WYNIKI KONKURSU:
1 MIEJSCE - AMELIA MICHAŁOWSKA KL. 5 C.
2. MIEJSCE - AMELIA SKROK KL. 4 B
3 MIEJSCE - KAMIL KOWALSKI KL.5 C
WYNIKI KONKURSU:
1 MIEJSCE - AMELIA MICHAŁOWSKA KL. 5 C.
2. MIEJSCE - AMELIA SKROK KL. 4 B
3 MIEJSCE - KAMIL KOWALSKI KL.5 C
Dzieci z grupy 0 w ramach uczestnictwa w zajęciach świetlicowych zostały zapoznane z tradycjami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia. W okresie przedświątecznym śpiewały kolędy, pastorałki oraz wykonały prace plastyczne z użyciem różnorodnych materiałów. Zajęcia te rozwijały ich sprawności manualne, pobudzały kreatywność, pomysłowość i wyobraźnie.
A oto wyniki ich zaangażowania podczas zajęć.
Magdalena Jurczak- wychowawca świetlicy
,,Moja wymarzona zabawka” to konkurs plastyczny, w którym dzieci z grupy 0a zaprezentowały swoje pragnienia związane z mikołajkowymi i świątecznymi prezentami.
Komisja konkursowa w składzie : Magdalena Jurczak, Malwina Wolak, Beata Gocel wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Alan Spasiński
II miejsce – Lena Cibor
III miejsce – Grzegorz Snoch
Wyróżnienia otrzymali:
Rafał Goliński
Alan Mąkosa
Laureatom przesyłamy gratulacje, a wszystkim dzieciom życzymy, by upragnione zabawki znalazły się pod świąteczną choinką.
Zbliża się czas Bożego Narodzenia, czas oczekiwania i czas przygotowań. Czas w którym powinniśmy zrobić wszystko, żeby naszym dzieciom wynagrodzić i jednocześnie nie pozbawić radosnej atmosfery przygotowań do tego wyjątkowego Święta Narodzenia Pańskiego. Przeżywanie uroku i magii tych świąt udziela się każdemu. W przypadku najmłodszych najlepiej to zrobić z Misiem Tulisiem i razem z nim spędzić ten najpiękniejszy czas w roku.
Miś Tuliś to bohater świątecznego tomu kultowej serii o misiu, który miał ogromne serce i ogromną chęć przytulania się i pomagania wszystkim. Nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili zajęcia w oddziałach zerowych na podstawie książki - „Święta Misia Tulisia”. Celem spotkania była popularyzacja czytelnictwa oraz wprowadzenia w świąteczny nastrój najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Po przeczytaniu książki był czas na rozmowę o tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci bardzo chętnie opowiadały jak ubierają choinkę, jak pomagają przy strojeniu pierników. W końcu przyszedł czas na ubieranie choinki. Dzieci pokolorowały ozdoby a następnie umieściły je na „tulisiowej” choince, która ładnie się prezentuje w sali.
Zajęcia z pewnością wprowadziły wszystkich w świąteczny czas oczekiwania i wspólnej, radosnej zabawy.
Wesołych – w zdrowiu i spokoju – Świąt! – za przykładem Misia Tulisia pomagajmy sobie, uśmiechem, radością, życzliwością.
Nauczyciele bibliotekarze
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, przygotowaliśmy dla naszych uczniów konkurs na wykonanie najpiękniejszej ozdoby bożonarodzeniowej. Miał on na celu rozwinąć wyobraźnie, wrażliwość estetyczną i plastyczną oraz kultywować tradycje świąteczną wśród dzieci. Zainteresowanie było bardzo duże, otrzymaliśmy bardzo dużo pięknych prac. W tym roku postanowiliśmy nagrodzić wszystkich którzy wzięli udział w konkursie drobnymi upominkami. Dziękujemy Wam serdecznie, że w tym trudnym czasie zawsze możemy liczyć na wasze chęci i zaangażowanie. Nagrody otrzymacie jak wrócimy do szkoły.
Dziękujemy
Magdalena Jurczak, Agnieszka Kucharska
Konkurs klas III na najpiękniejszy i najciekawszy list do św. Mikołaja
List do Mikołaja to najprostszy sposób na to, by poinformować go o tym, o jakich prezentach marzymy. To też nieodłączna tradycja okresu przedświątecznego – wiele dzieci już w listopadzie pisze list do świętego Mikołaja, by na pewno zdążył dotrzeć na czas.
Nasi trzecioklasiści napisali nie tylko o swoich marzeniach, lecz także pamiętali o swoich bliskich - rodzicach i rodzeństwie. Często w listach pojawiała się prośba, aby św. Mikołaj podał sposób na ostateczne pokonanie koronawirusa. Dzieci marzą nie tylko o nowych zabawkach, ale pragną podróżować i spędzać czas z przyjaciółmi. Chętnie opowiedziały temu niezwykłemu Dziaduniowi o swoich zainteresowaniach i wyjątkowych umiejętnościach.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, nagrodę rzeczową i 6 do dziennika.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy spełnienia marzeń!!!
Klasa III a
1. Czyżewska Magdalena
2. Dutkowska Maja
3. Grzybowski Jan
4. Mirecka Kornelia
5. Petniak Erna
6. Wiśniewski Jakub
Klasa III b
1. Cibor Dominika
2. Ślusarczyk Gabriela
3. Zuch Oskar
Klasa III c
1. Bator Stella
2. Hajduła Maciej
3. Jończyk Claudia
4. Maciejewska Liliana
5. Molendowski Kacper
6. Mosionek Łucja
7. Zagożdżon Ada
8. Żaczek Iga
Oto nadesłane prace. Zapraszamy do lektury.
Dziś już wiemy, że Mikołaj spełnił prośby dzieci i obiecał, że wkrótce wrócą do szkoły.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych w czasie swojego pobytu na świetlicy kreatywnie przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Co tydzień wykonują inne prace plastyczno-techniczne związane zarówno z obecną porą roku - zimą, jak również z tradycjami bożonarodzeniowymi.
Dzieci przygotowywały już bałwanki z szablonu piankowego, stworzyły wspaniałą drużynę Mikołajów świetlicowych, a ostatnio ozdabiały przygotowane wcześniej szablony choinek. Gotowe, ozdobione choinki stworzyły później piękny bukiet choinkowy.
Zajęcia kreatywne na świetlicy pokazują, jak bogatą wyobraźnię posiadają uczniowie, jak umiejętnie przelewają swoje pomysły na prace plastyczne. Dziecięca wyobraźnia nie ma granic.
Na świetlicy w oddziałach zerowych pojawił się Święty Mikołaj. Niespodziewany gość wywołał na twarzach dzieci ogromne zaskoczenie, radość i uśmiech. Uczniowie tańcząc w kole zaśpiewali piosenki o Mikołaju , chętne dzieci recytowały wiersze oraz pięknie odpowiadali na zadawane przez Mikołaja pytania. Miłym akcentem były wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek dla dzieci.
Dziękujemy pracownikowi naszej szkoły za sprawienie najmłodszym uczniom tylu wrażeń i radości.
Magdalena Jurczak – wychowawca świetlicy
Od 09.12.2020r.
Barbórka, Dzień Górnika to tradycyjne święto górnicze, obchodzone w Polsce 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii, która jest patronką dobrej śmierci i trudnej pracy. W tym dniu zwyczajowo odbywa się wprowadzenie młodych górników do zawodu. Uczniowie klas zerowych zostali zapoznani z tradycją tego święta, poznali "Legendę o skarbniku", wykonali pracę plastyczna pt: ’’W kopalni’’. Dowiedzieli się jak wygląda praca górnika, poznali nazwy narzędzi niezbędnych w codziennej pracy górnika oraz obejrzeli w Internecie wiele filmików ukazujących tajemnicę pracę górników.
Pan Piotr Szpek mieszkający w Bieruniu, wieloletni górnik kopalni węgla kamiennego Piast - Ziemowit w Lędzinach zaprezentował dzieciom jak wygląda galowy strój górniczy i przekazał pozdrowienia z okazji Święta Górnika. Jak przyznaje pan Piotr
to bardzo ciężka i niebezpieczna praca. Przez 25 lat zjeżdżał 500 i 650 metrów pod ziemię, gdzie w hałasie, wysokich temperaturach i pyle pracował na oddziale wydobywczym przy bezpośrednim wydobyciu węgla.
Życzymy wszystkim górnikom spokojnej i bezpiecznej pracy, a panu Piotrowi zdrowia i odpoczynku na zasłużonej emeryturze.
Magdalena Jurczak – wychowawca świetlicy
UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WZIĘLI UDZIAŁ
W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM 2020
„Święty Mikołaj w oczach dzieci”
dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych
Konkurs miał na celu :
Wszystkim Uczniom serdecznie dziękujemy i Gratulujemy przepięknie wykonanych prac.
Celem konkursu jest nagradzanie wszystkich, którzy chcą pokazać innym, że czas pandemii nie jest przeszkodą do wspólnej zabawy i radosnego spędzania przedświątecznego czasu.
Konkurs wiedzy na temat Świętego Mikołaja – o godz. 9.05 na pocztę w Librusie ( konto ucznia) zostaną wysłane pytania dotyczące Św. Mikołaja. Osoby zainteresowane konkursem proszone są o przysłanie TYLKO odpowiedzi do godz. 11.05 na konto p. Katarzyny Tysiak z dopiskiem ŚW. MIKOŁAJ. W konkursie liczą się poprawne odpowiedzi i czas ich dostarczenia.
Konkurs na najlepsze przebranie św. Mikołaja, Śnieżynki lub Elfa– w dniach 3 – 4 grudnia prześlij swoje zdjęcie w przebraniu św. Mikołaja, Śnieżynki lub Elfa na adres k.tysiak@wp.pl. Jury bierze pod uwagę: kreatywność, zgodność z tematem, sposób przedstawienia GŁÓWNYCH BOHATERÓW.
WYBIERZ COŚ DLA SIEBIE I DOŁĄCZ DO NAS!
Tego dnia – 4 grudnia – dominuje kolor CZERWONY!!! Osoby ubrane w tym kolorze lub mające WIDOCZNY element czerwony na sobie, zwolnione są z pytania i niezapowiedzianych kartkówek - uczeń powinien włączyć kamerkę, by nauczyciel mógł zweryfikować, czy spełniony jest warunek.
Klasa, która w CAŁOŚCI zaprezentuje kolor czerwony czeka NIESPODZIANKA!
Samorząd Uczniowski
wraz z Opiekunami
Kochani!
Akcje MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZAK i JESTEM AKTYWNY zakończone.
Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkich kolegom i koleżankom, którzy tak chętnie włączyli się w nasze działania i zechcieli pokazać nam swoich czworonożnych pupili. Oglądając Wasze zdjęcia nie da się zaprzeczyć, że zwierzęta uaktywniają ukrytą w nas wrażliwość, dobroć, pozwalają się otworzyć i poczuć bezpiecznie.
Oto niektóre wypowiedzi uczniów:
„Prawdziwy przyjaciel pozostawi ślady na Twoim sercu. KARMEL lubi grać w piłkę a jeszcze bardziej długie spacery po łące.” – Wiktor, kl. 8a
„Mój pies wabi się NERO. Razem z tatą w 2017 roku pojechaliśmy do schroniska we Wrzosowie i przygarnęliśmy naszego obecnego psa. Jestem szczęśliwy, że mogłem dać nowy dom pieskowi.” – Szymon, kl.4a
„Mój czworonożny przyjaciel wabi się NELA i jest owczarkiem podhalańskim, ma 8 miesięcy. Ponieważ Nela jest jeszcze bardzo młodym pieskiem, dlatego bardzo lubi aktywne zabawy. Gdy rzucam jej ulubioną zabawkę, gumowego donata, biegnie po niego jak szalona i przynosi mi, żebym znów jej rzucał. Bardzo lubimy te wspólne zabawy.” – Adam, kl.4a
„To moja suczka FAMA, jest z nami od trzech miesięcy. Została adoptowana ze schroniska.” – Antek, kl.4a
„Moja KLUSIA jest wesołym psiakiem. Lubimy chodzić na spacery i bawić w chowanego. Klusia jest mamą dwóch szczeniaczków :Czarnej i Bezy.” – Julia, kl.4a
„Moja ulubienica FURIA. Suczka Siberian husky. Ma 5,5 roku. Jest bardzo przyjazna i wesoła.” – Maksymilian, kl.4c
„To mój piesek LUCA, rasa Beagle. Ma 2,5 miesiąca. Jest z nami jest 2 tygodnie. Bardzo go kochamy.” – Julia, kl.4a
„Zwierzątko jest świnką morską i ma na imię LUNA. Świnka mieszka w klatce ze swoją siostrą BIBI.” – Basia, kl. 2a
„Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu. Ponieważ dzień bez zabawy z psem SARĄ to dzień stracony.
Pokazałem na zdjęciach to co kocham najbardziej, a już niebawem stanę się morsem.” – Filip, kl. 4b
Wśród nadesłanych zdjęć są i takie, które przedstawiają Waszą aktywność. Znajdziemy wśród nich dziewczynę GUMĘ, młodego MORSA oraz znawcę „pojazdów” jednośladowych. Jesteśmy pod OGROMNYM wrażeniem!
WSZYSCY UCZNIOWIE, którzy wzięli udział w akcji, otrzymują pozytywną uwagę, dyplom oraz nagrodę niespodziankę.
Samorząd Uczniowski z Opiekunami
Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Maskotka od ponad 100 lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy najmłodszym pociechom
w chwilach radości i smutku. Miś jest bohaterem literatury dziecięcej, na stałe zagościł równieżw świecie bajek. Z okazji tego święta uczniowie klas O wzięli udział w konkursie plastycznym pt: ’’Mój przyjaciel pluszowy miś’. Celem konkursu było przybliżenie historii powstania pluszowego misia, kształtowanie oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych, wrażliwości estetycznej oraz wyobraźni. Jury w składzie Magdalena Jurczak, Agnieszka Garbacz, Anna Wróbel przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Lena Cibor Oa
II miejsce: Nikola Styczyńska Ob
III miejsce: Kuba Zieliński 0b
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodki poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie i pomysł na wykonanie swojego przyjaciela misia. Ten dzień był dla najmłodszych uczniów naszej szkoły radosny, pełen atrakcji i zadań do wykonania czego dowodem były uśmiechy na twarzach dzieci.
Magdalena Jurczak- wychowawca świetlicy
W listopadzie obchodzimy wiele ważnych świąt, jednym z nich jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzony od roku 1989 r.. W Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 r. ustanowiona urząd Rzecznika Praw Dziecka, który stoi na straży wolności i praw dzieci.
Z tej okazji klasa 1 c przygotowała prace plastyczne, prezentujące prawa wszystkich dzieci na całym świecie.
10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża czyli święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat w bajkach , wierszach, książeczkach, dlatego też postanowiliśmy się włączyć się w obchody tego nietypowego święta.
Dzieci ze świetlicy z oddziałów zerowych miały okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą życia jeży w ich naturalnym środowisku. Wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Była też zabawa pt." Na dywanie siedzi jeż...." Wykazały się również się inwencją twórczą i wykonały wesołe jeżyki z ziemniaków, ozdabiając ich kolce kolorową plasteliną.
A oto nasze efekty:
Malwina Wolak
Agnieszka Garbacz
Podczas zajęć świetlicowych dzieci z oddziałów zerowych postanowiły spędzić czas wolny bawiąc się w małych naukowców. Przeprowadzały eksperymenty naukowe z mieszaniem się kolorów i obserwowały ich przebieg. Wykonały własnoręcznie wulkan, a potem z niecierpliwością czekały na jego wybuch . Erupcja wulkanu była naprawdę imponująca.
A oto efekty naszych doświadczeń:
Malwina Wolak
Agnieszka Garbacz
Dzieci z oddziałów przedszkolnych wspominają kolorową jesień i tęsknią za ciepłem jesiennego słońca. Były zabawy i spacery, podczas których można było zbierać kolorowe liście i robić z nich piękne bukiety. Jesień zachwycała swoimi barwami i inspirowała do działań artystycznych. Pozostały nam piękne, kolorowe prace plastyczne. Kasztany, jarzębina i żołędzie to jesienne dary, które wykorzystujemy do nauki i zabawy. Można na nich liczyć, układać kompozycje, wyczarować ludki, zwierzaki i inne cudaki.
Dziękujemy JESIENI za dary i cudowne chwile!!!
W ramach projektu „ Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” nasza szkoła złożyła wniosek, który po spełnieniu wymogów formalnych i merytorycznych został zaakceptowany i przedstawiony do realizacji. W ramach projektu otrzymaliśmy sprzęt o wartości prawie 97 000 zł.
Już dzisiaj do naszej szkoły zostały dostarczone: komputery stacjonarne, laptopy. Za kilka dni dostaniemy: tablety, tablicę interaktywną.
Powered by aSc EduPage