• II Turniej Gier i Zabaw dla oddziałów ”0”

• Już po raz drugi odbył się szkolny turniej Gier i Zabaw ruchowych dla naszych najmłodszych uczniów. Dzieci z bardzo dużym zaangażowaniem rywalizowały w przygotowanych  konkurencjach sprawnościowych. W czasie turnieju panowała radosna, sportowa atmosfera. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz opaski odblaskowe.

Agnieszka Kot

• Wyjście do Teatru z Okazji Dnia Dziecka klasy 5a

• Dnia 3 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klasy 5a mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w wyjściu do teatru na spektakl "Roszpunka". Wydarzenie to dostarczyło naszym uczniom wiele radości i niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Spektakl "Roszpunka" to nowoczesna adaptacja znanej baśni braci Grimm o dziewczynce
            z długimi, złotymi włosami uwięzionej w wieży przez złą czarownicę. Barwne kostiumy, piękna scenografia oraz świetna gra aktorów sprawiły, że dzieci z zapartym tchem śledziły losy głównej bohaterki, szczególnie emocjonujący był moment spotkania Roszpunki z jej wybawcą.

Po spektaklu uczniowie zwiedzili teatr, co pozwoliło im zobaczyć, jak wygląda praca
            za kulisami. Odwiedzili różne części teatru, w tym sceny, pracownie szycia strojów
            i wykonywania rekwizytów. Dzieci były zachwycone możliwością przyjrzenia się z bliska, jak powstają kostiumy oraz rekwizyty.

Oprowadzający nas aktor opowiedział o swojej pracy i odpowiedział na liczne pytania dzieci. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat pracy w teatrze i wrócili do szkoły pełni nowych wrażeń i inspiracji.

Wyjście do teatru było dla klasy 5a wspaniałym prezentem z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego niezapomnianego dnia.

Marta Deja

• "Fizyka na fali: Uczniowie naszej szkoły budują łódki z napędem świeczkowym!"

• Z wielką radością chcemy podzielić się z Wami niezwykłym innowacyjnym projektem, w którym wzięli udział nasi uczniowie.

Polegał on na konstruowaniu łódek, które poruszały się za pomocą świec. Dzięki temu projektowi uczniowie mogli praktycznie zastosować zasady fizyki, takie jak działanie i reakcja. Musieli dobrać odpowiednie materiały, zaprojektować skuteczny system napędowy i przeprowadzić testy, aby upewnić się, że ich łódki będą stabilne i będą poruszać się sprawnie. W czasie pracy nad projektem wykazali ogromną kreatywność, korzystając z różnorodnych materiałów - od tradycyjnej kory, przez lekki styropian, aż po elementy
            z recyklingu.

Projekt ten pokazał, że nauka może być ekscytująca i inspirująca. Jesteśmy niezmiernie dumni z zaangażowania i pomysłowości naszych uczniów. Zapraszamy Was serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z tego fascynującego projektu!

Marta Deja

• Dzień Dziecka w klasach pierwszych

• Z okazji Dnia Dziecka klas 1 wybrały się na piknik nad zalewem w Jedlni - Letnisku oraz na lody do Lodziarni Letniskowej. Zabawa była wspaniała. Pogoda nam dopisała.

• Dzień Dziecka w Zerówkach

• Z okazji Dnia Dziecka klasy 0c i 0b wybrały się na piknik nad zalewem w Jedlni -Letnisku. Nie mogło zabraknąć lodów z Lodziarni Letniskowej oraz zabawy na lokalnym placu zabaw. Wyjście na pewno pozostanie w pamięci naszych najmłodszych. Dużo słońca, zabawy i radości.

• Piknik rodzinny w klasie 2b

• „Rodzina to nie krew.

To ludzie, którzy Cię kochają. Ludzie, którzy Cię wspierają.”

W piątek 31.05.2024 r. uczniowie klasy 2b wspólnie ze swoimi rodzinami spotkali się na terenie Klubu Żeglarskiego „Ikar” , aby wspólnie spędzić czas na dobrej zabawie. Największą atrakcją były zawody sportowe, ognisko, rowerki wodne, no i możliwość obejrzenia pięknej żaglówki. Rodzice przygotowali tyle pyszności, że nogi od stołu się uginały J To było niezapomniane spotkanie w rodzinnej atmosferze. Klasa 2b to jedna rodzina!!!

Dziękuję niezastąpionej Trójce Klasowej!

Agnieszka Zuch

• Niezwykłe spotkanie kl. 2b w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlni – Letnisku

• We wtorek 28.05.2024 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu autorskim z p. Ewą Stadtmuller, która specjalnie dla nas przyjechała z Krakowa. Towarzyszyło Jej mnóstwo zwierząt, w tym sam Smok Wawelski. Pani Ewa jest autorką ponad stu książeczek dla dzieci. Pisarka w ciekawy, humorystyczny sposób opowiedziała nam o tym, jak powstają książki, skąd czerpać pomysły na bajki i wiersze. Mieliśmy okazję zaprezentować własną twórczość. Na wszystkich zakupionych przez nas książeczkach pani Ewa złożyła autografy. Spotkanie zakończyliśmy krótkim występem. Atmosfera była cudowna!

Dziękujemy pani Izabeli Rusinek i pracownikom biblioteki za zaproszenie, słodki poczęstunek i piękne zakładki do książek!

Kl. 2b z wychowawczynią