach młodszych.
Bezpieczeństwo w Internecie?
Co to znaczy? Wy już wiecie!
Adres, numer telefonu –
Ja nie zdradzam go nikomu!
Ile lat mam się nie chwalę.
Z obcym nie rozmawiam wcale!
Komu swe zdjęcia wysłać mam?
Tylko tym, których dobrze znam.
Dzień Bezpiecznego Internetu cieszył się zainteresowaniem wśród uczniów.
Podczas tegorocznej edycji odbyły się pogadanki z uczniami, podczas których nauczyciele zwrócili uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego
i przyjaznego środowiska online. Uświadomili uczniom, że każdy ponosi odpowiedzialność za to, co umieszcza w Internecie. Zaprezentowali także dzieciom stronki internetowe, które mogą wykorzystać w swojej edukacji i kontaktach z rówieśnikami. Uczniowie oglądali również filmiki na temat zagrożeń w Internecie, rozwiązywali quizy o tej tematyce, wykonywały prace plastyczne. Zapoznali się i utrwalali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.Wychowawcy klas młodszych
13
Walentynki w klasie 2a
SUKCES UCZNIÓW KLASY 3D I 3A
Dwoje uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych w konkursie pt. „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” organizowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. W konkursie wzięło udział 179 uczniów ze szkół podstawowych w regionie radomskim. Rozdanie nagród odbyło się 2 lutego w Muzeum Wsi Radomskiej.
Kategoria „Tradycyjna ozdoba choinkowa”
Grupa wiekowa: I-III klasa szkoły podstawowej:
- Stanisław Brzozowski (klasa III d) – I miejsce
- Barbara Zawadzka (klasa III a) – III miejsce
Dorota Mąkosa
Bal karnawałowy w 0a
- 66
"Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"
W miesiącu styczniu SK Wolontariatu zaprosiło uczniów do włączenia się w akcję charytatywną pt. "Pomóżmy zwierzętom Przerwać zimę". Polegała ona na zbiórce karmy i akcesoriów dla zwierząt. Akcja miała na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby bezdomnych zwierząt, poprawę standardu pobytu w schronisku oraz kształtowanie postaw altruistycznych. Koordynatorem akcji były wolontariuszki - uczennice klasy 8b: Nikola Cibor i Maja Kupis.
Akcja pomocy bezdomnym zwierzętom jest jedną z najprostszych form w jaką mogą włączyć się dzieci i młodzież. Daje satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków życia zwierząt ma znaczenie.
Dlatego dziękujemy wszystkim uczniom klas I-VIII Naszej Szkoły, którzy włączyli się w akcję. Pokazali w ten sposób, że dzielenie się tym, co posiadają, to dobry nawyk i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. W czasie kilkudniowej akcji zebrano sporą ilość karmy, a także rzeczy do ocieplania kojców (koce, kołdry, pledy itp.) Zebrane dary zostały przekazane do Straży Ochrony Zwierząt na Wrzosowie.
Za ten bezinteresowny dar serca wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY.
Człowiek udomowił zwierzęta, więc jest za nie odpowiedzialny! - Jeśli my im nie pomożemy, to kto?
"Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
"Mały Książe" Antoine de Saint-Exupery
Opiekun SK Wolontariatu - Aneta Alberska
Nowe pomoce dydaktyczne
Na świetlicę szkolną docierają już nowe pomoce dydaktyczne. Do dyspozycji wychowawców i uczniów są nowe gry, zabawki manualne oraz instumenty muzyczne. Wszystkie zakupione pomoce na pewno urozmaicą nasze zajęcia, niedługo przedstawimy efekty wspólnej pracy.
REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
Rekrutacji poddawani są kandydaci zamieszkujący poza obwodem szkoły.
Uczniowie z obwodu szkoły przyjmowani są na podstawie zgłoszenia złożonego przez opiekunów prawnych dziecka.
Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni – Letnisko obejmuje uczniów zamieszkałych w Jedlni – Letnisko, Aleksandrowie, Antoniówce od nr 1 do nr 51, Kolonce, Piotrowicach, Siczkach.
REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
Rekrutacji poddawani są kandydaci zamieszkujący poza obwodem szkoły.
Uczniowie z obwodu szkoły przyjmowani są na podstawie zgłoszenia złożonego przez opiekunów prawnych dziecka.
Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej w Jedlni – Letnisko obejmuje uczniów zamieszkałych w Jedlni – Letnisko, Aleksandrowie, Antoniówce od nr 1 do nr 51, Kolonce, Piotrowicach, Siczkach.
KOLEJNY MONITOR INTERAKTYWNY
W ostatnim czasie w naszej szkole gruntowny remont przeszła sala fizyczna.
Wyposażenie tej sali jest systematycznie wzbogacane w pomoce dydaktyczne, dostosowane do zmieniających się programów nauczania. Do pracowni została zakupiona nowoczesna tablica interaktywna ułatwiająca prowadzenie lekcji i wspomagająca nauczanie. Tablica współpracuje z komputerem, pełniąc jednocześnie funkcję dużego dotykowego monitora. Dzięki temu osoba korzystająca z tablicy może obsługiwać dowolne programy zainstalowane na komputerze. Tablica podnosi efektywność kształcenia dzięki pracy na elektronicznych dokumentach, obrazach i programach.
Na każdym wyświetlonym na tablicy obrazie/zdjęciu/tekście uczniowie będą mogli pisać, notować, zaznaczać, podkreślać, co znacznie ułatwi pracę uczniów. Wszystkie naniesione na tablicę notatki można zapisać, rozesłać pocztą e-mail lub nawet wydrukować. Tablica może także w każdej chwili posłużyć jako zwykły monitor do odtwarzania filmów czy prezentacji.Tablica wpłynie pozytywnie na motywację, zaangażowanie oraz wzrost czynnego uczestnictwa uczniów w przebiegu lekcji, oraz ułatwi pracę nauczyciela.
BEZPIECZNYCH FERII
Archiwum Aktualności