.
Mali uczniowie – wielcy patrioci!
- 10
W dniach 7.11 – 10.11. 2022 r. po korytarzach edukacji wczesnoszkolnej niosło się echo śpiewanych przez najmłodszych pieśni patriotycznych i recytowanych wierszy o Polsce. W poszczególnych klasach dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce niepodległościowej. Odbył się także konkurs plastyczny pt. „ Józef Piłsudski oczami młodego patrioty”. Najpiękniejsze dzieła można obejrzeć na wystawie zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jedlni – Letnisku.
„Jest takie miejsce – Polska” pod takim hasłem dnia 10 listopada uczniowie klas 1-3 uczcili 104 rocznicę Niepodległości Polski.
Do szkoły przyszli w odświętnych strojach i oddali pokłon przy popiersiu naszego patrona, dziękując mu za niepodległą Polskę. Klasa 1b w krótkiej inscenizacji muzyczno-poetyckiej przypomniała czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną Polskę. Klasa IIb wraz wychowawczynią p. Lidią Majewską reprezentowała klasy młodsze, biorąc udział w zorganizowanej akademii szkolnej. Klasa IIc wykonała techniką orgiami piękny bukiet dla Marszałka. Zwieńczeniem tej uroczystej lekcji było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.
Apel z okazji 11 Listopada - zerówki
11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości. To szczególny czas wspomnień i zadumy nad przeszłością naszej Ojczyzny, tej dużej, której na imię Polska, ale i tej małej, w której się urodziliśmy, żyjemy. Najmłodsi wychowankowie z grup zerowych zostali wprowadzeni w historię listopadowego święta poprzez rozmowę z nauczycielami, przygotowanie dekoracji patriotycznych, wspólne obejrzenie spektaklu o drodze Polaków do wolności oraz uroczyste odśpiewanie hymnu "Mazurek Dąbrowski".
Miłym akcentem kończącym dzisiejsze spotkanie było przybycie klasy 1b wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Zuch. Dzieci mogły bliżej poznać moc zwycięstwa Polski nad zaborcami. Bardzo dziękujemy za wspaniałe wrażenia. Niech nasza Polska będzie wolna i niezależna.
HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI
"Szkoła do hymnu"
Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprosiło wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do udziału w kolejnej edycji akcji "Szkoła do hymnu".
Uczniowie klasy 3a naszej szkoły w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali " Mazurka Dąbrowskiego ".
W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jesienny Przegląd Muzyczny
- 9
Od dawna wiadomo, że muzyka idzie w parze z lepszymi wynikami w nauce, a dzieci grające na instrumentach nie tylko łatwiej i skuteczniej uczą się, ale mają większą odwagę społeczną.
4.11.2022 r na świetlicy szkolnej odbył się ,,Jesienny przegląd muzyczny” podczas, którego wystąpili niezwykle utalentowani uczniowie naszej szkoły.
Ci młodzi muzycy to pasjonaci, wszyscy uczęszczają do szkół muzycznych, a ich pasja i zaangażowanie zasługują na ogromne wyróżnienie wśród swoich rówieśników.
W tym dniu na szkolnej scenie zagrali:
- Claudia Jończyk oraz Marysia Łukaszewicz - wiolonczela
- Zuzanna Rybczyńska oraz Hanna Wosztyl - skrzypce
- Oskar Zuch oraz Nadia Szczygielska – keyboard.
Grupa muzyczna ,,Wesołe Nutki” wystąpiła z utworem Marka Grechuty ,,Te dni, których nie znamy”.
Wśród zaproszonych gości pojawili się rodzice, wychowawcy oraz uczniowie, a wszystkich zaproszonych powitała uroczyście Pani Dyrektor Szkoły Elżbieta Sobieraj.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.
wych. świetlicy
Marlena Gumińska
Babcie czytają bajki...
W ramach innowacji pedagogicznej pt.: „Wielka sztuka z małym człowiekiem, za pan brat” dzieci z zerówek miały okazję posłuchać bajek czytanych przez babcie. Dzieci słuchały z zaciekawieniem a później były bardzo aktywne podczas odpowiadania na pytania związane z dana bajką. Babcie to wspaniałe osoby, które zawsze przytulą, opowiedzą ciekawą historię i jeszcze uraczą słodyczami. Kochamy te nasze babcie.
Drodzy rodzice! Wasze dzieci są bardzo zadowolone z takiej formy kontaktów z dorosłymi. Zapraszamy do czytania im książek.
Akcja biblioteczna „Starsi uczniowie czytają młodszym”
W naszej szkole, jak każdego roku, rozpoczęła się akcja czytelnicza „Starsi uczniowie czytają młodszym”. W tym roku szkolnym uczennice z klasy Vc (Claudia Jończyk i Weronika Jęczyńska) rozpoczęły czytanie książek młodszym kolegom i koleżankom z oddziałów „0”.
Celem akcji jest promocja czytelnictwa, wyrobienie nawyku czytania, umiejętności wykorzystania wolnego czasu, integrowanie starszych uczniów z młodszymi oraz dawanie im dobrego przykładu. W tym roku będą to książki dziecięce z serii „Przygody Fenka”. Dzieci poznają liczne przygody wyjątkowo sympatycznego bohatera – liska Fenka. Przeżywa on wiele przygód, a każda z nich wiążę się z innymi emocjami, uczuciami, zachowaniami oraz sytuacjami.
Akcja będzie trwała przez cały rok szkolny 2022/2023.
Odczarować matematykę
W dniu 7 listopada 2022 r. odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji
"Odczarować matematykę, czyli jak zamienić żmudne powtarzania w ciekawe zastosowania” w klasie 4a .
Uczniowie klasy 4a rozpoczęli rozwiązywanie wesołej karty pracy dotyczącej systemów zapisywania liczb, a następnie samodzielnie wykonanych gier planszowych. Prowadzący, którzy wykonali grę, zadawali pozostałym uczniom pytania, objaśniali zasady gry. Wynikiem ich pracy były odpowiedzi pozostałych uczniów na zadawane pytania. Zajęcia sprawiły uczniom przyjemność, chętnie w nich uczestniczyli i z zainteresowaniem poszerzali swoje wiadomości.
Opracowała: Marta Deja
Wolontariusze SKC kwestowali na rzecz ludzi starszych i chorych.
Zerówki pamiętają
Pamięć o naszych bliskich, którzy zmarli, żołnierzach poległych w obronie Ojczyzny jest udziałem najmłodszych dzieci z oddziałów 0a, 0b i 0c. W dniach przybliżających nas do Uroczystości Wszystkich Świętych, najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się na miejscowy cmentarz. Porządkowały groby polskich żołnierzy, zapaliły znicz i minutą ciszy uczciły pamięć zmarłych, spoczywających na cmentarzu naszego miasta.
Szkolny konkurs recytatorski „Z poezją Wandy Chotomskiej”.
- 11
28.10.2022r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Z poezją Wandy Chotomskiej”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas II–III. Celem spotkania było zapoznanie z twórczością Wandy Chotomskiej, rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, zachęcanie do występów na scenie, a także pokonywanie nieśmiałości.
Konkurs przebiegł w miłej atmosferze. Występom uczniów towarzyszyły ogromne emocje. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali ciekawe interpretacje utworów poetyckich Wandy Chotomskiej z tomiku pt.: „Ptaki”.
Każdy z uczestników wystąpił znakomicie i był nagradzany przez publiczność gromkimi brawami, nie dziwi zatem fakt, że jury miało duży problem z podjęciem decyzji o przyznaniu poszczególnych miejsc.
Laureaci konkursu:
I miejsce: Maja Suchecka – kl. 2b
II miejsce: Oskar Gałek – kl. 2a
III miejsce ex aequo: Lena Cibor – kl. 2a i Anastazja Spasińśka kl. 3c.
Wyróżnienie otrzymały: Jagoda Wilk i Laura Pawlicka z kl. 2a.
Zwycięzcy oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy słodkie upominki za udział w konkursie.
Agnieszka Kucharska
Magdalena Jurczak
KONKURS ,,POLSKA NIEPODLEGŁA - 1918’’
Konkurs plastyczny
Forma plakatu:
ZASADY:
- Konkurs przeznaczony jest dla chętnych uczniów .
- Uczestnik konkursu zobowiązany jest do wykonania pracy w formie plakatu dowolną techniką plastyczną w wymiarach 50 cm x 70cm lub format A3. Praca musi być podpisana.
- Tematyka pracy musi być związana z sytuacją Polski w czasie zaborów i odzyskania przez Polskę niepodległości.
- Gotowe prace należy złożyć do 7.11.2022 roku do Anny Wróbel lub Marii Woźniak- Mąkosy.
- Prace zostaną ocenione 8.11.2022 r., przez jury w składzie nauczycieli: plastyki i historii.
- Prace zostaną wyeksponowane na korytarzu szkolnym, natomiast najlepsze zostaną nagrodzone.
Organizator: Maria Woźniak- Mąkosa, Anna Wróbel
.
.
- 13
Jak co roku, przed Świętem Zmarłych, uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przystąpili do porządkowania grobów na cmentarzu parafialnym oraz zbiorowych mogił ludności cywilnej, zamordowanej przez nazistów w czasie II wojny światowej, znajdujących się w pobliskim w lesie.
Bezpieczny Przejazd - spotkanie z Ambasadorką bezpieczeństwa.
- 5
Klasowe Halloween
Klasa 6b postanowiła z przymrużeniem oka potraktować wigilię Święta Zmarłych, dlatego zorganizowała zabawy związane z Halloween. Na klasowej imprezie nie zabrakło wiedźm, wampirów i duchów, którzy nie robili nikomu psikusów. Jedną z atrakcji było losowanie z kubeczków „przysmaku”, który niekiedy okazał się trudny do zjedzenia…. Ponadto uczniowie tańczyli wokół krzesełek, częstowali się własnoręcznie zrobionymi wypiekami. Mimo mrocznych przebrań u nas było wesoło!
Tekst przygotowała Joanna Marszałek
MATEMATYCZNA GRA EDUKACYJNA
Jeśli lubisz grać w gry planszowe, karty, domino itp. lub po prostu lubisz matematykę to konkurs przeznaczony jest dla Ciebie. Sprawmy, aby jesienne i zimowe wieczory można było spędzić wspólnie z rodziną lub koleżankami i kolegami przy samodzielnie zrobionych grach matematycznych.
SPRÓBUJ!
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „MATEMATYCZNA GRA EDUKACYJNA”
Konkurs organizowany jest przez nauczycieli matematyki
Cele konkursu:- Uatrakcyjnienie nauki matematyki
- Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, opracowywania strategii, posługiwania się językiem matematycznym oraz współzawodnictwa.
- Rozwijanie pojęcia estetyki i kształtowanie zdolności plastycznych
Założenia organizacyjne:
- Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4 – 8.
- Tematem konkursu jest wykonanie gry edukacyjnej: gra planszowa, typu „karty”, „bierki”, „domino” lub inna.
- Gra może być wykonana z wykorzystaniem programów komputerowych (tekstowych, graficznych) lub plakatu, lapbooka.
- Gra powinna zawierać dokładną i czytelną instrukcję (zasady gry) oraz opakowanie.
- W grę może grać dwie lub więcej osób.
- Tematyka gry musi być powiązana z matematyką.
- Komisja konkursowa oceni zgodność pracy z tematyką, pomysłowość i estetykę wykonania.
- Laureaci otrzymają dyplomy oraz oceny z matematyki.
- Prace należy składać do nauczycieli matematyki do dnia 01.12.2022r.
Koordynator: MARTA DEJA
XXIII edycja akcji “Góra Grosza”
DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE I PRACOWNICY SZKOŁY!
Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do włączenia się w ogólnopolską akcję “Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie groszowych monet, które zostaną przekazane na programy stypendialne, wsparcie psychologiczne, warsztaty i terapie dla najuboższych dzieci.Liczymy na Wasze zaangażowanie. 🙂
Zbiórka trwać będzie do 28.02.2023 r.
Opiekun SK Wolontariatu: Aneta Alberska
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie