1.06.2024 🤩
WSPIERAMY STASIA W JEGO WALCE Z CHOROBĄ !
Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zaprasza całą społeczność szkolną na Kiermasz Charytatywny, który odbędzie się
28.05.24r. (wtorek) w godz. 9.00 -13.00 na łączniku szkolnym.
Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na wsparcie Stasia.
LICZYMY NA WASZE OTWARTE SERCA ❤️ ❤️
NOC W SZKOLE📽️
Nową tradycją w naszej szkole stają się noce filmowe organizowane przez niezawodną Radę Rodziców. Drugi seans w tym roku odbył się w piątek 24 maja, w którym uczestniczyło 83 uczniów z klas IV -V, a opiekę nad nimi sprawowali rodzice oraz wychowawcy: Paulina Kwiatkowska, Wojciech Kowalski i Robert Raciborski.
Spotkanie było doskonałą okazją do obejrzenia ciekawych filmów, ale także możliwością wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i kolegów ze szkolnej ławy. Pomimo późnej pory nikomu nie chciało się spać. Był to czas rozmów, żartów oraz dobrej zabawy, a spędzone chwile w murach szkoły w tak nietypowych okolicznościach były też wielką atrakcją dla uczniów.🙂
Z pewnością uczestnikom pozostanie w pamięci wiele ciekawych wspomnień.
Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie. Ukłony dla p. Donaty Gadalskie, p. Sylwii Sałacińskiej, p. Magdaleny Wrażeń, p. Dominika Kroka, p. Katarzyny Greli, p. Katarzyny Baran i p. Edyty Płatos-Wasiak 💗💗
💗
Wycieczka - Gdańsk, Westerplatte, Malbork - 22-24 maj 2024
- 89
W dniach 22 – 24 maja uczniowie klas 8b,7c, oraz klas 6. wyjechali na wycieczkę
do Malborka i Trójmiasta.Wyruszyliśmy wcześnie rano, żeby około godziny 14.00 zacząć zwiedzać Malborski zamek, przepięknie położony nad Nogatem, odnogą Wisły. Budowla uważana jest obecnie za największą gotycką twierdzę Europy i przykład średniowiecznej architektury obronnej.
Następnego dnia po śniadaniu wybraliśmy się do Gdańska, gdzie zobaczyliśmy „SEKRETY GŁÓWNEGO MIASTA ” – m.in. Zieloną Bramę – Długie Pobrzeże – Żurawia – ulicę Mariacką – Kaplicę Królewską – Kościół Mariacki – Wielką Zbrojownię - Złotą Bramę. Ulicą Długą przeszliśmy pod Dom Uphagena – Ratusz Głównego Miasta – Fontannę Neptuna – Złotą Kamieniczkę oraz Długi Targ. Ponad Tysiącletni Gdańsk zachwycił nas bogactwem bursztynu, architekturą przestrzeni wieków, burzliwymi dziejami, pochodzeniem słynnych ludzi, wydarzeniami kulturalnymi i współczesnością.
Następne na naszej trasie zwiedzania było WESTERPLATTE – miejsce, które kojarzymy z rozpoczęciem II wojny światowej. Jest symbolem polskiego oporu przeciwko niemieckiej napaści w 1939r. Bohaterskie siedem dni sprawiło, że postanowiono zachować to miejsce dla potomnych. Zobaczyliśmy też przystań statków pasażerskich, schron i wieżę obserwacyjną. Na koniec udaliśmy się pod Pomnik Obrońców Wybrzeża.
Wieczorem po kolacji w ośrodku w Sztutowie chętni uczniowie wraz z opiekunami wybrali się meleksami na plażę i podziwiali zachód słońca.
Ostatniego dnia udaliśmy się do Gdyni na Skwer Kościuszki, a potem zwiedziliśmy okręt ORP Błyskawica. Na zakończenie mogliśmy pospacerować po Molo w Sopocie i poczuć powiew morskiej bryzy.
To był niezapomniany wyjazd.
Wycieczka do Krakowa
- 8
W dniach 20-21 maja 2024r. uczniowie klas ósmych pod opieką nauczycieli: Bogumiły Słomskiej, Agnieszki Garbacz i Agnieszki Palińskiej byli na wycieczce w Oświęcimiu, Krakowie i Wieliczce.
Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu, gdzie czekała na nas pani przewodnik, który zaznajomiła nas z historią obozu. Obozy koncentracyjne to miejsca naznaczone tragiczną historią. Pokazują one do czego prowadzi nienawiść. Budynki, przedmioty, opisy przywołują przerażające wydarzenia z przeszłości. Myślę, że każdy z nas zapamięta tą lekcję historii.
Następnie przejechaliśmy do Krakowa. Przy Smoku Wawelskim spotkaliśmy się z przewodnikiem, który zapoznał nas z historią miasta oprowadzając po Rynku Starego Miasta, który słynie w Europie ze swego uroku. Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa są: Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Wojciecha, klimatyczne kawiarenki.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od lekcji muzealnej na Zamku Królewskim na Wawelu, temat: „Renesans na Wawelu” Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta oraz groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”, która jest zabytkiem kultury wpisanym w 1978 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Przechodząc wąskimi korytarzami zabytkowej kopalni, słuchaliśmy opowieści naszej przewodniczki, która najpierw opowiedziała legendę związaną z powstaniem tego miejsca, a później historię kopalni. Dowiedzieliśmy się o metodach wydobywania soli, o metodach zabezpieczania kopalni oraz poznaliśmy tajniki pracy górników. Kopalnię opuściliśmy zauroczeni pięknymi wnętrzami kopalni.
To była wspaniała wycieczka. 🙂🙂
III PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ 🎵
„Wszystkie dzieci nasze są” – pod takim hasłem, już po raz trzeci, odbył się w naszej szkole Przegląd Piosenki Dziecięcej. Na scenie zaprezentowało się dziewięcioro solistów wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.
Jury w składzie: Pan Burmistrz Rafał Kornat, Pani Dyrektor Elżbieta Sobieraj oraz pedago Anna Płaza przyznało nagrodę Grand Prix Hani Janczak z klasy 2a., w której wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę pt. „Drzewo”. Nagrodę publiczności otrzymał Franciszek Jakubowski za wykonanie utworu pt. „Puszek Okruszek”, a zwycięzcami stali się wszystkie prezentujące się dzieci. 🎵
Całą uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów klas młodszych. Grupa dzieci ze świetlicy, pod czujnym okiem Pani Magdaleny Jurczak oraz Marleny Gumińskiej, przygotowały inscenizację do wiersza „Kwoka”. Dzieci z klas „0”, przygotowane przez wychowawców: Honoratę Piestrzeniewicz, Martę Jachimkowską oraz Martynę Gregorczyk zaśpiewały „Kwiatkową piosenkę” oraz „Witajcie w naszej bajce”.
Nie mogło oczywiście zabraknąć zespołu „Wesołe nutki”. Dziewczynki wykonały inscenizację do wiersza „Leń” oraz piosenkę Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”. 🎵🎵
Nasze małe, kolorowe święto dziecięcych talentów, pasji i marzeń dobiegło końca, ale z pewnością na długo pozostanie pamięci,. Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję w przyszłym roku.
50Alicja Boryczka
Marlena Gumińska
Niespodzianka na dzień Mamy – warsztaty plastyczne
- 5
Podczas warsztatów plastycznych zorganizowanych w klasie 2a każde dziecko miało okazję przygotować świecznik dla mamy. 🎁
Dzieci ozdobiły swoje świeczniki farbami akrylowymi, wyrażając swoją wyobraźnię i twórcze pomysły. 🌟
Wychowawca: Sylwia Muszyńska
Warsztaty - Tulipan
- 9
W klasach 1 odbyły się warsztaty z okazji Dnia Mamy i Taty w trakcie, których dzieci szyły i ozdabiały tulipany. Wszyscy z zainteresowaniem tworzyli upominek dla rodziców korzystając z różnych materiałów, rozwijając kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne.
WARSZTATY Z OKAZJI DNIA MAMY
26 maja to ważny i wyjątkowy dzień, w tym dniu obchodzimy Święto Mamy.
W związku z tym, dzieci z klasy 2c, uczestniczyły w warsztatach plastycznych pt: ,,Prezent na Dzień Matki”. Dzieci mogły wykorzystać swoje zdolności manualne i wyczarować uroczy upominek, który zostanie zapamiętany przez mamę na długo. Uczestnicy warsztatów otrzymali do dyspozycji gipsowe kwiaty, które pomalowali i przyozdobili według własnego pomysłu. Następnie kolorowe kwiaty zostały wręczone Mamom.
Wychowawca: Dorota Mąkosa
2
Wycieczka do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” w Otrębusach
- 3
Uczniowie z klasy 2a i 2c odwiedzili Centrum Folkloru Polskiego ,,Karolin” w Otrębusach. To właśnie tutaj ma siedzibę znany na całym świecie Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca ,,Mazowsze”. Dzieci, pod opieką przewodnika zwiedzały sale wystawowe, które prezentowały kulturę różnych regionów Polski. Pogłębiły swoją wiedzę o kulturze tradycyjnej, folklorze muzycznym i instrumentach ludowych. Na zakończenie wizyty uczestniczyły w warsztatach, podczas których wykonały instrumenty muzyczne.
Wychowawca: Dorota Mąkosa, Sylwia Muszyńska
NIECH ŻYJE BAL...🙂
- 8
W piątek, 17 maja 2024 r. odbył się długo oczekiwany przez wszystkich uczniów klas ósmych Bal Ósmoklasisty. Na zaproszenie uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jedlni-Letnisku, Dyrektora Szkoły Elżbiety Sobieraj, grona pedagogicznego w uroczystości wziął udział Burmistrz Rafał Kornat.
Zgodnie z tradycją uczniowie zainaugurowali bal polonezem, do którego choreografię przygotowała p. Alicja Boryczka. Doskonałe wykonanie tańca, pełne powagi i elegancji, dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń.
Ten dzień obfitował w wiele przeżyć. Wspaniała atmosfera towarzyszyła nam przez cały wieczór.
Dziękujemy naszym Rodzicom za to, że możemy na Was zawsze liczyć ❤️ Dziękujemy Burmistrzowi Jedlni -Letniska Rafałowi Kornatowi oraz Dyrekcji Szkoły Elżbiecie Sobieraj i Januszowi Jemiołowi, że zaszczycili nas swoją obecnością.
Wychowawcy klas ósmych
Wyniki XXXIII edycji Konkursu Kangur Matematyczny 2024
Z przyjemnością informujemy, że w Konkursie Kangur Matematyczny 2024 wynik bardzo dobry uzyskał
Wiktor Kacprowicz kl. 3c
a wyróżnienia:
Aleksander Sołtys kl. 2c,
Hanna Szewczyk kl. 2b,
Zuzanna Rybczyńska kl. 4b,
Maria Faryna kl. 4b,
Julian Pachocki kl. 5a,
Filip Pasek kl. 7b,
Dawid Nieckarz kl. 8a.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Szkolny organizator: Anna Pietrzyk
NOC FILMOWA 🙂
Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje, można też spotkać się z nauczycielami czy kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów czy zabawie.
1W nocy z 10 na 11 maja w naszej szkole odbyła się noc filmowa, zorganizowana dzięki Radzie Rodziców i wsparciu Dyrektor szkoły. ❤️ Do pomocy w „zapanowaniu” nad młodzieżą klas 6 – 8 przybyli także nauczyciele. -Katarzyna Tysiak, Ewa Pietralska, Ryszard Majewski. ❤️
Był to dla nas niesamowity czas – czas wspólnych rozmów, zabaw i integracji w zupełnie nowej odsłonie.” Mamy nadzieję, że to nie był ostatni taki projekt.
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas. ❤️ Noc spedzili z nami p. Magdalena Wrażeń, p. Sylwestra Sałacińska, p. Dominik Krok, p. Donata Gadalska, p. Marcin Gadalski, p. Ewa Kozuń, p. Monika Michalska, p. Katarzyna Kwiatkowska, p. Mariusz Zagożdżon, p. Grzegorz Bocheński.
EGZAMIN CZAS ZACZĄĆ...
Za chwilę pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty. Nasi uczniowie, z lekką tremą, w eleganckich strojach, zjawili się w komplecie w szkole. Kolejne dni na pewno będą już mniej stresujące, czego życzymy wszystkim ósmoklasistom 🙂
1
Plener malarski w klasie 3B
- 4
W poniedziałek, w klasie 3b, odbył się plener malarski. Mali artyści udali się na teren za szkołą, wybrali ich zdaniem najbardziej interesujący krajobraz i tworzyli swoje arcydzieła. Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem rozwijając swoją kreatywność, wrażliwość na sztukę i przyrodę oraz spostrzegawczość. Alicja Boryczka.
Dzień bez plecaka
- 6
DZIEŃ BEZ PLECAKA (z ang. „no backpack day”) to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach.
9 maja kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka mogli wykazać się uczniowie klas 4 – 8 naszej szkoły.
Oczywiście udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze, walizki, wiadra, garnki, a nawet taczki czy mikrofalówki. Liczyła się pomysłowość i spryt, a tego naszym uczniom nie brakuje.Co ciekawe "Dzień bez plecaka" to święto, które pochodzi ze Stanów Zjednoczonych.
Za oceanem podczas ‘No Backpack Day’ dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach.Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.
W Polsce DZIEŃ BEZ PLECAKA jest raczej traktowany jako zabawa, forma integracji lub odpoczynku od nauki.
Znamy lektury!
- 4
W dniu 13 maja odbył się konkurs dla klas 7, którego celem było sprawdzenie znajomości treści lektur omawianych w tym roku szkolnym. Z każdej klasy startowała trzyosobowa drużyna. Uczestnicy mieli za zadanie odgadnąć, z jakiej książki pochodzą podane cytaty, znaleźć powiązanie między ilustracją a tekstem literackim, odpowiedzieć na pytania dotyczące lektur i na końcu rozwiązać krzyżówkę. Jesteśmy dumni z naszych drużyn, bo z każdym zadaniem poradziły sobie znakomicie! Gratulujemy wiedzy!
Konkurs przygotowały Joanna Marszałek, Agnieszka Kucharska
Niezapominajka
- 2
12 maja 2024r. dzieci z oddziałów zerowych wzięły udział w imprezie organizowanej przez Lasy Państwowe - " Święto Polskiej Niezapominajki". Wszyscy uczestnicy godnie reprezętowali naszą szkołę w występie artystycznym, tańcząc i śpiewając "Kwiatkową piosenkę"
🙂
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie