Tłusty czwartek
- 4
Walentynki w 2c
Święty Walenty od niedawna stał się patronem zakochanych. Wcześniej kojarzony był z ciężkimi chorobami. 14 lutego wiele osób obchodzi „Walentynki” – święto zakochanych, którego patronem ma być chrześcijański święty Walenty. Święty, którego życiorys prawdopodobnie powstał z połączenia dwóch różnych osób. Jest nie tylko patronem zakochanych, ale również między innymi chorych na epilepsję.
A tak „Walentynki” obchodziły dzieci z 2c.
15
Kolejna sala z nowymi meblami
Do szkoły dotarła wartościowa przesyłka, a w niej nowe meble dla uczniów klasy pierwszej.
Podziękowania należą się nauczycielom za poświęcony czas i pomoc przy składaniu mebli.
Życzenia walentynkowe
Miłość jest piękna niczym róża
Miłość jest w kwiatach
Miłość jest w drzewach
Miłość ma wszystkie kolory nieba
Kolorowych i cieplutkich sercem Walentynek życzą wychowankowie świetlicy wraz z nauczycielami
Bal karnawałowy w klasie 0c
Bal karnawałowy jest zawsze atrakcją lubianą przez dzieci i dostarczającą im wielu przeżyć i atrakcji.Tak też było 11 lutego w klasie 0c. Tego dnia już od rana w naszej sali pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, trudno je było rozpoznać. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna . Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursu, w którym wszyscy chętnie uczestniczyli. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze.Dodatkowo zbiegł on się z tłustym czwartkiem. Wychowankowie klasy 0c ze smakiem degustowali pyszne pączki z tej okazji. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom.
Konkurs „Zimowa budowla”
- 18
Piękna biała zima za oknem dostarcza dzieciom wielu wrażeń, radości, pozytywnych emocji oraz sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą rzeźbę ze śniegu. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, fantazji, dobra zabawa oraz zachęcanie do prawidłowego wykorzystania czasu wolnego. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością, pasją tworzenia, czego dowodem są poniższe zdjęcia.
Pierwsze miejsce w konkursie otrzymują:
Hania Sternicka kl. II b
Szymon Pasek kl. II c
Pozostałe rzeźby oraz ich wykonawcy otrzymują wyróżnienie oraz niespodziankę.
Wszystkim uczestnikom dziękuję i gratuluję !!!
Magdalena Jurczak – wychowawca świetlicy
Są kolorowe, funkcjonalne i nowoczesne ..
– mowa o nowych szafkach, które pojawiły się w styczniu w szkole.
W tym roku szkolnym to kolejny zakup - we wrześniu najmłodsi z oddziałów przedszkolnych mieli prawdziwy powód do radości,, każde dziecko otrzymało własną szafkę. Wcześniej dzieci miały szatnię w boksach, razem z pozostałymi uczniami, a bardzo zależało Dyrekcji szkoły,, by w ramach bezpieczeństwa i poprawy warunków dokonać tej zmiany.
Na starszych uczniów też czeka niespodzianka…. ale niech to będzie niespodzianka.
Kursy autobusów w roku szkolnym 2020/2021
Obowiązuje od 08.02.2021r.
UWAGA!!! Konkurs walentynkowy
Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie walentynkowym pod hasłem: „Kocham, lubię, szanuję….”
REGULAMIN KONKURSU
Celem konkursu jest:
- rozwijanie poczucia estetyki, pomysłowości i kreatywnego myślenia;
- doskonalenie obsługi edytora graficznego
- dążenie do stworzenia właściwego nastroju towarzyszącego tradycji ŚWIĘTA ZAKOCHANYCH, opartego na szacunku i poszanowaniu wartości, ideałów oraz przekonań drugiej osoby;
- wskazywanie uczniom właściwego znaczenia pojęcia: miłość.
Warunki konkursu:
- Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV - VIII
- Przystąpienie do konkursu jest dobrowolne.
- Zadaniem uczestników konkursu jest własnoręczne zaprojektowanie kompletnej kartki walentynkowej (kartka + wierszyk bądź życzenia stworzone przez siebie)
- Format prac: A4, A5
- Technika wykonania pracy: plik graficzny w formacie .jpg wykonany w programie Paint
- Po wykonaniu pracy należy przesłać ją do dnia 11.02.2021 roku na Teams do nauczycieli: Grzegorza Brzozy lub Leszka Giernackiego
- Prace zostaną umieszczone na specjalnie do tego przygotowanej platformie i oceniane przez społeczność uczniowską.
- W dniach 14 - 15.02.2021 r. każdy uczeń należący do naszej szkoły, będzie mógł oddać głos na najatrakcyjniejszą według niego kartkę walentynkową.
Kartki będą oceniane według następujących kryteriów:
- ogólne wrażenie artystyczne,
- oryginalność pomysłu;
- wkład pracy;
- estetyka pracy
Wyniki konkursu zawierające imiona i nazwiska autorów nagrodzonych prac zostaną podane na stronie internetowej szkoły do 17.02.2021 roku.
Troje uczniów najlepiej ocenionych przez społeczność szkolną, nagrodzonych zostanie drobnymi upominkami
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie nagrodzeni zostaną oceną bardzo dobrą z przedmiotu informatyka
Sześciolatki zimy się nie boją
- 17
Biały śnieżek i zimowa aura zachęciła przedszkolaków z grupy 0,,a” do ulepienia bałwana. Wiele radości sprawiło toczenie śniegowych kul, ozdabianie bałwana marchewką i szyszkowymi guzikami.
Pan Bałwan dumnie stał na szkolnym boisku i przyglądał się wesołej zabawie przedszkolaków. Tak mocno kibicował dzieciom podczas rzucania śnieżkami, że zgubił jeden guziczek.
PANIE BAŁWANIE !!!. ODNAJDZIEMY TWOJĄ ZGUBĘ !!!
OSIĄGNIĘCIA W KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE
Amelia Gugała i Zuzanna Lipka uczennice klasy 8a biorąc udział w konkursie przedmiotowym z wiedzy o społeczeństwie uzyskały wysoką punktacje 88,3% i zakwalifikowały się do II etapu konkursu, tworząc 12 osobową grupę uczniów delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu. Rejonowy etap konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie odbył się 21 stycznia 2021 roku i z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Uczennice przygotowując się do konkursu musiały wykazać się bardzo szeroka wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę programową dla szkoły podstawowej oraz na bieżąco obserwować zmiany polityczne, gospodarcze i społeczne zachodzące w Polsce i na świecie. Amelia i Zuzia systematycznie, twórczo i kreatywnie przygotowywały się do konkursu pod opieką nauczyciela Marii Woźniak -Mąkosy.
Amelii i Zuzi dziękujemy za włożony wkład pracy i życzymy dalszych sukcesów.
Maria Woźniak- Mąkosa
Dzień Kubusia Puchatka
- 22
18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się A.A. Milne autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”, które napisał dla swojego synka Krzysia. Książki opowiadające o przygodach Kubusia Puchatka, to wartościowe publikacje, które w humorystyczny sposób podejmują tematy związane z ważnymi dla dzieci zagadnieniami. Nie brakuje w nich refleksji o miłości, przyjaźni, szczęściu, pokonywaniu trudności oraz cieszeniu się z każdego dnia i najmniejszej rzeczy. Przygody miłośnika miodku zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko. A cytaty z książki A.A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”, zapadają w serce nie tylko dzieciom, ale również i dorosłym. Oto niektóre znich:
„(…) – Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje”.
„Czasami – powiedział Kubuś – najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w twoim sercu”.
„Dzień bez przyjaciela to jak dzbanek, w którym nie została nawet kropelka miodu”.
Włączając się w obchody urodzin Kubusia Puchatka biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia czytelnicze dla klas 1-3. Dzieci miały okazję poznać historię powstania Kubusia Puchatka. Dowiedziały się skąd wzięło się jego imię, kto go wymyślił oraz wysłuchały opowiadania o Kubusiu „Przyjaźń cenniejsza niż złoto” oraz „Dobre maniery Kubusia Puchatka”.
Kolejnym etapem świętowania urodzin naszego bohatera, było wykonanie urodzinowego tortu dla misiowego Jubilata. Co prawda nie był to tort ociekający przepysznym miodkiem i innymi smakołykami, ale także wymagał dużej pomysłowości i włożonej pracy uczniów. Zaangażowanie uczniów zostało nagrodzone „słodkim, małym, co nieco”. Biblioteczne świętowanie urodzin Kubusia Puchatka z pewnością będzie miło wspominane przez uczniów, oprócz zdobytych informacji o przesympatycznym żółtym misiu, wykonaniu prac plastycznych, uczniowie poznali także zasady dobrego zachowania, uczyli się dobrych manier razem z Kubusiem Puchatkiem.
Kubusiu życzymy Ci, abyś w dalszym ciągu był jednym z najbardziej lubianych misiów na świecie.
REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH I ODDZIAŁÓW PRZESZKOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
ZIMOWE SZALEŃSTWA KLASY 3A
NARESZCIE ZIMA
DO NAS ZAWITAŁA
SWE UROKI BIAŁE
WSZYSTKIM POKAZAŁAZACZNIEMY ZABAWĘ
BITWĘ NA ŚNIEŻYNKI
CIESZĄ SIĘ WSZYSTKIM
DO ZABAWY MINKIMOŻEMY ULEPIĆ
ZE ŚNIEGU BAŁWANA
MOŻEMY SIĘ TARZAĆ
W ŚNIEGU PO KOLANA.1
ŚWIĘTO DZIADKÓW – WAŻNA SPRAWA!
Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowy czas dla całej rodziny. Dni 21 i 22 stycznia, na które przypada świętowanie to szczególna okazja, by podziękować Babciom i Dziadkom za troskę, opiekę i miłość. W tym roku był to dzień inny niż zawsze, ponieważ dzieci nie mogły się zaprezentować na szkolnej scenie. Nasi drugoklasiści przygotowali zatem prezentację, a także zgodnie z tradycją wykonali drobne upominki dla swoich ukochanych Dziadków, którym życzą dużo zdrowia, sił i wielu powodów do uśmiechu.
SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH HISTORYCZNYCH
W I semestrze nasi uczniowie wzięli udział w dwóch kuratoryjnych konkursach historycznych: przedmiotowym oraz „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. W szkole eliminacje zostały przeprowadzone z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. W I etapie konkursu przedmiotowego z historii uczestniczyło 4 uczniów z klasy VII b i d. Największą wiedzą wykazał się i przeszedł do II etapu Krzysztof Mazur z klasy VII b. Uczeń pod kierunkiem nauczyciela historii pilnie przygotowywał się do etapu rejonowego. Przyswajał wiedzę z literatury i materiałów multimedialnych znacznie wykraczających poza treści podstawy programowej z zakresu szkoły podstawowej. Krzysio pisał etap rejonowy w dniu 19 stycznia 2021 roku. Z niecierpliwością czekamy na wyniki ucznia.
Kolejny konkurs „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” to bardzo prestiżowe zawody wiedzy historycznej z 26 letnią tradycją. Organizatorem i Ogólnopolskim Koordynatorem konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty. Nasza szkoła od lat bierze w nim udział a uczniowie odnoszą sukcesy. W tym roku temat przewodni konkursu to „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”. Etap szkolny odbył się 25 listopada 2020 roku, pisało go 12 uczniów z klasy VII a, b, d i VIII a. Do rejonu zakwalifikowali się: Kornelia Rydz z VII d oraz uczniowie z klasy VII b – Jan Domagalski, Kacper Kwaśnik i Krzysztof Mazur. Termin eliminacji rejonowych został przełożony i na chwilę obecną nie jest znany. Uczniowie czekając na jego ogłoszenie pogłębiają wiedzę z zakresu średniowiecznej historii Polski i dziejów oręża polskiego.
Gratulujemy uczniom wiedzy i życzymy powodzenia.
Pamiętamy i dziękujemy za serce i czas...
Niech od Bałtyku aż po stóp Tatr
Babcie i Dziadkowie
żyją nam 100 lat
PROJEKT Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "MY MONSTER"
- 15
Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w projekcie z języka angielskiego, którego celem było motywowanie uczniów do nauki języków obcych, rozwijanie kreatywności, umiejętności plastycznych, technicznych oraz manualnych.
Zadaniem dzieci było wykonanie modelu potwora z dowolnych materiałów oraz oznaczenie jego części ciała
w języku angielskim.
Gratuluję wszystkim uczniom wspaniałych pomysłów:)
Malwina Wolak-nauczyciel języka angielskiego
PO FERIACH UCZNIOWIE KLAS I-III WRACAJĄ DO NAUKI STACJONARNEJ
HARMONOGRAM DOWOZÓW
Harmonogram dowozów obowiązujący od 18 stycznia 2021 r.
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie