Z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka wychowankowie świetlicy wybrali się do Rancza Rajec. Celem wyjazdu była integracja grupy świetlicowej przy ognisku oraz spotkanie z alpakami. Słoneczna pogoda sprawiła, iż spacer ze zwierzątkami był niesamowitą przygodą i wywołał na twarzach dzieci same pozytywne emocje. Odpoczynek przy ognisku, konkurs w rzucaniu ziemniaka, wspólne jedzenie kiełbaski i pieczonych ziemniaków było kolejną atrakcją naszego wyjazdu. Ten dzień zostanie mile zapamiętany, a wspólne zdjęcia uwieczniły cudowne chwile.
WIZYTA W RANCZO RAJEC
- 54
Dzień Chłopaka w klasach 1
- 25
Dzień Chłopaka , który obchodzimy 30 września był dola pierwszaków pełen radości i wrażeń. Klasy: Ia, Ib, Ic wyjechały do Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Dzieci zwiedziły byłą posiadłość malarza Józefa Brandta. Odwiedziły zabytkowy dworek, zabudowę dworską, kaplicę i oranżerię. W plenerze mogły podziwiać rzeźby cenionych artystów. Duże wrażenie robił rozmiar rzeźb oraz materiał rzeźbiarski. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych ,,Leśne medaliony”. Podczas nich dzieci mogły z gliny stworzyć własne dzieła sztuki oraz poczuć radość i magię bycia artystą. Wypalony w piecu medalion z odciśniętym jesiennym liściem będzie przypominać wycieczkę do Orońska w 2021 roku.
Dzień Chłopaka w klasie 6c
W dniu 01.10.2021 roku rodzice uczniów klasy 6c zorganizowali dzieciom z okazji Dnia Chłopaka spotkanie integracyjne w Klubie Rolnika w Aleksandrowie. Przygotowali poczęstunek: ciasto, słodycze, owoce, napoje oraz pieczenie kiełbasy przy ognisku. Uczniowie pod opieką wychowawcy, psychologa i rodziców miło spędzili czas bawiąc się na placu zabaw oraz na boisku.
Bogumiła Słomska
Wycieczka klasy 2c do Lasów Państwowych
Dnia 30.09.2021 r. z okazji Dnia Chłopaka klasa 2c wyjechała na wycieczkę integracyjną. W programie były zabawy oraz wspólne ognisko. Nie zabrakło pieczenia kiełbasek jak i pianek jojo.
1
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Z tej okazji biblioteka szkolna, zorganizowała akcję głośnego czytania dla 6-latków naszej szkoły.
Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie postawy czytelniczej. Na zaproszenie dyrektora szkoły do naszej placówki przybyli zaproszeni goście: pani Monika Odzimek dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pani Izabela Rusinek dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Uczestnicy spotkania przenieśli się w zaczarowany świat przygód i zabaw "Gangu swojaków". Dzieci z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwały się w treść opowiadania o zwierzątkach, jak również o tym jak ważna jest przyjaźń i pomoc każdemu, kto znajdzie się w potrzebie.
Miłym przerywnikiem „spotkania z książką” była recytacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Dyzio Marzyciel”, przedstawiona przez uczniów z kl. 3b. Głośne czytanie zakończyło się występem najmłodszych.
Zachęcamy wszystkich rodziców do głośnego czytania swoim pociechom przez cały rok. Czytanie jest jedną z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.
WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY
Dnia 24 września 2021 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na liście ubiegających się o stanowisko PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY znajdowało się czworo kandydatów.
Komisja Wyborcza ma zaszczyt ogłosić, że funkcję Przewodniczącego Szkoły, w roku szkolnym 2021 / 2022 obejmuje Nikola Cibor, Zastępcą natomiast został Jakub Kupis.
Pozostali kandydaci – Adrian Ciepiela oraz Maja Kupis wchodzą w skład Zarządu.
Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY
Wycieczka do Sandomierza
23 września klasa 5b odwiedziła jedno z najsłynniejszych polskich miast – Sandomierz. Uczniowie nie tylko poznali historię tego miejsca dzięki barwnym opowieściom pani przewodnik, ale także uczestniczyli w żywej lekcji historii, zaznajamiając się ze zwyczajami rycerskimi oraz legendą związaną z Sandomierzem w zbrojowni. Tam też mogli przebrać się za księżniczki, rycerzy. Odwiedziliśmy także filmowego ojca Mateusza, gościliśmy na plebanii oraz posterunku policji. Nie zabrakło również pięknych widoków plenerowych podziwianych ze statku oraz bramy opatowskiej. Zdaniem dzieci była to „najfajniejsza wycieczka w życiu”!
Nowy sprzęt multimedialny:)
Na uczniów klasy piątej czekała niespodzianka - interaktywny monitor dotykowy. Wyposażenie kolejnej sali w nowoczesny sprzęt umożliwi szerokie wykorzystywanie TIK w trakcie prowadzonych zajęć i sprawi, że lekcje będą jeszcze ciekawsze. Warto dodać, iż pomoce interaktywne są już pewnym standardem w naszej szkole.
PODZIĘKOWANIA
AKCJA CHARYTATYWNA
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu prosi o pomoc. Zbliża się zima, a to najtrudniejszy czas dla psich sierot. Pomóżmy wszyscy, by było im ciepło. Przydadzą się koce, ręczniki, poszwy, prześcieradła. Mile widziana również karma. Wszystkie rzeczy można przynosić do świetlicy szkolnej do dnia 4 października. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt.
DZIĘKUJEMY- organizatorzy
KOLOROWE KOSZE
W naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne przeprowadzone przez przedstawicieli firmy PreZero. Spotkanie miało na celu propagowanie postaw ekologicznych oraz przypomnienie elementarnych wiadomości dotyczących segregacji śmieci. Kosz niebieski, żółty czy zielony... wiemy do czego jest przeznaczony.
.
SPOTKANIE Z KURATOREM SĄDOWYM
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z zawodowymi kuratorami z Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonującej Orzeczenia w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich w Radomiu p. Urszulą Kępczyńską oraz p. Tomaszem Kazirodkiem.
Celem spotkania były działania profilaktyczno-wychowawcze. Zaproszeni goście przeprowadzili prelekcję na temat „Odpowiedzialności nieletnich w świetle obowiązującego prawa”. Uczniowie także obejrzeli film Fundacji po DRUGIE, w którym wychowankowie zakładów poprawczych opowiadali, jak się tam znaleźli i jakie mają plany na przyszłość. Mamy nadzieję, że informacje, które uzyskali uczniowie pozwolą na rozsądne podejmowanie decyzji oraz pomogą zrozumieć, że życie jest wartością, której nie można zmarnować.
DOŁĄCZ
Święto Kropki w świetlicy szkolnej
- 14
15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień ten, to święto kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo każdy z nas ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć. Z tej okazji wychowankowie świetlicy uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach z kropkami w tle. Poznaliśmy historię Vashti, która zainspirowała nas do pracy twórczej. Następnie wykonywaliśmy wspólnie obrazy, z kropką w roli głównej. Bawiliśmy się na kropkowym torze przeszkód oraz w inne zabawy ruchowe.
Dzień Kropki był dla wszystkich ciekawym przeżyciem, wspaniałą zabawą oraz uświadomieniem sobie jakie pokłady talentów i umiejętności w nas drzemią. Odkrywajmy nasze talenty.
WAKACYJNY KONKURS
- 5
Jury w składzie Magdalena Jurczak, Agnieszka Kucharska wyróżniło powyższe zdjęcia. Gratuluję!
Wakacje to czas odpoczynku, przygód, zabaw i wyjazdów. Podczas wakacyjnych podróży odwiedzamy wiele ciekawych miejsc w Polsce i za granicą. Uczniowie z naszej szkoły podzielili się swoimi wrażeniami z wyjazdów i zaprezentowali miejsca, w których spędzali wakacyjny czas. Cieszy fakt, iż tegoroczne wakacje spędziliście aktywnie, bezpiecznie z radością i uśmiechem na twarzy.
33Dziękuję za wszystkie nadesłane zdjęcia. Magdalena Jurczak - wychowawca świetlicy
Agnieszka Kucharska – nauczyciel biblioteki
„NARODOWE CZYTANIE” W NASZEJ SZKOLE
W tym roku obchodziliśmy dziesiątą, jubileuszową edycję ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Para Prezydencka tym razem zaprosiła do czytania lektury „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
Nasza szkoła, również włączyła się do Narodowego Czytania, podczas którego uczniowie klasy 8a zapoznali uczestników wydarzenia z biografią Gabrieli Zapolskiej, a następnie zaprezentowali wybrane fragmenty „Moralności Pani Dulskiej”. Uczniowie wcielili się w postacie poszczególnych bohaterów.
Narodowe czytanie to wspaniała okazja, by popularyzować literackie dzieła w polskiej kulturze, aby wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa.
BEZPIECZEŃSTWO – spotkanie z policjantem
- 8
Kluczowym hasłem podczas pobytu w szkole jest BEZPIECZEŃSTWO. We wrześniu gościem na zajęciach świetlicowych był policjant pan Marek Duliasz. Uczniowie podczas pogadanki wspólnie wyjaśnili pojęcie „BEZPIECZEŃSTWO” oraz dowiedzieli się w jaki sposób postępować w różnych sytuacjach życiowych. Poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szkole,
na podwórku, w kontaktach z osobami obcymi. Wiedzą do kogo zwrócić się o pomoc w razie konieczności oraz znają alarmowe numery telefonów. Wspólnie z nauczycielem stworzyli mapę myśl: BEZPIECZNA SZKOŁA, BEZPIECZNY UCZEŃ. Nasi wychowankowie wiedzą, że BEZPIECZEŃSTWO
to WAŻNA RZECZ!Magdalena Jurczak- wychowawca świetlicy
"Jak przygoda to tylko w Warszawie"-wycieczka klasy 8b
- 1
14 września 2021r. uczniowie klasy 8b pod opieką Pani Lidii Brzozowskiej i Pani Marzeny Bachanek-Warchoł wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Był piękny słoneczny dzień, humory wszystkim dopisywały, bo czekało nas wiele atrakcji. Udało nam się odwiedzić kilka pięknych i ciekawych miejsc: ZOO, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski oraz Stadion Narodowy.
Wędrówkę rozpoczęliśmy w ZOO, gdzie przewodniczka opowiedziała nam mnóstwo ciekawostek o ich mieszkańcach. Na powitanie wyszła para lwów.Łazienki Królewskie urzekły wszystkich pięknem, udało nam się podejrzeć próbę Teatru Królewskiego, który działa od czasów Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Zamek Królewski to prawdziwa perełka, przepiękne komnaty królewskie zrobiły na nas nieprawdopodobne wrażenie, tym bardziej , że zamek został całkowicie zniszczony w czasie II wojny światowej. Sala tronowa, poselska, sypialnia, gabinet króla i wiele innych pomieszczeń wywoływały wzruszenie i podziw.
Stadion Narodowy to była prawdziwa uciecha dla miłośników piłki nożnej. Zwiedziliśmy nawet szatnię polskiej reprezentacji, salę konferencji prasowych, miejsca vip i wiele innych.
To był wspaniały , choć bardzo męczący dzień. Żywa lekcja historii, geografii, biologii i wychowania fizycznego.
Jesteśmy dumni z naszej stolicy i pięknej historii naszego kraju.
Opracowała Lidia Brzozowska
Ogólnopolski Dzień Sportu w Bibliotece
- 20
Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie! Jak wiemy, nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale również kształtuje charakter.
11 września 2021r. miała miejsce 9 edycja ogólnopolskiej akcji społecznej, promującej sport i aktywny tryb życia. Była to również dobra okazja, aby podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie, a także, aby zwrócić uwagę na literaturę z tego zakresu, która znajduje się w księgozbiorze naszej biblioteki. Oprócz popularyzacji literatury sportowej, zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne w klasach młodszych.
Dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania „Mecz”, następnie wzięły udział w dyskusji na temat zasady fair play podczas gier zespołowych. Miały również okazję do zaprezentowania swojej wiedzy i refleksu, zagrali w „Milionerów” oraz rozwiązywali krzyżówkę, której hasło stanowiło temat spotkania.
Dziękujemy uczniom za udział w zajęciach i zapraszamy do biblioteki po ciekawą literaturę, nie tylko z zakresu sportu.
Zostań mistrzem kodowania
Szkoła nasza dołączyła do ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Pozyskaliśmy dwa granty każdy w wysokości 6400 zł. Środki te przeznaczone będą na szkolenie nauczycieli oraz zakup pomocy do prowadzenia zajęć z programowania i algorytmiki. Dodatkowo szkoła otrzyma dwa zestawy w skład których wchodzić będą po trzy programowalne roboty czyli w sumie aż 6 sztuk.
Już teraz osoby zainteresowane bezpłatnymi zajęciami mogą zgłaszać się do nauczycieli prowadzących projekt p. Grzegorza Brzozy i p. Leszka Giernackiego.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie