Dnia 11 czerwca dzieci z oddziału 0d wraz z p. Dorotą Mąkosą i Ewą Kosiec udały się do Domu Opieki Społecznej we Wrzosowie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności teatralne i wokalne. Swoim przybyciem i wystąpieniem sprawiły ogromną radość pacjentom Domu Opieki Społecznej.
Wizyta w Domu Opieki Społecznej
Wycieczka do Warszawy
Dnia 7 czerwca dzieci z klasy Ia i Ib wyjechały na wycieczkę do Warszawy. Był to bardzo atrakcyjny wyjazd, który dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.
Pierwszym etapem wycieczki był udział w zajęciach warsztatowych w Muzeum Papiernictwa w Konstancinie –Jeziorna. W 1760 roku powstał w Jeziornie młyn papierniczy, któremu
w XIX wieku został nadany tytuł Królewskiej Fabryki Papieru. Muzeum Papiernictwa należy do grona nielicznych muzeów, których „sztuki” można osobiście doświadczyć w atrakcyjny sposób. Podczas tej niezwykłej lekcji, przewodnik wycieczki przedstawił nam historię papieru - dowiedzieliśmy się skąd się wywodzi, na jakich materiałach pisano przed wynalezieniem papieru. Najciekawszym jednak momentem - bez wątpienia dla wszystkich uczestników wycieczki - były zajęcia praktyczne, czyli własnoręczne czerpanie papieru. Każdy z nas czerpał po dwa arkusze papieru: jeden z zatopionymi płatkami kwiatów, drugi z wytłoczoną syrenką warszawską.
Po tej ciekawej lekcji, przy wyjątkowo słonecznej pogodzie udaliśmy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego pod grób Nieznanego Żołnierza, gdzie uczestniczyliśmy w zmianie warty. Potem spacerkiem, powędrowaliśmy ulicami Placu Zamkowego i Krakowskiego Przedmieścia na Warszawską Starówkę, Uczniowie mieli możliwość zobaczenia najważniejszych zabytków naszej stolicy: Warszawskiej Syrenki, Zamku Królewskiego, kolumny Zygmunta, Pałacu Prezydenckiego.34
Warszawska Syrenka - konkurs recytatorski
12 marca 2019 r. przedstawiciele szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w eliminacjach powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego oraz ogólnopolskiego konkursu Warszawska Syrenka, które odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr”. Jury w składzie wysłuchało z uwagą niemal 30recytatorów, spośród których wyłoniono wyróżnionych i laureatów.
W konkursie Warszawska Syrenka wyróżnienia zdobyły: Katarzyna Alberska (8b) oraz Kornelia Rydz (5d).
W Małym Konkursie Recytatorskim laur przyznano Paulinie Gregorczyk (3b), a wyróżnienie Aleksandrze Raciborskiej (8b). Gratulujemy!
Konkurs mitologiczny
31 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja corocznego Konkursu Mitologicznego dla kl. 5. Celem konkursu jest popularyzowanie kultury antycznej, dostrzeganie roli i znaczenia mitów w życiu starożytnych i współczesnych ludzi, sprawdzenie umiejętności stosowania związków frazeologicznych wywodzących się z mitologii,rozbudzenie pasji czytaniai rozwijanie zdrowego współzawodnictwa między uczniami.
W zmaganiach wzięły udział cztery drużyny reprezentujące klasy piąte. Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci klasy 5A: Shelly Świątek, Natalia Skrok i Jakub Szczepański. Serdecznie gratulujemy!
„KRÓLEWNA PRZYRODA I SIEDMU KRASNOLUDKÓW”
Dnia 10 czerwca o godzinie 11 na świetlicy szkolnej odbyło się przedstawiene „Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków” a tuż po nim liczne konkursy dla uczniów dotyczące naszej planety. Spektakl został przygotowany przez dzieci ze świetlicowego koła teatralnego i wystawiony dla uczniów klas 1-3, nauczycieli oraz rodziców. Po spektaklu przedstawiciele klas, w grupach 5 - osobowych wzięli udział w zaciętej rywalizacji, wykonując powierzone im zadania, w których musieli się między innymi umiejętnościami naśladowania odgłosów zwierząt oraz rozpoznawaniem produktów za pomocą zmysłów.
5
JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!!!
W dniu 07.06.2019r. o godz. 1000 nasza szkoła przystąpiła do IV edycji najpopularniejszej w Polsce akcji czytelniczej: Jak nie czytam, jak czytam. Uczniowie naszej szkoły zebrali się wspólnie nad Zalewem w Siczkach i oddali sie czytaniu swoich ulubionych książek. Na mapę uczestników zapisało się około 3000 instytucji. Nad przebiegiem akcji w miłej atmosferze czuwali nauczyciele bibliotekarze i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.
Serdecznie dziękujemy za udział!
XIV Ogólnopolski Konkurs Papieski „Śladami Jana Pawła II po Polsce”
Sukces naszych uczennic
w XIV Ogólnopolskim Konkursie Papieskim
„Śladami Jana Pawła II po Polsce”
Lapbook
I miejsce Shelly Świątek z klasy 5a
II miejsce Maja Kupis z klasy 5b
III miejsce Kornelia Rydz z klasy 5d
s. Bożena Molendowska
Pionkowska Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt w Pionkach
W środę 27.03.2019r. zakończyły się rozgrywki w ramach Pionkowskiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach. W zawodach uczestniczyły 4 drużyny: Beta Pionki, PSP Jedlnia, PSP Jedlnia – Letnisko, PSP nr 1 Pionki.
Rozgrywki odbywały się od lutego 2019r.Na początku rozegrano rundy zasadnicze systemem „każdy z każdym” w wyznaczone wtorki tygodnia. Póżniej rozegrano półfinał i finał. W finale o I miejsce rywalizowały nasze zawodniczki i Beta Pionki. Po zaciętej walce z Betą Pionki nasze uczennice zajęły II miejsce, a Beta Pionki I miejsce. Drużyny otrzymały puchary ,medale oraz pamiątkowe dyplomy .
Tabela końcowa:
I miejsce Beta Pionki
II miejsce PSP Jedlnia-Letnisko
III miejsce PSP Jedlnia
IV miejsce PSP nr.1 Pionki
W naszym zespole zagrały:
Julia Posiadło, Oliwia Podsiadło, Oliwia Stachula, Marysia Lis, Zuzanna Turek, Oliwia Styczyńska, Sylwia Dużyja, Katarzyna Alberska, Oliwia Kowalczyk
Gratulujemy serdecznie naszym siatkarkom i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowała Agnieszka Kot
12
XXIX Turniej Puszczy Kozienickiej im. Tadeusza Machnio w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Wierzbicy
W dniu 29.03.2019r. na salach sportowych PSP W Wierzbicy odbyły się XXIX Turniej Puszczy Kozienickiej im. Tadeusza Machnio w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Wierzbicy. W zawodach wzięło udział 9 drużyn dziewcząt. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”, a następnie półfinały i finały. Po zaciętej i emocjonującej walce z bardzo trudnymi zespołami, nasze dziewczęta wywalczyły czwarte miejsce. Zważywszy na bardzo wysoki poziom zawodów z udziałem profesjonalnych drużym, jest to bardzo dobry wynik.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce MKS Gala Skarżysko- Kamienna
II miejsce PSP Wierzbica II (KL.7)
III miejsce PSP Wierzbica (KL.8)
IV miejsce PSP Jedlnia-Letnisko
V miejsce PSP Ruda Wielka
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniów:
Julia Podsiadło, Oliwia Podsiadło, Oliwia Stachula, Marysia Lis, Zuzanna Turek, Oliwia Styczyńska, Sylwia Dużyja, Katarzyna Alberska.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowała Agnieszka Kot
20
Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PSP Jedlni-Letnisko
W dniu 7.06.2019r. na sali sportowej PSP w Jedlni-Letnisko odbyły się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PSP Jedlni-Letnisko .Na zawody zgłosiło się trzy drużyny, dojechała tylko drużyna Akademii Radomki Radom. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej i emocjonującej walce nasze dziewczęta wygrały 3: 1 w setach z Akademią Radomki Radom. Najlepiej zagrywającą zawodniczką w naszej drużynie została Oliwia Podsiadło, a w drużyeni Akademii Radomki Alicja Podlewska. Za najwszechstronniejsze zawodniczki uznano Julię Podsiadło oraz Zuzannę Kłosowską. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchar ufundowany przez panią dyrektor Elżbietę Sobieraj.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce PSP Jedlnia-Letnisko
II miejsce Akademia Radomki Radom
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniów:
Julia Podsiadło, Oliwia Podsiadło, Oliwia Stachula, Marysia Lis, Zuzanna Turek, Oliwia Styczyńska, Sylwia Dużyja, Marysia Jary.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opracowała Agnieszka Kot
64
Regionalne Mistrzostwa Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Radomskiego.
W dniu 18.10.2018r. na salach sportowych PSP W Wolanowie odbyły się Regionalne Mistrzostwa Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Starosty Radomskiego. W zawodach wzięło udział 11 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców. W wyniku losowania drużyny podzielono na 3 grupy dziewcząt i 2 grupy chłopców, w których grano systemem „każdy z każdym”, a następnie rozegrano półfinały i finały. W sumie rozegrano 37 spotkań.
Po zaciętej rywalizacji wyniki w kategorii dziewcząt przedstawiają się następująco:
I miejsce PSP Nr 1 Pionki
II miejsce PSP Iłża
III miejsce PSP Wierzbica
IV miejsce PSP Przysucha
V miejsce PSP Jedlnia Letnisko
VI miejsce PSP Wolanów
VII miejsce PSP Parznice
VIII miejsce PSP Zakrzew
IX miejsce PSP Przytyk
X miejsce PSP Skaryszew
XI miejsce PSP Ruda Wielka
w kategorii chłopców:
I miejsce PSP Wolanów
II miejsce PSP Iłża
III miejsce PSP Przysucha
IV miejsce PSP Skaryszew
V miejsce PSP Wierzbica
VI miejsce PSP Jedlnia Letnisko
VII miejsce PSP Parznice
VIII miejsce PSP Zakrzew
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
- drużyna dziewcząt
Julia Podsiadło, Oliwia Podsiadło, Oliwia Stachula, Marysia Lis, Zuzanna Turek, Oliwia Styczyńska, Sylwia Dużyja, Katarzyna Alberska.
- drużyna chłopców
Mikołaj Szwarocki, Bartłomiej Sałek, Piotr Michalak, Bartosz Sławiński, Mikołaj Rosiński, Tomasz Kaleta, Jakub Milcuszek.
Dziękuję naszym uczniom za waleczną postawę oraz życzę im sukcesów w kolejnych rozgrywkach.
Opracowała Agnieszka Kot
Dzień Dziecka na sportowo
W dniu 31.05.2019r. w ramach Międzynarodowego ,,Dnia Dziecka”, w PSP w Jedlni-Letnisku został zorganizowany ,,Dzień Sportu”. Celem tej imprezy sportowej było wpajanie zasad zdrowej rywalizacji, kulturalnego dopingu i czystej gry oraz dobrej zabawy. Po uroczystym otwarciu zawodów przez panią Dyrektor Elżbietę Sobieraj, reprezentanci drużyn z klas IV-VII i III PG przystąpili do rywalizacji sportowych w następujących konkurencjach :
- Zwinnościowy tor przeszkód, na którym wybrani uczniowie klas mieli pokonać określone przeszkody na czas.
- Wyścigi rzędów, w którym to rywalizowały 10-osobowe drużyny. Uczniowie uczestniczyli w pięciu konkurencjach sprawnościowych.
- Międzyklasowym Turnieju Piłki Siatkowej ,w którym walczyły drużyny klas VII-VIII i III gimnazjum.
- Gry i zabawy ruchowe dla klas I-III PSP, w których bawili się nasi najmłodsi uczniowie naszej szkoły.
Rywalizacja sportowa między klasami były bardzo zacięte i emocjonująca. Pogoda sprzyjała dobrej zabawie, a pozostali uczniowie wytrwale kibicowali swoim drużynom.
Klasyfikacja przedstawia się następująco:
Zwinnościowy tor przeszkód:
- w kategorii klas IV
I miejsce egzekwo zajęła klasa IV a oraz IV c
II miejsce klasa IV b
- w kategorii klas V
I miejsce - V d
II miejsce – egzekwo V c i V b
- w kategorii klas VI
I miejsce - VI a
II miejsce –VI b
- w kategorii klas VII
I miejsce - egzekwo VII c i VII b
II miejsce – VII a
- w kategorii klas VIII
I miejsce - V III b
II miejsce –V III a
- w kategorii klas III PG
I miejsce – III b
Wyścigi rzędów :
- w kategorii IV klas
I miejsce egzekwo zajęła klasa IV b i IV c
II miejsce klasa IV a
- w kategorii klas V
I miejsce - V d
II miejsce –V b
III miejsce – V c
- w kategorii klas VI
I miejsce - VI a
II miejsce –VI b
- w kategorii klas VII
I miejsce - VII c
II miejsce – VII b
III miejsce – VII a
- w kategorii klas VIII
I miejsce - V III b
II miejsce –V III a
Międzyklasowy Turniej Piłki siatkowej :
w kategorii klas VII
I miejsce - VII c
II miejsce – VII b
w kategorii klas VII
I miejsce – VIII a
II miejsce – VIII b
w kategorii klas VIII i III PG
I miejsce – III PGII miejsce –VIII
Gry i zabawy ruchowe dla klas I- III :
- w kategorii IV klas
I miejsce egzekwo zajęła klasa I b i I c
II miejsce klasa I a
- w kategorii klas II
I miejsce - egzekwo II b i II c
II miejsce – II a
- w kategorii klas III
I miejsce – III a
II miejsce –III b
II miejsce –V III a
Najsprawniejszym gimnazjalistą okazał się Adrian Gołąbek z III b PG, a uczniem ze szkoły podstawowej był Antoni Mąkosa z VIIb. Piękna pogoda, miła atmosfera sprzyjała dobrej zabawie i sportowej rywalizacji. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy z rąk pani Dyrektor. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową postawę i dobrą zabawę.
Organizatorzy: Aneta Alberska, Agnieszka Kot oraz Robert Raciborski.
110
PORZĄDKOWANIE MOGIŁ ZBIOROWYCH OSÓB STRACONYCH W LATACH 1939 - 1945 NA TERENIE GMINY JEDLNIA LETNISKO
W poniedziałek 3 czerwca br. uczniowie klasy 8c uporządkowali mogiły ofiar hitlerowskiego terroru osób pomordowanych w okresie II wojny światowej. Na miejscu zbrodni uczniowie złożyli również wieńce i zapalili znicze. Akcję sprzątania zbiorowych mogił koordynował Społeczny Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej Pan Jerzy Chrzanowski, który przybliżył młodzieży historię poległych więźniów.
W grudniu 1939 r. przeprowadzona została pierwsza zbiorowa egzekucja w pobliskim lesie, w rezerwacie przyrody "Jedlnia". Od tego momentu zbiorowe i pojedyncze mordy odbywały się tutaj nieprzerwanie do lutego 1940 r. Kolejna seria egzekucji miała miejsce także w 1943 r. Tryb dokonywania zbrodni był stały, a przedstawiał się następująco: na dzień przed egzekucją Niemcy przywozili do lasu więźniów kryminalnych z Radomia, lub też doprowadzali tutaj Żydów z Jedlni. Zmuszano ich do kopania długich dołów o głębokości 2,5 metra. Naziści kazali im wchodzić do dołów, a następnie mordowali gradem pocisków z pistoletów maszynowych i karabinów.
Przeprowadzone po zakończeniu wojny ekshumacje doprowadziły do odkrycia w lesie koło Jedlni-Letnisko 14 grobów zbiorowych. Ponieważ w końcowym okresie okupacji zostały one zniszczone przez Niemców przy pomocy środków chemicznych w związku z akcją mającą na celu zacieranie śladów zbrodni dokładna liczba spoczywających w nich osób nie jest możliwa do ustalenia. Dokonane pomiary pozwoliły na określenie, że w każdej z mogił mogło spocząć od 20 do 40 ofiar. Ogólna liczba ludzi, którzy stracili życie koło Jedlni-Letnisko szacowana jest zatem od 280 do 560 osób. Warto podkreślić, że jest bardzo prawdopodobne, iż niektóre z grobów masowych nie zostały po dziś dzień odnalezione, a obecnie pokrywa je całkowicie las.
Konkurs Piosenki Wesołej
ZAJĘCIA PLASTYCZNE W ŚWIETLICY
- 13
W ramach zajęć plastycznych prowadzonych w świetlicy szkolnej grupa dzieci wykonała następujące prace w okresie wiosenno-letnim. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za ciepłą atmosferę, chęci i kreatywność.
opracowała Magdalena Jurczak
Z klasą pierwszą na podbój Warszawy
W dniu 28 maja 2019 roku klasa 1c wraz z wychowawczynią udała się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Najpierw zwiedziliśmy Stare Miasto i wysłuchaliśmy legend związanych z historią tej części stolicy. Następnym punktem naszego pobytu była wizyta w Muzeum Narodowym i udział w lekcji muzealnej „Staropolskie obyczaje”. Ale największą „ucztą dla duszy” było przejście do sali, w której mogliśmy z bliska zobaczyć Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Na koniec pojechaliśmy do warszawskiego ZOO. Tu, podczas spaceru dzieci podziwiały egzotyczne zwierzęta i piękno parku. Zadowoleni i pełni wrażeń powróciliśmy do naszej miejscowości.
4
ŚWIETLICOWY KONKURS SAVOIR VIVRE
W świetlicy szkolnej odbył się konkurs savoir-vivre pt. ,,Obycie umila życie''. Konkurs składał sie z 3 etapów: części pisemnej, quizu- losowania pytań oraz części praktycznej. Uczniowie klas pierwszych i drugich świetnie poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami. Jury w składzie: Katarzyna Stępińska, Agnieszka Kucharska oraz Agnieszka Garbacz przedstawiła następujące wyniki:
I miejsce: Hanna Zawadzka kl.2a
II miejsce: Marysia Łukaszewicz kl.1b
III miejsce: Adam Gizan kl.2a
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
opracowała Magdalena Jurczak
15
KLASY II W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH
20 maja 2019 roku dzieci z klasy IIa i IIc wyjechały na wycieczkę krajoznawczą w Góry Świętokrzyskie. Był to bardzo atrakcyjny wyjazd, który dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie zwiedzili Zagnańsk, Kielce i Chęciny.Podziwiali piękno ojczystej przyrody, zgłębiali swoją wiedzę historyczną, poznali legendy i ciekawostki regionu świętokrzyskiego.
Główne atrakcje wycieczki:
Dąb Barek w Zagnańsku – jeden z najstarszych polskich dębów.Dzieciz zachwytem patrzyły na drzewo, podziwiały jego wielkość, piękno oraz z zaciekawieniem słuchały opowieściprzewodnikao tymlegendarnym i jakże majestatycznym ,,staruszku”.
Czy uwierzycie, że Dąb Barek ma około 670 lat?Wiecie, że pod jego konarami odpoczywał Jan III Sobieski?
Świętokrzyska Polana w Chrustach - to kolejne i niezwykle atrakcyjne miejsce w okolicach Zagnańska. Nasi uczniowie odwiedziliOceanikę,w której zobaczyli ogromne akwaria, a w nich ryby i zwierzęta z wód, rzek, mórz, oceanów całego świata. W kompleksie tym zwiedzili także Park Miniatur, gdzie z audioprzewodnikiem poznawali najwspanialsze i najpiękniejsze budowle regionu świętokrzyskiego.
Zamek w Chęcinach - tu dzieci zwiedziły ruiny zamku, weszły na basztę z punktem widokowym, oglądały wystawę z tarczami herbowymi, mogły zakuć się w dyby lub uwięzić w żelaznej klatce, a także wykonać zdjęcia na foto-ściance i poczuć się Białą Damą i Rycerzem z chęcińskiego zamku.
Kadzielnia w Kielcach –uczniowieodwiedzili rezerwat przyrody, wędrowali ścieżką turystyczną, podziwiali kamieniołom i szmaragdowe jeziorko.
Wycieczka była bardzo udana!
Polecamy wszystkim wyżej wymienione miejsca! Warto je zobaczyć!
Wychowawczynie klas II.
63
Sukces w zawodach matematycznych
W dniu 20 maja 2019 roku uczeń naszej szkoły – Cezary Rębiś z kl. VIIc został zaproszony do Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” na podsumowanie konkursów i zawodów organizowanych przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.
Cezary w Radomskich Zawodach Matematycznych zajął trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych, pokonując w finale 149 uczestników.
Laureaci i finaliści otrzymywali nagrody z rąk Pani Aurelii Michałowskiej – Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Gratulacje!!!
INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY
Dzień Dziecka na sportowo.
W dniu 31.05.2019 (piątek) z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka zajęcia edukacyjne będą odbywać się w godzinach 8-11. Następnie w godzinach 11-13.30 organizowane będą na terenie szkoły zawody sportowe dla klas IV-VIII i gimnazjum.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie