Święta tuż, tuż...
- 12
1a odwiedziła wioskę św. Mikołaja w Bałtowie
- 35
18.12.2024 r. klasa 1a odwiedziła wioskę św. Mikołaja w Bałtowie. Uczniowie spotkali się z Elfami na wspólnych tańcach, pokazie ognia oraz ozdabiali pierniczki. Poznali również pochodzenie, smak i zapach różnych przypraw potrzebnych do wykonania świątecznych ciasteczek. Ze św. Mikołajem rozmawiali o jego ciężkiej pracy przed świętami. Wrócili szczęśliwi i zadowoleni.
Paczka dla Seniora
Dobiegła końca akcja charytatywna Paczka dla Seniora zorganizowana przez SK Wolontariatu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jedlni-Letnisku.
Bardzo serdecznie dziękujemy wychowawcom, uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w przekazanie produktów na paczki świąteczne. Dzięki Wam mogliśmy przygotować 16 prezentów z pięknymi życzeniami świątecznymi, które trafią do seniorów w naszej gminie. Wierzymy, że ten gest dobroci pozwoli im radośnie przeżyć nadchodzące święta Bożego Narodzenia.
Ze świątecznym pozdrowieniem opiekun SK Wolontariatu- Aneta Alberska
Szkolny Konkurs na „Logo Szkoły”
Z ogromną przyjemnością informujemy, że dnia 12 grudnia 2024r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs na „Logo Szkoły”.
Konkurs miał na celu opracowanie znaku graficznego, który będzie używany jako logo - znak identyfikacji wizualnej we wszelkiego rodzaju akcjach promocyjnych, dokumentacji, stronie szkolnej itp.
Wspólnie z Dyrekcją i całym Gronem Pedagogicznym, organizatorzy konkursu wyłonili zwycięski projekt.
I miejsce – Nadia Grabowska klasa 8a
II miejsce – Hanna Zawadzka klasa 8a
III miejsce – Patryk Pawlak klasa 8a
Wyróżnienia otrzymują:
Maja Pawlak klasa 5b
Krzysztof Kusiński klasa 5a
Julia Bujała klasa 5a
Claudia Jończyk klasa 7c
Nikola Kiraga klasa 5a
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się po świętach.
Organizatorzy konkursy:
Agnieszka Palińska
Grzegorz Brzoza
Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową
- 15
Z ogromną przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy, że dnia 11 grudnia 2024r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową, którego inicjatorem i organizatorem była Dyrektor szkoły p. Beata Pałczyńska. Założeniem konkursu jest przypomnienie i ożywienie tradycji bożonarodzeniowych kultywowanych przez naszych przodków.
Przed komisją konkursową, w skład której weszły p. Dyrektor Beata Pałczyńska, nauczyciel plastyki – p. Anna Wróbel oraz p. Magdalena Jurczak – nauczycielka świetlicy, stało niełatwe zadanie wyłonienia zwycięzców spośród 20 wystawionych szopek. Brano pod uwagę nawiązanie do tradycji Bożego Narodzenia, estetykę i kreatywność w wykonaniu poszczególnych elementów szopki oraz samodzielny wkład pracy włożony w jej tworzenie.
Po długich i emocjonujących obradach wyłoniono następujących laureatów Konkursu:
I miejsce – Zuzanna Hamela kl. 4b
II miejsce – Hanna Mąkosa kl. 2b
III miejsce – Julia Bujała kl. 5a
Wyróżnienia otrzymują:
Wojciech Panek kl. 1d
Claudia Jończyk kl. 7c
Maja Suchecka kl. 4b
Marcelina Tomaszewska kl. 4b
Adam Reguła kl. 2a
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu. Dziękujemy za serce, pracę i czas poświęcony przez Was na wykonanie szopek, które w sposób szczególny wpisują się w klimat Świąt Bożego Narodzenia.
Wszystkie Wasze piękne prace zostaną przekazane na kiermasz charytatywny dla Stasia Zielińskiego, który odbędzie się w dniach 14 i 15 grudnia.
Przygoda z tenisem
Warszawsko-Mazowiecki Związek Tenisowy po raz pierwszy zorganizował amatorski cykl turniejów tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych (U12, U14 i U16) pod nazwą MAZOWSZE CUP. Nasza uczennica - Dominika Cibor z kl. 7b zgodnie z regulaminem mogła wystartować w kategorii wiekowej U14.
Cykl tych turniejów odbywał się w różnych terminach w klubach tenisa ziemnego w województwie mazowieckim. Dominika wystartowała w 6 takich turniejach i zdobyła 5 pierwszych miejsc, co pozwoliło jej w końcowej klasyfikacji osiągnąć najwyższe podium czyli nr 1 z tytułu zdobytych punktów.
Gratulujemy Dominice i życzymy dalszych wygranych!
„Młody Majsterkowicz w akcji: Eksperymenty, które rozbudzały pasję do Fizyki!” - podsumowanie
Innowacja „Pierwsze doświadczenia Młodego Majsterkowicza z Fizyki” była programem edukacyjnym, który umożliwił uczniom samodzielne wykonywanie prostych eksperymentów fizycznych. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności praktycznych i teoretycznych, pobudzanie kreatywności oraz angażowanie uczniów w naukę przez działanie. Program pozwolił na lepsze zrozumienie podstawowych zagadnień fizycznych w sposób przystępny i angażujący.
Spotkanie z poezją
- 5
W środę wychowankowie świetlicy - uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu autorskim ”Zabawy z poezją” z panią Hanną Niewiadomską. Spotkanie miało na celu zapoznanie z twórczością oraz zachęcenie najmłodszych uczniów do czytania książek. Wiersze pani Hani podbijają serca najmłodszych, są radosne, pouczające i z dozą humoru. Poetka opowiedziała dzieciom, skąd czerpie pomysły na swoje nowe utwory, jak one powstają i z czego się składają. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w dobieranie rymów i układanie wierszyków. Mieliśmy też przyjemność posłuchać pięknej recytacji wierszy w wykonaniu naszego Gościa. Uczniowie gromkimi brawami podziękowali za wesołą i twórczą lekcję poezji oraz wręczyli pani Hannie miły podarunek.
Magdalena Jurczak – wychowawca świetlicy
Agnieszka Kucharka – nauczyciel biblioteki
IV Konkurs Kolęd i Pastorałek
„Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.”
(Johann Heinrich Pestalozzi)
64W środę, 11.12.2024 r., odbył się w naszej szkole IV Konkurs Kolęd i Pastorałek. Tym razem forma przesłuchań została zmieniona, ponieważ do udziału w konkursie zostały zaproszone całe rodziny: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo uczniów naszej szkoły. Organizatorzy nie spodziewali się tak dużego zainteresowania, a przygotowanie uczestników oraz niesamowity, świąteczny klimat, w jaki zostaliśmy wprowadzeni podczas wydarzenia, przeszły najśmielsze oczekiwania. Chwile radości i uśmiechu przeplatały się ze wzruszeniem.
Poziom konkursu był naprawdę wysoki, a komisja miała bardzo trudne zadanie, jednak udało jej się wyłonić zwycięzców:PIERWSZE MIEJSCE
Hania Wosztyl (5b), Adam Wosztyl (2c), Ala Wosztyl i Lila WosztylDRUGIE MIEJSCE
Hania Kowalska (2b) , Helena Kowalska (1c) z Siostrą i MamąTRZECIE MIEJSCE
Kalina Herbowicz (5b) z Rodzicami i SiostrzyczkąWYRÓŻNIENIA
Iga Kopeć (6a) z Siostrą
Krzyś Jankowski (1b) z Dziadkiem
Łucja Janowska (3b) z Bratem
Tosia Zuch (2c) z TatąGratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów oraz życzymy spokojnych i przede wszystkim rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
ZAPRASZAMY ZA ROK!
Marlena Gumińska
Alicja Boryczka
„Szczęśliwy świat dziecka …”
- 5
Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywaniem w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dzieci do samodzielnej twórczości i działania. Dzieci z klasy 3C, podczas zajęć realizowanych w ramach innowacji „Szczęśliwy świat dziecka – wykorzystanie elementów arteterapii podczas zajęć artystycznych” odkrywają piękno sztuki, rozwijają twórczą inicjatywę, pomysłowość, a przede wszystkim wiarę we własne siły. W grudniu uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi artyści i stworzyli na płótnach bajkowy krajobraz zimowy, pełen pasji i ekspresji plastycznej.
Wychowawca klasy: Dorota Mąkosa
Wyniki Turnieju Matematycznego: „Mistrz Logicznego i Analitycznego Myślenia”
- 9
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki tegorocznego Turnieju Matematycznego, który odbył się 12 grudnia 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni-Letnisku. Uczniowie z klas 6, 7 i 8 rywalizowali w wyzwaniach logicznych i matematycznych, rozwijając swoje umiejętności analityczne i matematyczne.
Wyniki:
I miejsce – Klasa 7b:
- Dominika Cibor
- Aleksander Porochnenko
- Adam Wójcicki
II miejsce – Klasa 8a:
- Hanna Zawadzka
- Nadia Grabowska
- Adam Zagożdżon
III miejsce – Klasa 7a:
- Magda Czyżewska
- Jan Grzybowski
- Antoni Stec
Pozostałe miejsca:
Klasa 6a:
- Barbara Zawadzka
- Julian Pachocki
Klasa 8c:
- Jan Gałęzia
- Piotr Hebdzyński
- Aleksander Maliszewski
Klasa 6c:
- Ryszard Dąbrowski
- Maya Stępień - Yousuf
- Anna Matyszczak
Klasa 8b:
- Zuzanna Janek
- Michalina Marecka
- Wiktoria Odziemkowska
Klasa 6d:
- Bartosz Krzos
- Zofia Staniszewska
- Miłosz Koziarski
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom! Dziękujemy za zaangażowanie i wspaniałą rywalizację. Cieszymy się, że wzięliście udział w tym intelektualnym wyzwaniu, rozwijając swoje umiejętności matematyczne i logiczne.
Zachęcamy do dalszego rozwijania swoich talentów i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach turnieju!
Opracowała:
Marta Deja
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
"Taniec Aniołów" w wykonaniu Szkolnej Grupy Muzycznej Wesołe Nutki.
Opracowanie artystyczne:
wychowawca grupy Marlena Gumińska
Warsztaty w świetlicy
- 3
Choinka to obowiązkowy element świąt - udekorowana stanowi wyjątkową ozdobę i buduje świąteczny nastrój. W świetlicy szkolnej uczniowie klas drugich wspólnie z nauczycielem zaprojektowali drzewko bożonarodzeniowe i wykorzystując papier kolorowy i brokat, wykonali piękne prace, które zostały wyeksponowane na ścianie naszej sali. Atmosfera podczas pracy grupowej była ciepła i przyjazna, a płynące w tle kolędy przybliżyły nasze serca ku zbliżającym się świętom.
Magdalena Jurczak – wychowawca świetlicy
Akcja charytatywna
- 1
W schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu w obecnej chwili przebywa 320 psów i 100 kotów. Potrzeby są ogromne. W świetlicy szkolnej zorganizowano zbiórkę charytatywną na rzecz potrzebujących zwierząt. Udało nam się zebrać mokrą i suchą karmę oraz kocyki, które ocieplą psie budki.
Składamy gorące podziękowania każdej osobie, która w najmniejszy sposób włączyła się w nasze działanie. Psiaki i kociaki długo nie zapomną Państwa dobrych i wielkich serc!
Koordynator zbiórki Magdalena Jurczak
Klasa 1b prosto do Fabryki Bombek w Radomiu
- 14
Z okazji mikołajek dzieci z klasy 1b miały niepowtarzalną okazję zobaczyć jak powstaje tradycyjna, ręcznie malowana, szklana bombka. W fabryce bombek nasi najmłodsi uczniowie poznali sekrety dmuchania i malowania bombek. Każde z dzieci dostało także spersonalizowaną bombkę z własnym imieniem. Dużo ciekawej wiedzy i radości sprawiło, że był to dobrze spędzony czas.
„TAK POMAGAM”- Ogólnopolska Zbiórka Żywności Szkolnego Koła Caritas.
W sobotę 7 grudnia wolontariusze i wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w Ogólnopolskiej zbiórce żywności pod hasłem „Tak. Pomagam”. Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych. Zebrane artykuły zostaną przeznaczone na paczki świąteczne dla osób starszych i chorych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.
II etap Olimpiady Matematycznej Juniorów
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8a - Adam Zagożdżon zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów (OMJ).
OMJ jest skierowana do wszystkich uczniów szkół podstawowych w Polsce. Jest to trzyetapowy konkurs, w którym uczestnicy rozwiązują zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Celem Olimpiady jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej.
Uczniowie rozwiązujący zadania konkursowe na tym etapie zyskują przygotowanie do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadpodstawowym. Olimpiada Matematyczna jest jedynym konkursem matematycznym, który daje uprawnienia przy rekrutacji na uczelnie wyższe w Polsce.
11 stycznia 2025 r. trzymajmy kciuki za Adama!
opiekun: Anna Pietrzyk
GMINNY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
- 34
Piątego grudnia 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Słupicy odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. W zawodach uczestniczyły drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z Jedlni-Letniska, Myśliszewic oraz Słupicy. Młodzi piłkarze wykazali się znakomitymi umiejętnościami i wielkim duchem sportowej rywalizacji. Po zaciętej i emocjonującej walce nasi chłopcy zajęli pierwsze i trzecie miejsce! Wszystkie dzieci zostały nagrodzone medalami, a drużyny otrzymały pamiątkowy puchar i dyplom.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowi:
Oskar Gałek, Bartosz Pękala, Adam Strzelecki, Michał Tokarski, Jakub Linowski, Mikołaj Anus, Franciszek Jakóbowski, Fabian Mucha, Fabian Skarzyński, Leon Jabłoński, Wiktor Kacprowicz, Alreksander Kupidura, Jan Miziałek, Igor Wójcicki.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opracowała Agnieszka Kot
Szopki rękodzielnicze w klasie 3b!
- 17
Uczniowie klasy 3b na zajęciach edukacji plastycznej wykonali szopki. Każda jest inna i wyjątkowa, tak jak jej Twórca. Te piękne dzieła zostały wykonane z różnorodnych materiałów, takich jak: papier, filc, tektura, drewno, siano, glina, pianki. Niektóre nawet są podświetlane! Pięć z nich zakwalifikowało się do udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę, który został ogłoszony przez panią Dyrektor Beatę Pałczyńską. Oto nasze dzieła.
Agnieszka Zuch
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie