Klasa 5b bierze udział w innowacji pedagogicznej z języka polskiego „Przeżyj to sam!”. W ramach tych zajęć uczniowie pracowali metodą projektu nad plakatami dotyczącymi wędrówki Stasia i Nel na podstawie lektury „W pustyni i w puszczy”.
29 października odbyło się zaprezentowanie prac poszczególnych grup i podsumowanie tego działania. Dzieci wykazały się kreatywnością, a także wiedzą dotyczącą lektury. Wszystkie plakaty były wykonane zgodnie z instrukcją. Uczestnikom zajęć serdecznie gratuluję sukcesu :)
Joanna Marszałek
Innowacja pedagogiczna „Przeżyj to sam!”
- 2
Eliminacje szkolne do Gminnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej
- 34
27.10.2021 odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Pieśni patriotyczne prezentowały dzieci w dwóch kategoriach wiekowych, a usłyszeliśmy aż 14 wykonań.
Oto wyniki przesłuchań:Kategoria zespoły - odziały przedszkolne
1 miejsce klasa 0b – „Piosenka Małego Patrioty”
2 miejsce klasa 0c – „Warszawskie dzieci”Kategoria zespoły – klasy I-IV
1 miejsce klasa 1c – „Co to jest niepodległość”
2 miejsce klasa 1b – „Piosenka Małego Patrioty”
3 miejsce klasa 4b – „Rota”Kategoria soliści – klasy I-IV
1 miejsce Hania Wosztyl klasa 2b – „Jeszcze jeden mazur”
2 miejsce Aleksandra Różańska klasa 3c – „Płonie ognisko i szumią knieje”
3 miejsce Maja Mróz klasa 3c – „Przybyli ułani”Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy przejścia do etapu gminnego!
Światowy dzień spódnicy i krawata
- 3
W piątek, 29 października, dzięki Samorządowi Uczniowskiemu mogliśmy włączyć się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA SPÓDNICY i KRAWATA. Tego dnia w szkole zapanował szyk i elegancja. Na korytarzach można było podziwiać przeróżne krawaty i fasony spódnic. Wszyscy uczniowie, którzy pojawili się na lekcjach w szykownych strojach, zostali zwolnieni z odpowiedzi ustnych oraz niezapowiedzianych kartkówek.
Było nam niezmiernie miło widząc również nauczycieli, którzy chętnie włączyli się w naszą akcję i również założyli spódnice oraz krawaty. BRAWO!
Mamy nadzieję, że Dzień Spódnicy i Krawata już na stałe wpisze się w kalendarium wydarzeń szkolnych.
Katarzyna Tysiak – Opiekun SU
Warsztaty plastyczne „Magia jesieni”
- 15
Jesień to niezwykle piękna i barwna pora roku. Wszyscy podziwiamy jej niepowtarzalne uroki i chętnie korzystamy z jesiennych darów. W świetlicy szkolnej zostały zorganizowane warsztaty plastyczne pt.”Magia jesieni”. Uczniowie zamieniając się w kreatorów mody ozdabiali sylwetę Pani Jesieni, używając różnorodnych materiałów min. kory drzew, mchu, kolorowych liści, włóczki. Miłym akcentem było zaangażowanie się rodziców podczas warsztatów. Niezwykle barwne prace zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej.
Dziękujemy dzieciom za miłą atmosferę, za oryginalne pomysły i kreatywność.
Organizatorzy
Magdalena Jurczak – wychowawca świetlicy
Anna Wróbel – nauczyciel plastyki
Mistrz Pięknego Czytania
- 34
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych który obchodzimy w październiku, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs pięknego czytania. Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno słowa pisanego oraz stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych umiejętności. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 2 i 3 oraz klasy 4 i 5. Każdy z uczestników miał do przeczytania nieznany tekst przed komisją konkursową. Ocenie podlegała płynność, poprawność językowa, właściwa dykcja i intonacja głosu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Uczniowie byli bardzo skupieni i zaangażowani, świetnie sobie poradzili z fragmentem wylosowanego przez siebie tekstu i jego zaprezentowaniem.
Tytuł Mistrz Pięknego Czytania otrzymali:
Na poziomie klas 2-3:
1 msc. Lena i Maja Wilczek kl.2a
2 msc. Natalia Nowoświatłowska kl.2b
3 msc. ex aequo Barbara Zawadzka i Julian Pachocki kl. 3a.
Na poziomie klas 4-5:
1 msc. Wiktoria Odziemkowska kl.5b
2 msc. Lena Wosztyl kl.4b
3 msc. Natasza Kelnich kl. 4a
Wszystkim serdecznie gratulujemy i pamiętajmy,
że „kto czyta, żyje podwójnie.”
Nauczyciele biblioteki
Atrakcje z okazji DEN przygotowane przez SU
Samorząd Uczniowski, pod czujnym okiem pani Katarzyny Tysiak, przygotował również dla Nauczycieli naszej szkoły oraz Pracowników, atrakcje z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Nikola Cibor oraz Jakub Kupis, złożyli tego dnia życzenia w imieniu wszystkich Uczniów naszej szkoły.
Maja Kupis wraz z Nikolą Cibor przygotowały przepiękne, własnoręcznie przygotowane słodkie upominki wraz z życzeniami dla każdego z Belfrów i Pracowników.
Nikola, Jakub, Maja oraz Adrian wręczali ponadto statuetki z dyplomami dla Laureatów i Wyróżnionych Nauczycieli w poszczególnych kategoriach.
Oto wyniki głosowania:
Honorowy tytuł „DYREKTOR ROKU” - pani dyrektor Elżbieta Sobieraj oraz wicedyrektorzy – pani Agata Mąkosa i pan Janusz Jemioł
"Mikrofon Roku" - pan Łukasz Zuch
Pani Małgorzata Nawrot- wyróżnienie
"Szwajcarski Zegarek" - pani Małgorzata Kaczmarek
pani Marta Deja - wyróżnienie
"Wysportowany Nauczyciel" - pani Aneta Alberska
pan Hubert Grzmiel - wyróżnienie
"Uśmiech Roku" - pani Anna Pietrzyk
pani Anna Wróbel - wyróżnienie
"Modny Belfer" - pani Katarzyna Tysiak
pani Wioleta Wołoszyn - wyróżnienie
"Sokole Oko" pani Zofia Gos
pani Barbara Pskit - wyróżnienie
"Wymagający Nauczyciel" – pani Maria Woźniak - Mąkosa
pani Joanna Marszałek – wyróżnienie
"Złota Sekretarka" – pani Dorota Bielnicka
"Stróż Porządku" - pani Wiesława Głowacka
pani Bożena Kwiatkowska – wyróżnienie
"Złota Rączka" – pan Krzysztof Piątkowski
pan Arkadiusz Bińkowski – wyróżnienie
"Debiut Roku" – pan Michał Mendra
pan Michał Wiosna – Michałek - wyróżnienie
Samorząd Uczniowski zorganizował ponadto konkurs dla Uczniów „ZGADNIJ KTO TO?”, którego zadaniem było rozpoznanie Nauczyciela naszej szkoły po zdjęciu z dzieciństwa.
Odpowiedzialna za zebranie zdjęć była pani Katarzyna Tysiak – Opiekun SU. Za pomoc DZIĘKUJEMY również panu Grzegorzowi Brzozie.
DZIĘKUJEMY naszym Belfrom za podzielenie się fotkami oraz Uczniom, którzy włączyli się do zabawy.
Wygraną był BON, który uprawniał do wybrania jednego dnia, w którym uczeń był zwolniony z odpowiedzi ustnych, niezapowiedzianych kartkówek oraz mógł zgłosić dodatkowe nieprzygotowanie na wszystkich lekcjach w tym dniu. Było o co walczyć!
Oto ZWYCIĘZCY:
Daniel Kapusta
Rafał Kapusta
Patrycja Wożyńska
Nikola Cibor
Aleksandra Majsterek
Nadia Banaszek
Julia Kupidura
Słowa PODZIĘKOWANIA kierujemy również do Rady Rodziców, dziękując za pomoc we współorganizowaniu Dnia Edukacji Narodowej.
„Kołysanki dla Zuzanki” Wandy Chotomskiej
- 4
27 października 2021r. uczniowie klas drugich odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Jedlni-Letnisko, w której odbył się konkurs recytatorski wierszy Wandy Chotomskiej. Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości i piękna poezji poetki, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz prezentacja umiejętności uczniów. Komisja oceniająca w składzie: Izabela Rusinek, Agnieszka Kucharska, Magdalena Jurczak oceniała interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, jaki zaprezentowali mali recytatorzy. Po podliczeniu wszystkich głosów jury podjęło ostateczną decyzję
i wyłoniło zwycięzców:1 miejsce - Zuzanna Rybczyńska kl. 2b
2 miejsce - Adam Jaworski kl.2c
3 miejsce - Paulina Michałkiewicz kl. 2a
Wyróżnienie otrzymała Anastazja Spasińska z klasy 2c
Uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi oraz wielkich umiejętności!
Organizatorzy:
Magdalena Jurczak – wychowawca świetlicy
Agnieszka Kucharska –nauczyciel biblioteki
Szkolne Koło Caritas
Szkolne Koło Caritas jest organizacją dziecięcą i młodzieżową działającą na terenie naszej Szkoły i Parafii. Celem Koła jest kształtowanie postaw duchowych i społecznych młodego pokolenia oraz podejmowanie przez nie dzieł miłosierdzia.
Warto pomagać.
17 października wolontariusze kwestowali przez całą niedzielę, tym razem zbiórka została przeznaczona dla potrzebujących na Ukrainie.
SKC realizuje projekt „Zbieram to w szkole”. Zbieramy zużyte baterie i monety z przeznaczeniem na cel charytatywny.
Dzień Papieski – zbiórka na fundusz stypendialny.
W dniu 10 października 2021 r. obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” Po Mszach świętych odbyła się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny im. Jana Pawła II dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Dzieci i młodzież klas ósmych licznie i chętnie zaangażowała się w zbiórkę. Natomiast w dniu 24 października liczna grupa naszych wolontariuszy wzięła udział w 10 Biegu dla Papieża.
Pamiętamy!
Zbliżający się czas Wszystkich Świętych to czas zadumy i pamięci o naszych przodkach.
W miniony piątek nasi wolontariusze pamiętając o tych, którzy zginęli z rąk niemieckiego okupanta w czasie II Wojny Światowej zadbali o prządek na leśnych mogiłach w pobliskim lesie.
Zapalając znicze uczcili pamięć pomordowanych żołnierzy.
Opiekun SK Wolontariatu Aneta Alberska
Spotkanie integracyjne Wolontariatu
Wolontariat, to nie tylko poświęcony czas na bezinteresowną pomoc potrzebującym. Jest to również okazja do nawiązywania głębszych relacji, poznania siebie, zintegrowania jako grupy.
W dniu 22.10.21r. nasi wolontariusze wraz ze swym opiekunem miło spędzili czas na rowerowym rajdzie integracyjnym po okolicy zakończonym wspólnymi zabawami i biwakowanie przy ognisku.
Opiekun SK Wolontariatu Aneta Alberska
Gość w świetlicy - spotkanie z leśniczym
- 9
W czwartek w świetlicy szkolnej gościliśmy leśniczego pana Bartłomieja Szymanka, który opowiedział dzieciom o swojej pracy. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali ciekawostek na temat pracy leśnika, o tym jakie ma zadania i obowiązki do wykonania w lesie. Aktywnie brali udział w pogadance, zaskakiwali swoją wiedzą na temat zwierząt zamieszkujących pobliskie lasy oraz gatunków drzew. Obejrzeli niezbędne przedmioty w pracy leśnika, oraz dowiedzieli się do czego one służą. Podczas spotkania pan leśniczy nawiązał świetny kontakt z dziećmi, które serdecznie podziękowały mu za owocną lekcję o miłości do przyrody.
Magdalena Jurczak – wychowawca świetlicy
Październik pełen witamin w oddziałach przedszkolnych
Świetlicowy Tydzień Zwierząt
- 21
W dniach od 4-8.10, na świetlicy szkolnej, obchodziliśmy Tydzień Zwierząt. W ramach tego bardzo ważnego wydarzenia zorganizowana została akcja charytatywna – zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Przez cały tydzień rozmawialiśmy o znaczeniu zwierząt, ich prawach, sposobach pomocy, naszych domowych pupilach oraz gatunkach zagrożonych. Zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest konkurs plastyczny „Zwierzęta chronione w Polsce”, którego wyniki już wkrótce!
Z okazji ,,Światowego Dnia Zwierząt”, szkolna grupa muzyczna ,,Wesołe Nutki” przygotowała piosenkę pt. ,,Tam w dalekiej Afryce”.
Wychowawcy świetlicy – Alicja Boryczka
Magdalena Jurczak
Agnieszka Garbacz
Marlena Gumińska
Akcja „BOOM!” na komiksy i gry planszowe.
Biblioteka szkolna wzięła udział w akcji „BOOM!” na komiksy i gry planszowe w bibliotece.
Akcja została zorganizowana przez Program Rozwoju Bibliotek we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwem Egmont. Głównym celem przedsięwzięcia jest wspieranie dzieci i młodzieży, poprzez wprowadzanie nowoczesnych form pracy z komiksami i grami planszowymi.
W ramach akcji biblioteka zasiliła swoje zbiory o kilka egzemplarzy komiksów i gier planszowych, które z pewnością umilą czas naszym czytelnikom. Przecież czytanie, to czysta przyjemność, przygoda, emocje… . Zachęcamy dzieci do wypożyczania i poznawania nowych bohaterów literackich. A dla dodatkowego relaksu, można też zagrać w gry planszowe.
Serdecznie dziękujemy Organizatorom za przekazany upominek dla naszych czytelników.
Zapraszamy😊
Nauczyciele Bibliotekarze
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
Uwzględniając gwałtownie narastającą liczbę zachorowań w kraju wynikających z zakażenia wirusem SARS-CoV-2, przypominamy o przestrzeganiu w szkole procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid-19 obowiązujących w naszej szkole w celu uniknięcia ryzyka zakażenia.
Przypominamy też o możliwości zaszczepienia się, jako obecnie najbardziej skutecznej profilaktyce przeciwko COVID-19.
Zapewnienie bezpieczeństwa, dbałość o zdrowie, oraz optymalne warunki nauki w trybie stacjonarnym są obecnie priorytetem zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska szkolnego.
Dyrektor szkoły
Elżbieta Sobieraj
Lekcja z wychowawcą w klasie 5b – Moje prawa i moje obowiązki
21 października 2021r. odbyła się lekcja z wychowawcą na temat praw i obowiązków ucznia. Dzieci przypomniały sobie, co muszą, a co mogą robić w szkole i jakie ponoszą konsekwencje swojego zachowania – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Nie sprawiło im problemu wypisanie przykładów swoich praw i obowiązków.
Tekst opracowała Joanna Marszałek
Pasowanie na Świetliczaka
- 8
Dnia 7.10, w świetlicy szkolnej, odbyło się pasowanie na Świetliczaka. W tym ważnym wydarzeniu brali uczniowie klas pierwszych. Wszystkie dzieci, aby otrzymać odznakę Super Świetliczaka, musiały przejść szereg bardzo trudnych prób: wiedzy, zabawy, smaku, odwagi. Bardzo ważna była również znajomość świetlicowego regulaminu. Pierwszaki poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami śpiewająco, a uczniowie klas starszych pasowali ich na Świetliczaki. Gratulujemy wszystkim dzieciom i serdecznie witamy w gronie Szkolnych Świetliczaków!
Wychowawcy świetlicy – Alicja Boryczka
Agnieszka Garbacz
Marlena Gumińska
Podwójne Mistrzostwo Europy dla naszych uczennic
Z dumą informujemy, iż Maja Rutka i Iga Bilińska, uczennice klasy 8d, osiągnęły życiowy sukces w tym, co kochają czyli w tańcu hip-hop.
W dniach 9-11 września 2021 r., na Mistrzostwach Europy odbywających się w tym roku w Polsce, w Brzegu Dolnym, triumfowały wraz ze swoimi formacjami dwa razy. Po niedawnym podwójnym Mistrzostwie Polski wywalczyły podwójne Mistrzostwo Europy stając na najwyższym stopniu podium. Ciężka praca oraz systematyczność pozwoliły uczennicom osiągnąć niebywały sukces. Pozostawiając w tyle bardzo silne drużyny m.in. z Włoch, Słowenii, Danii, Niemiec, Macedonii, Czech, Słowacji czy też Szwecji oraz liczne grupy z Polski, dwie formacje radomskiej szkoły tańca Rockstep, w których tańczy Maja i Iga wywalczyły złote medale w kategoriach Mini Kids i formacji Kids. Udowodniły w ten sposób niesamowite przygotowanie, formę, tężyznę fizyczną oraz kunszt taneczny. Dziewczynki godnie reprezentują nasz kraj oraz naszą szkołę na arenie międzynarodowej.
Gratulujemy Idze i Mai i życzymy dalszych międzynarodowych sukcesów!
Porządkowanie grobów w Puszczy Kozienickiej
- 4
Konkurs „Jesienne drzewo”
- 2
W świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny pt. ”Jesienne drzewo”, którego celem było uwrażliwianie na piękno otaczającej nas przyrody oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych. W konkursie wzięło udział 20 dzieci spośród których jury nagrodziło następujące prace:
I miejsce Piotr Szymanek kl.2a
II miejsce Grzegorz Snoch kl.1a
III miejsce Zuzanna Wólkiewicz kl.1b
Wyróżnienie otrzymali:
Wiktor Kacprowicz kl.1c
Hanna Rozwadowska kl.1a
Dziękuję wszystkim dzieciom za piękne prace, kreatywność i zaangażowanie.
Magdalena Jurczak – wychowawca świetlicy
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie