Challenge dla Stasia - 2024
WSPARCIE DLA STASIA ❤️
W dniach 28-29 maja w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz na rzecz wsparcia Stasia Zielińskiego walczącego z chorobą dystrofii mięśniowej Duchennee'a.
Zebrana kwota, która została przekazana na konto Fundacji "siepomaga" to:6453,87 zł.
Z całego serca dziękujemy: rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i całej społeczności szkolnej za zaangażowanie, przygotowanie, wypieków, przekazanie fantów w postaci pluszaków i zabawek oraz wsparcie finansowe.
Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy, pięknie zsolidaryzować się z potrzebującymi.
Małemu Stasiowi życzymy dużo zdrowia, siły w jego codziennej walce z chorobą. 💗
Szkolna kampania antynikotynowa: Nigdy nie jest za późno na rzucenie palenia!!!
Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Święto to stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywnego wpływu na zdrowie.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje: 600 000 000 drzew ścina się na papierosy ☹
W dniu 04.06.2024r uczniowie klasy 7a (Hanna Zawadzka, Adam Gizan i Patryk Pawlak) przygotowali rekwizyty (papieros, płuca zdrowe, płuca chore) oraz krótką informację, która miała na celu przybliżenie i kształtowanie wśród społeczności uczniowskiej właściwych postaw prozdrowotnych. W szczególności chodziło o zwrócenie uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i e-papierosów oraz na ich negatywne skutki.
Ponadto wszystkie klasy siódme i ósme miały możliwość dowiedzieć się z czego zbudowany jest papieros i jakie substancje się w nim znajdują, a także obejrzeć krótki film o „wapowaniu” i rozwiązać quiz związany z paleniem papierosów.
Akcję koordynowała p. Agnieszka Palińska oraz p. Marta Deja we współpracy z Sanepidem radomskim.
Warsztaty balonowe w klasie 2a
- 5
Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach balonowych, podczas których mieli okazję nauczyć się modelowania balonów. Celem zajęć było rozwinięcie u dzieci wyobraźni i sposobu postrzegania brył, kształtów i proporcji. Przy niewielkiej pomocy uczniowie stworzyli zabawne pieski, kwiatki i inne zabawki.
Wychowawca: Sylwia Muszyńska
DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU !
- 1
W dniach 3-4.06.2024r. nasi wolontariusze pomagali w organizacji Dnia Dziecka w pobliskim przedszkolu. Wspólna zabawa, malowanie twarzy, fryzury i tatuaże, balonowe zwierzaki, sprawiła wszystkim wiele radości.
To był mile spędzony czas pełen radości, uśmiechu i dobrej zabawy.
II Turniej Gier i Zabaw dla oddziałów ”0”
- 7
Już po raz drugi odbył się szkolny turniej Gier i Zabaw ruchowych dla naszych najmłodszych uczniów. Dzieci z bardzo dużym zaangażowaniem rywalizowały w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych. W czasie turnieju panowała radosna, sportowa atmosfera. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz opaski odblaskowe.
Opracowała:
Agnieszka Kot
Wyjście do Teatru z Okazji Dnia Dziecka klasy 5a
- 16
Dnia 3 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klasy 5a mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w wyjściu do teatru na spektakl "Roszpunka". Wydarzenie to dostarczyło naszym uczniom wiele radości i niezapomnianych wrażeń artystycznych.
Spektakl "Roszpunka" to nowoczesna adaptacja znanej baśni braci Grimm o dziewczynce
z długimi, złotymi włosami uwięzionej w wieży przez złą czarownicę. Barwne kostiumy, piękna scenografia oraz świetna gra aktorów sprawiły, że dzieci z zapartym tchem śledziły losy głównej bohaterki, szczególnie emocjonujący był moment spotkania Roszpunki z jej wybawcą.Po spektaklu uczniowie zwiedzili teatr, co pozwoliło im zobaczyć, jak wygląda praca
za kulisami. Odwiedzili różne części teatru, w tym sceny, pracownie szycia strojów
i wykonywania rekwizytów. Dzieci były zachwycone możliwością przyjrzenia się z bliska, jak powstają kostiumy oraz rekwizyty.Oprowadzający nas aktor opowiedział o swojej pracy i odpowiedział na liczne pytania dzieci. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat pracy w teatrze i wrócili do szkoły pełni nowych wrażeń i inspiracji.
Wyjście do teatru było dla klasy 5a wspaniałym prezentem z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego niezapomnianego dnia.
Opracowała:
Marta Deja
1.06.2024 🤩
"Fizyka na fali: Uczniowie naszej szkoły budują łódki z napędem świeczkowym!"
- 12
Z wielką radością chcemy podzielić się z Wami niezwykłym innowacyjnym projektem, w którym wzięli udział nasi uczniowie.
Polegał on na konstruowaniu łódek, które poruszały się za pomocą świec. Dzięki temu projektowi uczniowie mogli praktycznie zastosować zasady fizyki, takie jak działanie i reakcja. Musieli dobrać odpowiednie materiały, zaprojektować skuteczny system napędowy i przeprowadzić testy, aby upewnić się, że ich łódki będą stabilne i będą poruszać się sprawnie. W czasie pracy nad projektem wykazali ogromną kreatywność, korzystając z różnorodnych materiałów - od tradycyjnej kory, przez lekki styropian, aż po elementy
z recyklingu.Projekt ten pokazał, że nauka może być ekscytująca i inspirująca. Jesteśmy niezmiernie dumni z zaangażowania i pomysłowości naszych uczniów. Zapraszamy Was serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć z tego fascynującego projektu!
Opracowała:
Marta Deja
WSPIERAMY STASIA W JEGO WALCE Z CHOROBĄ !
Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zaprasza całą społeczność szkolną na Kiermasz Charytatywny, który odbędzie się
28.05.24r. (wtorek) w godz. 9.00 -13.00 na łączniku szkolnym.
Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na wsparcie Stasia.
LICZYMY NA WASZE OTWARTE SERCA ❤️ ❤️
Dzień Dziecka w klasach pierwszych
- 20
Z okazji Dnia Dziecka klas 1 wybrały się na piknik nad zalewem w Jedlni - Letnisku oraz na lody do Lodziarni Letniskowej. Zabawa była wspaniała. Pogoda nam dopisała.
Dzień Dziecka w Zerówkach
- 10
Z okazji Dnia Dziecka klasy 0c i 0b wybrały się na piknik nad zalewem w Jedlni -Letnisku. Nie mogło zabraknąć lodów z Lodziarni Letniskowej oraz zabawy na lokalnym placu zabaw. Wyjście na pewno pozostanie w pamięci naszych najmłodszych. Dużo słońca, zabawy i radości.
NOC W SZKOLE📽️
Nową tradycją w naszej szkole stają się noce filmowe organizowane przez niezawodną Radę Rodziców. Drugi seans w tym roku odbył się w piątek 24 maja, w którym uczestniczyło 83 uczniów z klas IV -V, a opiekę nad nimi sprawowali rodzice oraz wychowawcy: Paulina Kwiatkowska, Wojciech Kowalski i Robert Raciborski.
Spotkanie było doskonałą okazją do obejrzenia ciekawych filmów, ale także możliwością wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół i kolegów ze szkolnej ławy. Pomimo późnej pory nikomu nie chciało się spać. Był to czas rozmów, żartów oraz dobrej zabawy, a spędzone chwile w murach szkoły w tak nietypowych okolicznościach były też wielką atrakcją dla uczniów.🙂
Z pewnością uczestnikom pozostanie w pamięci wiele ciekawych wspomnień.
Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie. Ukłony dla p. Donaty Gadalskie, p. Sylwii Sałacińskiej, p. Magdaleny Wrażeń, p. Dominika Kroka, p. Katarzyny Greli, p. Katarzyny Baran i p. Edyty Płatos-Wasiak 💗💗
Piknik rodzinny w klasie 2b
- 24
„Rodzina to nie krew.
To ludzie, którzy Cię kochają. Ludzie, którzy Cię wspierają.”
W piątek 31.05.2024 r. uczniowie klasy 2b wspólnie ze swoimi rodzinami spotkali się na terenie Klubu Żeglarskiego „Ikar” , aby wspólnie spędzić czas na dobrej zabawie. Największą atrakcją były zawody sportowe, ognisko, rowerki wodne, no i możliwość obejrzenia pięknej żaglówki. Rodzice przygotowali tyle pyszności, że nogi od stołu się uginały J To było niezapomniane spotkanie w rodzinnej atmosferze. Klasa 2b to jedna rodzina!!!
Dziękuję niezastąpionej Trójce Klasowej!
Agnieszka Zuch
Niezwykłe spotkanie kl. 2b w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlni – Letnisku
We wtorek 28.05.2024 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu autorskim z p. Ewą Stadtmuller, która specjalnie dla nas przyjechała z Krakowa. Towarzyszyło Jej mnóstwo zwierząt, w tym sam Smok Wawelski. Pani Ewa jest autorką ponad stu książeczek dla dzieci. Pisarka w ciekawy, humorystyczny sposób opowiedziała nam o tym, jak powstają książki, skąd czerpać pomysły na bajki i wiersze. Mieliśmy okazję zaprezentować własną twórczość. Na wszystkich zakupionych przez nas książeczkach pani Ewa złożyła autografy. Spotkanie zakończyliśmy krótkim występem. Atmosfera była cudowna!
Dziękujemy pani Izabeli Rusinek i pracownikom biblioteki za zaproszenie, słodki poczęstunek i piękne zakładki do książek!
Kl. 2b z wychowawczynią
💗
Wycieczka - Gdańsk, Westerplatte, Malbork - 22-24 maj 2024
- 89
W dniach 22 – 24 maja uczniowie klas 8b,7c, oraz klas 6. wyjechali na wycieczkę
do Malborka i Trójmiasta.Wyruszyliśmy wcześnie rano, żeby około godziny 14.00 zacząć zwiedzać Malborski zamek, przepięknie położony nad Nogatem, odnogą Wisły. Budowla uważana jest obecnie za największą gotycką twierdzę Europy i przykład średniowiecznej architektury obronnej.
Następnego dnia po śniadaniu wybraliśmy się do Gdańska, gdzie zobaczyliśmy „SEKRETY GŁÓWNEGO MIASTA ” – m.in. Zieloną Bramę – Długie Pobrzeże – Żurawia – ulicę Mariacką – Kaplicę Królewską – Kościół Mariacki – Wielką Zbrojownię - Złotą Bramę. Ulicą Długą przeszliśmy pod Dom Uphagena – Ratusz Głównego Miasta – Fontannę Neptuna – Złotą Kamieniczkę oraz Długi Targ. Ponad Tysiącletni Gdańsk zachwycił nas bogactwem bursztynu, architekturą przestrzeni wieków, burzliwymi dziejami, pochodzeniem słynnych ludzi, wydarzeniami kulturalnymi i współczesnością.
Następne na naszej trasie zwiedzania było WESTERPLATTE – miejsce, które kojarzymy z rozpoczęciem II wojny światowej. Jest symbolem polskiego oporu przeciwko niemieckiej napaści w 1939r. Bohaterskie siedem dni sprawiło, że postanowiono zachować to miejsce dla potomnych. Zobaczyliśmy też przystań statków pasażerskich, schron i wieżę obserwacyjną. Na koniec udaliśmy się pod Pomnik Obrońców Wybrzeża.
Wieczorem po kolacji w ośrodku w Sztutowie chętni uczniowie wraz z opiekunami wybrali się meleksami na plażę i podziwiali zachód słońca.
Ostatniego dnia udaliśmy się do Gdyni na Skwer Kościuszki, a potem zwiedziliśmy okręt ORP Błyskawica. Na zakończenie mogliśmy pospacerować po Molo w Sopocie i poczuć powiew morskiej bryzy.
To był niezapomniany wyjazd.
Wycieczka do Krakowa
- 8
W dniach 20-21 maja 2024r. uczniowie klas ósmych pod opieką nauczycieli: Bogumiły Słomskiej, Agnieszki Garbacz i Agnieszki Palińskiej byli na wycieczce w Oświęcimiu, Krakowie i Wieliczce.
Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu, gdzie czekała na nas pani przewodnik, który zaznajomiła nas z historią obozu. Obozy koncentracyjne to miejsca naznaczone tragiczną historią. Pokazują one do czego prowadzi nienawiść. Budynki, przedmioty, opisy przywołują przerażające wydarzenia z przeszłości. Myślę, że każdy z nas zapamięta tą lekcję historii.
Następnie przejechaliśmy do Krakowa. Przy Smoku Wawelskim spotkaliśmy się z przewodnikiem, który zapoznał nas z historią miasta oprowadzając po Rynku Starego Miasta, który słynie w Europie ze swego uroku. Niezmiennymi od lat symbolami Krakowa są: Kościół Mariacki, renesansowe Sukiennice, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Wojciecha, klimatyczne kawiarenki.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od lekcji muzealnej na Zamku Królewskim na Wawelu, temat: „Renesans na Wawelu” Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży Dzwonu Króla Zygmunta oraz groby Królów Polskich i wielkich Polaków znajdujące się w Katedrze na Wawelu.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka”, która jest zabytkiem kultury wpisanym w 1978 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Przechodząc wąskimi korytarzami zabytkowej kopalni, słuchaliśmy opowieści naszej przewodniczki, która najpierw opowiedziała legendę związaną z powstaniem tego miejsca, a później historię kopalni. Dowiedzieliśmy się o metodach wydobywania soli, o metodach zabezpieczania kopalni oraz poznaliśmy tajniki pracy górników. Kopalnię opuściliśmy zauroczeni pięknymi wnętrzami kopalni.
To była wspaniała wycieczka. 🙂🙂
III PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ 🎵
„Wszystkie dzieci nasze są” – pod takim hasłem, już po raz trzeci, odbył się w naszej szkole Przegląd Piosenki Dziecięcej. Na scenie zaprezentowało się dziewięcioro solistów wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach.
Jury w składzie: Pan Burmistrz Rafał Kornat, Pani Dyrektor Elżbieta Sobieraj oraz pedago Anna Płaza przyznało nagrodę Grand Prix Hani Janczak z klasy 2a., w której wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę pt. „Drzewo”. Nagrodę publiczności otrzymał Franciszek Jakubowski za wykonanie utworu pt. „Puszek Okruszek”, a zwycięzcami stali się wszystkie prezentujące się dzieci. 🎵
Całą uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów klas młodszych. Grupa dzieci ze świetlicy, pod czujnym okiem Pani Magdaleny Jurczak oraz Marleny Gumińskiej, przygotowały inscenizację do wiersza „Kwoka”. Dzieci z klas „0”, przygotowane przez wychowawców: Honoratę Piestrzeniewicz, Martę Jachimkowską oraz Martynę Gregorczyk zaśpiewały „Kwiatkową piosenkę” oraz „Witajcie w naszej bajce”.
Nie mogło oczywiście zabraknąć zespołu „Wesołe nutki”. Dziewczynki wykonały inscenizację do wiersza „Leń” oraz piosenkę Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”. 🎵🎵
Nasze małe, kolorowe święto dziecięcych talentów, pasji i marzeń dobiegło końca, ale z pewnością na długo pozostanie pamięci,. Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję w przyszłym roku.
50Alicja Boryczka
Marlena Gumińska
Niespodzianka na dzień Mamy – warsztaty plastyczne
- 5
Podczas warsztatów plastycznych zorganizowanych w klasie 2a każde dziecko miało okazję przygotować świecznik dla mamy. 🎁
Dzieci ozdobiły swoje świeczniki farbami akrylowymi, wyrażając swoją wyobraźnię i twórcze pomysły. 🌟
Wychowawca: Sylwia Muszyńska
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie